„Pentagono vadovo pareiškimai (Ukrainos prezidentui Volodymyrui) Zelenskiui gali tapti šaltu dušu“, – pareiškė Rusijos parlamento užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis, kurio žodžius cituoja valstybinė naujienų agentūra TASS.
P. Hegsethas lankydamasis Briuselyje sakė, kad nerealu tikėtis, jog Ukraina susigrąžins iki 2014 m. egzistavusias sienas bei atmetė tikimybę, kad šalis po karo įstos į NATO.
Anot L. Sluckio, kuris taip pat yra ir ultranacionalistinės partijos LDPR vadovas, P. Hegsethas padėtį įvertino „gana realistiškai“.
Naujosios JAV vyriausybės prioritetai leidžia būti atsargiai optimistiškiems, sakė jis. Tačiau jis atmetė siūlymą pagal galimos taikos sutarties sąlygas fronte dislokuoti taikdarius iš Vakarų.
Net jeigu JAV į šią misiją savo pajėgų nesiųs, tokiu būdu konfliktas bus tik įšaldytas, o Kyjivas galės naujai apsiginkluoti, kad paskiau galėtų keršyti, aiškino aukšto rango Maskvos politikas.
Kremlius laikosi visų savo reikalavimų dėl taikos sutarties. Tarp jų – reikalavimas be jau užimtų zonų atsisakyti daugiau teritorijų bei planų įstoti į NATO ir leisti Maskvai Kyjive vėl imti vykdyti įtaka grindžiamą politiką.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Baigęs universitetą, tapo Nacionalinės gvardijos karininku, 2004–2005 m. tarnavo Gvantanamo įlankos bazėje, 2005–2006 m. buvo būrio vadas Irako karo metu 101-osios oro desantininkų divizijos dalis, vėliau – civilinių ir karinių operacijų karininku Irake. 2012 m. jis dalyvavo Afganistano kare kaip kovos su sukilėliais instruktorius. Pakilo iki majoro laipsnio. Lietuvos Krašto Apsaugos ministrės biografija: filosofė.