• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar kada pagalvojote, kad ištikus nelaimei, išgyventi jums gali padėti jūsų „iPhone“ telefonas? Išmaniųjų „Apple“ gudrybių, sukurtų tam, kad padėtų jums išlikti gyviems, sąrašas vis ilgėja. Yra keturios, kurias rekomenduojama pasitikrinti jau dabar, kad įsitikintumėte, jog jos nustatytos teisingai.

Ar kada pagalvojote, kad ištikus nelaimei, išgyventi jums gali padėti jūsų „iPhone“ telefonas? Išmaniųjų „Apple“ gudrybių, sukurtų tam, kad padėtų jums išlikti gyviems, sąrašas vis ilgėja. Yra keturios, kurias rekomenduojama pasitikrinti jau dabar, kad įsitikintumėte, jog jos nustatytos teisingai.

REKLAMA

Susipažinimas su šiais nustatymais, kai kuriais atvejais, gali būti tiesioginė riba tarp gyvybės ir mirties, skelbiama portale „The Sun“.

Jūsų medicininis ID

Pirmiausias svarbus nustatymas – medicininis ID, kuris nėra naujas, tačiau jo lengva nepastebėti. Tai vieta, kurioje galite pridėti informaciją, kuri praverstų nelaimės atveju.

Šią informaciją galima rodyti „iPhone“, kad ją galėtų gauti pagalbos tarnybų darbuotojai.

Tiesiog eikite į programėlę „Health“, bakstelėkite savo nuotrauką, tada bakstelėkite „Medical ID“.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar tereikia užpildyti informaciją ir viskas paruošta. Stenkitės ją nuolat atnaujinti, įskaitant ir skubios pagalbos kontaktus.

Skubios pagalbos iškvietimas per palydovą

Kita programa yra „Emergency SOS via Satellite“. Ji integruota į „iPhone 14“ ir vėlesnius telefonus ir leidžia susisiekti su pagalbos tarnybomis, net kai esate už tinklo ribų.

REKLAMA

Funkcija veikia naudojant palydovą, todėl jums nereikia jokio mobiliojo ryšio signalo ar „Wi-Fi“. Jei bandysite susisiekti su pagalbos tarnybomis be jokio signalo, „iPhone“ bandys naudoti palydovinį ryšį.

Tiesa, paslauga teikiama tik esant šiose šalyse: Australija, Austrija, Belgija, Airija, Ispanija, Italija, Japonija, Kanada, Kanada, Liuksemburgas, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Portugalija, Prancūzija, Vokietija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė ir JAV.

REKLAMA
REKLAMA

Turėsite būti lauke, kad gerai matytumėte dangų ir horizontą. Ryšiui užmegzti gali prireikti kelių sekundžių ar net minutės. Norint pasinaudoti paslauga telefonas neturi „gaudyti“ jokio ryšio.

Patarimas – išbandykite oficialią demonstracinę versiją ir susipažinkite su šia funkcija dar prieš tai, kai jos prireiks.

Tiesiog eikite į Nustatymai > Avarinis SOS ir išbandykite demonstracinę funkcijos versiją.

„Check In“ funkcija

Trečioji – patogi funkcija, vadinama „Check In“, kuri buvo pridėta su 2023 m. „iOS 17“ atnaujinimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji skirta automatiškai pranešti draugui ar šeimos nariui, kai jūsų „iPhone“ atvyksta į kurią nors vietą. Taip pat galite pasirinkti, kokia informacija dalytis, jei neatvykstate į paskirties vietą „Check In“.

Pavyzdžiui, jūsų kontaktinis asmuo galėtų matyti jūsų buvimo vietą, likusią baterijos procentinę dalį ir telefono signalą.

Norėdami išsiųsti „Check In“, eikite į programą „Messages“ ir pradėkite pokalbį arba įeikite į esamą pokalbį. Bakstelėkite pliuso simbolį, tada eikite į „More“, pasirinkite „Check In“ ir bakstelėkite „Edit“. Galėsite tiksliai nurodyti, kaip norite, kad atrodytų jūsų „Check In“.

REKLAMA

Taigi galite pateikti kelionės tikslą, nurodyti, ar keliaujate automobiliu, ar pėsčiomis, ir pridėti papildomą laiką.

Funkcija „Check In“ stebės jūsų kelionę ir įspės jūsų pasirinktą kontaktą, jei „iPhone“ nustos judėti – arba nepasieks kelionės tikslo.

Kai atvyksite į paskirties vietą, jūsų kontaktas bus įspėtas, kad saugiai pasiekėte tikslą.

Taip pat galite nustatyti, kad programa veiktų su laikmačiu, o tai gali būti patogu, jei susitinkate su nauju žmogumi. Tada tiesiog išsiųskite „Check In“ – ir nepamirškite, kad bet kada galite jį redaguoti arba atšaukti.

REKLAMA

Automobilių avarijų aptikimas

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas yra automobilio avarijos aptikimas.

Čia nėra jokių staigmenų: ši funkcija nustato, kad patekote į avariją, ir padeda susisiekti su pagalbos tarnybomis.

Ją galima naudoti visuose „iPhone 14“ ar vėlesniuose modeliuose, jei juose atnaujinta „iOS 16“ ar vėlesnė versija. Ji taip pat veikia ir naujesniuose „Apple Watch“ modeliuose.

Gera žinia ta, kad funkcija įjungta pagal numatytuosius nustatymus, todėl jums nereikia rūpintis jos įjungimu. Tačiau verta patikrinti, kad įsitikintumėte, jog nesate jos išjungę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aptikus stiprų automobilio susidūrimą, „iPhone“ įjungs garsinį signalą ir ekrane parodys įspėjimą.

Jis taip pat garsiai perskaitys perspėjimą, jei nematote ekrano. Galite pasirinkti, ar skambinti pagalbos tarnyboms, ar jį atmesti. Jei nereaguosite – galbūt dėl to, kad negalite, tad po 20 sekundžių „iPhone“ automatiškai paskambins pagalbos tarnyboms.

O jei nustatysite skubios pagalbos kontaktus su „Medical ID“, „iPhone“ parašys SMS žinutę jūsų draugams ar šeimos nariams apie jūsų buvimo vietą ir praneš, kas nutiko.

Galite patikrinti, ar viskas nustatyta gerai, eidami į „Settings“, tada į „Emergency SOS“ ir įsitikinkite, kad „Call After Severe Crash“ funkcija yra įjungta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų