Paklausta apie vakarykštę žinią apie Švedijos ir Suomijos susitarimą su Turkija, ir atsivėrusius šioms šalims vartus į NATO aljansą, bei J. Stoltenbergo pareiškimus D. Grybauskaitė pažymėjo, kad „mums (šis NATO viršūnių susitikimas) baigėsi geriau negu buvo galima tikėtis“.
„Mums ši baigtis yra netgi geresnė negu buvo galima tikėtis. Nes mes tokių pokyčių prašėme po 2014-aisiais įvykdytos Krymo okupacijos. Tuo metu buvo labai sunku įtikinti savo partnerius, tačiau dabar jau Putinas įtikino. Ir labai efektyviai“, – pareiškė buvusi šalies vadovė ir pridūrė, kad „mes taip pat esame pasiruošę judėti labai ryžtingai pirmyn“.
Ji taip pat priminė, kad NATO šio susitikimo metu paskelbs Rusiją tiesiogine grėsme aljansui ir paminėta Kinija. „Tai yra labai milžiniškas žingsnis į priekį“, – paaiškino ji. Primename, kad 2010-ųjų, paskutinėje oficialioje NATO koncepcijoje Rusija dar buvo įvardinta kaip šalis-partnerė.
„Tai pakeis viską. Pradedant nuo gynybos planų, kurie turės būti tobulinami. Turės būti ginama nuo pat pirmojo mūsų žemių pasienyje colio, – pasakojo D. Grybauskaitė, taip pat paminėjusi, kad beveik 10 kartų bus didinamas NATO pajėgų dalyvavimas ir dislokuojamos oro gynybos sistemos. – Visa tai, ko jau reikėjo vakar. Tačiau, ačiū Dievui, mes tai gauname šiandien“.
Paklausta, ar ji mano, kad Vakarų šalims pavyks įgyvendinti planą atsisakyti autoritarinių režimų energijos šaltinių, D. Grybauskaitė pažymėjo, kad viskas priklauso nuo politinės valios ir pateikė Lietuvos pavyzdį – šalis, nors ir nebūdama pati turtingiausia, sugebėjo išsikovoti energetinę nepriklausomybę. „Viskas yra įmanoma, viskas mūsų rankose“, – aiškino ji.