Nuogąstavimai dėl didėjančios humanitarinės krizės apgultoje teritorijoje sustiprino raginimus nutraukti karo veiksmus, o incidentai, susiję su Irano remiamų sukilėlių grupuočių, kurios solidarizuojasi su „Hamas“, išpuoliais, sukėlė baimę dėl platesnio regioninio konflikto.
Antradienį Jungtinės Valstijos pranešė, kad virš Raudonosios jūros numušė Jemeno sukilėlių husių paleistų dronų ir raketų.
Tačiau Izraelio vadovai ne kartą pažadėjo tęsti puolimą, kol „Hamas“ bus sunaikintas, o pajėgų vadas Herzi Halevi (Hercis Halevis) nurodė, kad karas greitai nesibaigs.
„Šio karo tikslai yra esminiai ir juos pasiekti nėra paprasta, – antradienio vakarą sakė jis. – Todėl karas tęsis dar daug mėnesių.“
Karas prasidėjo, kai spalio 7 dieną „Hamas“ kovotojai užpuolė Izraelį ir, žydų valstybės duomenimis, nužudė apie 1 140 žmonių, daugiausia civilių.
Per šį išpuolį, kuris buvo kruviniausias Izraelio istorijoje, „Hamas“ taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio teigimu, 129 tebėra Gazos Ruože.
Izraelis atsakė nesiliaujančiu bombardavimu ir apsiaustimi, po kurios sekė sausumos invazija. Remiantis naujausiais Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtais duomenimis, per šią kampaniją žuvo mažiausiai 20 915 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų.
Nuo pat apsiausties pradžios 2,4 mln. Gazos Ruožo gyventojų labai trūksta vandens, maisto, degalų ir vaistų, o į teritoriją patenka tik nedidelė dalis pagalbos. Jungtinių Tautų duomenimis, apie 1,9 mln. anklavo gyventojų buvo priversti palikti savo namus.
Susirūpinimas dėl tebesitęsiančio puolimo
JT Saugumo Taryba praėjusią savaitę priimtoje rezoliucijoje paragino saugiai ir netrukdomai dideliu mastu teikti humanitarinę pagalbą.
Ji paprašė paskirti JT humanitarinės pagalbos koordinatorių, kuris prižiūrėtų ir tikrintų trečiųjų šalių pagalbą Gazos Ruožui, ir antradienį į šias pareigas buvo paskirta kadenciją baigianti Nyderlandų finansų ministrė Sigrid Kaag (Sigrid Kag).
Rezoliucija, kurioje neraginama nedelsiant nutraukti kovas, Izraeliui iš esmės paliekama operatyvinė pagalbos tiekimo priežiūra.
Izraelio kariuomenės atstovas spaudai Danielis Hagari antradienį sakė, kad kariai „kovoja pietinėje Gazos Ruožo dalyje, Chan Juniso apylinkėse, ir mes išplėtėme kovą į vadinamąją centrinių stovyklų teritoriją“.
Antradienį Izraelis Gazos Ruože prarado dar tris savo karius, pranešė kariuomenė. Taigi nuo spalio 27 dieną prasidėjusios sausumos invazijos iš viso žuvo 161 karys.
JT žmogaus teisių biuras pareiškė esąs labai susirūpinęs dėl Izraelio pajėgų tęsiamo bombardavimo, ypač po to, kai kariškiai įsakė gyventojams persikelti į centrinius ir pietinius anklavo regionus.
Prancūzija, tvirta Izraelio sąjungininkė, taip pat pareiškė esanti susirūpinusi dėl Izraelio pažado suintensyvinti ir pratęsti kovas.
Nuo karo pradžios smurtas suintensyvėjo ir okupuotame Vakarų krante.
Per Izraelio operaciją pabėgėlių stovykloje Vakarų Kranto šiaurėje trečiadienį žuvo šeši žmonės, pranešė palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija.
Pasak ministerijos, nuo karo pradžios Izraelio pajėgos ir naujakuriai Vakarų Krante nužudė daugiau kaip 300 palestiniečių.