• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Indijos serumo institutas įsitraukė į partnerystės programą ir netrukus pradės gaminti vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ dozes.

Indijos serumo institutas įsitraukė į partnerystės programą ir netrukus pradės gaminti vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ dozes.

REKLAMA

Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RTIF) – nepriklausomas turto fondas, atsakingas už skiepo populiarinimą užsienyje – teigė, kad gamybą planuojama pradėti rugsėjį, o per metus bus siekiama pagaminti 300 mln. šios adenovirusinės vakcinos dozių.

Kalbėdamas su žurnalistais RTIF vyriausiasis direktorius Kirilas Dmitrevas sakė, kad Indijos vaistų reguliavimo institucija leido pradėti gamybai reikalingų žaliavų importą.

Serumo institutas yra didžiausias pasaulyje vakcinų gamintojas, jau kurį laiką gaminantis licencijuotą Oksfordo ir „AstraZeneca“ vakcinos versiją „COVISHIELD“.

K. Dmitrevas pridūrė, kad technologijos perdavimas tarp „Sputnik“ komandos ir Serumo instituto dabar jau yra pažengęs, nes jis prasidėjo dar prieš paskelbiant šią naujieną.

REKLAMA
REKLAMA

Ši vakcina Indijoje jau yra patvirtinta. RTIF pasirašė susitarimus ir su kitais Indijos gamintojais, kad per metus būtų pagaminama pakankamai dozių daugiau kaip 425 mln. žmonių paskiepyti.

REKLAMA

K. Dmitrevas sakė, kad viruso išvargintoje Indijoje pagamintos „Sputnik“ dozės: „Pirma keliautų į Indijos rinką“. Tiesa, RTIF kartu ieškotų ir galimybių eksportuoti pagamintas vakcinas. Paklaustas apie galimybę „maišyti“ „Sputnik“ su šalyje taip pat gaminamu Oksfordo ir „AstraZenecos“ skiepu, jis užsiminė apie Azerbaidžane vykdomą tyrimą, kuriame yra tiriamas vakcinų maišymo poveikis. Jo rezultatų tikimasi sulaukti liepos mėnesio pabaigoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Sputnik“ vakcina savo gyventojus skiepija daugybė šalių visame pasaulyje, įskaitant ir Pietų Afriką bei Aziją, tačiau su šiuo skiepu taip pat yra siejamas skaidrumo trūkumas bei problemos dėl duomenų kokybės.

Naujausia kliūtis, apie kurią pranešė „Reuters“, yra tai, kad „Sputnik V“ vis dar nėra patvirtinta Europos vaistų agentūros (EVA). Kaip teigia „Reuters“, EVA negavo pakankamai informacijos, reikalingos nuspręsti, ar vakciną galima patvirtinti, ar ne. Ypač trūksta duomenų apie gamybos procesą.

K. Dmitrevas šį susitarimą pavadino labai svarbiu skirtingų šalių, tokių kaip Rusija ir Indija, partnerystės pavyzdžiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų