Trečią Didžiojo septyneto dieną jau nuo pat ryto vyko principinius nesutarimus demonstruojančios diskusijos. Viena jų – ar turėtų Rusija būti grąžinta į galingųjų valstybių klubą, iš kurio buvo pašalinta po Krymo aneksijos.
Vienas didžiausių Rusijos grąžinimo į klubą rėmėjų – Donaldas Trumpas, kuris net pareiškė, kad neatmeta galimybės, jog Vladimirą Putiną kitąmet pakvies į Amerikoje vyksiantį pasaulio galingųjų susitikimą. Tačiau tam viešai pasipriešino Angela Merkel ir kitos Didžiojo septyneto šalys, tad D. Trumpui bent kuriam laikui šių planų tenka atsisakyti.
Tuo metu klimato kaitos problemai skirtą susitikimą prezidentas Emmanuelis Macronas pradeda britiška parlamentine maniera, ramindamas premjerą Borisą Johnsoną ir rodydamas laikrodį.
„Šis laikrodis – visas padarytas iš perdirbtų atliekų. Jis pagamintas iš plastiko, surinkto vandenynuose. Tai – Didžiojo septyneto laikrodis ir iliustracija to, ką norime pasiekti, kokių perdirbimo metodų norime imtis“, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
Visgi, vieno lyderio šiame susitikime nėra. D. Trumpas, vasarą pasitraukęs iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo, nedalyvauja ir nedelsdamas sulaukia pasaulio žiniasklaidos kritikos, kad jam globalūs klimato iššūkiai nė motais.
Nepaisant to, D. Trumpas pasaulį ramina dėl prekybos karų su Kinija ir žada netrukus su Pekinu sėsti prie derybų stalo.
„Labai gerbiu tą faktą, kad Kinija paskambino. Jie nori susitarimo. Gerbiu tai ir gerbiu prezidentą Xi. Manau, pavyks susitarti“, – sako JAV prezidentas D. Trumpas.
Didžiojo septyneto susitikimas pažymėtas ir dar vienu įdomiu apsilankymu. Vakar vakare į Bjaricą nusileido Irano lėktuvas su užsienio reikalų ministru Javadu Zarifu.
Nors tvyrant didelei įtampai tarp Vašingtono ir Teherano, jis nesusitiko su D. Trumpu, visgi derybos vyko su E. Macronu. Pastarasis mėgina išgelbėti branduolinį susitarimą su Teheranu, iš kurio D. Trumpas vienašališkai pasitraukė gegužę, ir po to dar atnaujino Iranui sankcijas.