Irano žiniasklaida pranešė, kad baudžiamojo kodekso pakeitimus patvirtino priežiūros taryba, kuri stebi, kad šalies teismų įstatymai neprieštarautų islamo teisei. Pakeitimai įsigalios, kai juos pasirašys prezidentas.
Prieš pakeičiant baudžiamąjį kodeksą Irane buvo įvykdoma daugiausia mirties bausmių nepilnamečiams pasaulyje. Žmogaus teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ skelbė, kad šiuo metu mirties bausmės laukia daugiau nei šimtas vaikų. Daugumai bausmė įvykdoma, kai jie sulaukia aštuoniolikos.
Mirties bausmė užmėtant akmenimis vyrams ir moterims dažniausiai skiriama už svetimavimą. Irane nuo 1980 metų akmenimis buvo užmėtyti apie šimtas žmonių.
Žmogaus teises ginančios organizacijos „Amnesty International“ ekspertas Irano klausimais Drewery Dyke'as perspėja, kad dėl šalies teisinės sistemos vingrybių reformos nėra tokios aiškios, kaip atrodo. Egzekucija Irane yra savita teisinė sąvoka. Bausmė už žmogžudystę pagal islamo teisę Irane vadinama „atpildu sielai“, aiškino D. Dyke'as ir pridūrė, kad tai reiškia, jog vaikams vis tiek bus galima taikyti mirties bausmę už žmogžudystę. Pasak eksperto, panašiai yra ir su užmėtymu akmenimis. Ši bausmė už svetimavimą panaikinta, bet neaišku, kokia bausmė numatyta naujame įstatyme.
Irane mirties bausmė užmėtant akmenimis dažnai skiriama už tokius nusikaltimus kaip žmogžudystė, homoseksualizmas, svetimavimas, narkotikų kontrabanda, šnipinėjimas ir šalies ekonominės bei pilietinės gerovės sutrikdymas.