Apie tai rašo Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Mychaila Podoliakas „Telegram“.
„Nauja pasaulinė grėsmė“
Pasak M. Podoliako, ekspertų bendruomenėje pradėjo plisti trumpinys CRINK, reiškiantis „strateginį agresyvų kartelį“, kuriam priklauso Rusija, Iranas ir Šiaurės Korėja. Neoficialiai jam priklauso ir kai kurios kitos turtingų išteklių turinčios šalys.
„Jis (kartelis) tampa nauja pasauline grėsme Vakarams. Karas Ukrainoje atskleidė Rusijos karinį ir pramoninį nepajėgumą, privertusį bendrininkus teikti jai didelę pagalbą“, – teigia M. Podoliakas.
Jo nuomone, tai sutelkė aljansą, kuris nuo regioninių grėsmių vystymo – Rytų Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Ramiojo vandenyno regione – perėjo prie puolimo prieš pasaulio tvarką.
„Kadaise tokia ataka buvo visiškai neįsivaizduojama, tačiau dabar ji artėja dėl raketų, aviacijos ir povandeninių laivų technologijų mainų CRINK“, – rašo M. Podoliakas.
Jis taip pat pažymėjo, kad Ukraina, nors ir pristabdo Rusiją, neturi išteklių pasipriešinti šiam aljansui.
„Atrodo, kad Vakarų pasaulis yra galingesnis visais atžvilgiais. Tačiau CRINK yra paprasčiausiai greitesnis ir ciniškesnis, pirmiausia greitesnis eskalacijos lenktynėse ir ciniškesnis, sąmoningai naikindamas tarptautinę teisę ir ribojančias konvencijas“, – pabrėžia patarėjas.
Podoliakas: atsakomosios priemonės yra per vėlyvos
Anot jo, problema visų pirma ta, kad atsakomosios priemonės yra per vėlyvos ir per silpnos, skatinančios priešą imtis radikalesnių veiksmų. Taip atsitiko ir dėl nepakankamo atsako į masinį „Shahed“ tiekimą iš Irano, kuris paskatino Rusiją įsigyti Irano balistinių raketų.
Rusijos bendradarbiavimas su Šiaurės Korėja taip pat nebaudžiamas: šalis parduoda rusams raketas ir milijonus sviedinių. O dabar jie dar ir aprūpina Vladimirą Putiną darbo jėga.
„Akivaizdu, kad Ukraina nelauks, kol sąjungininkai atidarys „antrąjį frontą“. Tačiau galime tikėtis bent jau griežtesnių prekybos sankcijų, kurios galėtų turėti įtakos. Rusija ir Iranas yra labai priklausomi nuo energijos eksporto, o kai kurios kitos šalys – nuo energijos importo, ir šį mūšį galima laimėti neiššovus nė vieno šūvio. Ko konkrečiai laukiame iš mūsų sąjungininkų?“ – kelia klausimą M. Podoliakas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!