• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trys garsūs ekonomistai, iš kurių du yra gavę Nobelio premiją, tvirtina, kad finansinės Europos problemos 2011 metais neišnyks. Paulas Krugmanas, Josephas Stiglitzas ir Nourielis Roubini perspėja Europos Sąjungos (ES) šalių vyriausybes, kad jų priemonės nėra veiksmingos.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurios Vidurio Europos šalys praėjusiais metais džiugino rinkas savo rezultatais. Vokietijoje, pavyzdžiui, antrąjį praėjusių metų ketvirtį užfiksuoti sparčiausi ūkio augimo tempai nuo 1990 metų. Tarptautinio valiutos fondo (TVF) duomenimis, Vokietijos bendrasis vidaus produktas 2010 metais paaugs 3,3 proc.

REKLAMA

Kita vertus, Airijos, Graikijos, Ispanijos, Latvijos ir Rumunijos ekonomikose buvo juntamas rimtas nuosmukis. Niekam nebuvo netikėta, jog ES valstybės skirtingai traukiasi iš recesijos. Ir vis dėlto 2011 metais vien tik Graikijos ekonomika vis dar nebus pasitraukusi iš recesijos.

Visi trys ekonomistai tvirtina, kad ir šiais metais Europa neįstengs „laisvai kvėpuoti„. Jie perspėja, kad ES valstybėms, kaip ir bendrajai Europos valiutai eurui, vis dar gresia pavojus.

REKLAMA
REKLAMA

Londono ekonomikos mokyklos profesorius, Nobelio premijos laureatas P. Krugmanas tvirtina, kad iki šiol priimtos priemonės labiau pakenks nei bus naudingos, kaip pavyzdį pateikdamas 1937 metų JAV ekonomiką. Tais metais prezidento Theodoro Roosevelto priimtos priemonės - išlaidų mažinimas – „tik paskatino ekonomikos, jau bekylančios po didžiosios recesijos, griūtį„.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne itin geros nuomonės apie dabartinę situaciją yra ir N.Roubini, žmogus, išpranašavęs 2008 metais finansų krizę. Jis tvirtina, kad euro zona kelia didžiausią riziką pasaulio ekonomikos augimui. Jis laikosi nuomonės, kad antikrizinės priemonės periferijoje - parama mažosioms valstybėms - gali tik sulėtinti stambių Europos ekonomikų augimą. 2011 metais daug lėčiau augs Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos ekonomikos, prognozuoja ekonomistas.

REKLAMA

Pesimistines prognozes skelbia ir kitas Nobelio laureatas J. Stiglitzas. Šalims, kurios naudoja tik finansines biudžetines injekcijas, gresia ne tik augimo sulėtėjimas, bet ir nauja ekonominės krizės banga.

J. Stiglitzas nuomone, išsivysčiusios šalys pagrindinį dėmesį turėtų skirti investicijoms, karinių išlaidų mažinimui ir mokesčių sistemų reformavimui, jeigu jos nori, kad kuo greičiau atsigautų ekonomikos plėtra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų