Pranešimo tekste yra teigiama, kad, priėmus įstatymą, per ketverius metus JAV skirtų milijardą dolerių finansuoti bendrus JAV ir Centrinės bei Rytų Europos šalių projektus.
Taip pat teigiama, kad iki šiol taikyta karinių projektų rėmimo sistema yra nepakankama – būtina galvoti apie energetinį saugumą.
„Mes investavome milijardus karinės gynybos Europoje stiprinimui, tačiau neužmirškime pavojingų Rusijos energetinio smaugimo pasekmių“, – pažymėjo senatorius Ch. Murphy.
Senatorius taip pat pažymi, kad naujasis įstatymo projektas padės sukurti daugiau darbo vietų JAV, rašoma lenta.ru.
„Rusija naudojasi savo dominavimu energetikos rinkoje, naudoja papirkimus, korupciją ir propagandą pakirsti Vakarų institucijas ir sukurti kontroliuojamas vyriausybes, kurios yra nepajėgios ar nenorinčios pasipriešinti Rusijai ir jos prezidentui, Vladimirui Putinui, – teigiama pranešime žiniasklaidai. – Europos energetinio saugumo ir diversifikacijos aktas skirtų 1 mlrd. dolerių iš JAV finansų Europos energetikos projektams, o tai, kartu su išaugusiu diplomatiniu ir techniniu palaikymu, padės diversifikuoti Europos energetikos aprūpinimą ir sumažins Rusijos spaudimą regionui.“
Įstatyme numatyta, kad JAV prekybos ir plėtros agentūrai bei kitoms institucijoms būtų suteiktos galimybės remti JAV privataus ir valstybinio sektoriaus investicijas strategiškai svarbiuose Centrinės ir Rytų Europos projektuose 2019-2023 metais. Pranešime spaudai minimos tokios galima finansavimo sritys: gamtinių dujų ir elektros infrastruktūra, jungiamosios linijos, saugyklos, suskystintųjų dujų terminalai ir dujų transportavimas priešinga kryptimi.
Rusija iki 2019-ųjų pabaigos turėtų pabaigti tiesti „Nord Stream 2“ – naują dujotekį Baltijos jūros dugnu, – kuris leistų dar labiau padidinti Europos priklausomybę nuo šios šalies energetinių resursų. JAV gali pritaikyti sankcijas ir šiam projektui, tačiau tam priešinasi strateginiai partneriai Vokietijoje, kurios ekonomikai vystyti yra reikalingos rusiškos dujos.