josephas stiglitzas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „josephas stiglitzas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „josephas stiglitzas“.

Nobelio premijos laureatas: euro zona gali skilti

Euro zona gali skilti į dvi dalis – šiaurinę ir pietinę, tvirtina vienas žymiausių pasaulio ekonomistų, vadinamosios Novelio ekonomikos premijos laureatas Josephas Stiglitzas. Jo manymu, tai gali įvykti artimiausiais metais dėl menko euro zonos narių solidarumo bei nepakankamo ryžtingumo. „Mane neramina tai, kaip Europoje priimami sprendimai, kokia sparta tai daroma“, – interviu Vokietijos laikraščiui „Die Welt“ sakė JAV ekonomistas.
2016-10-06

Britų partijų lyderiai prieš pat Škotijos balsavimą žada daugiau galių

Trijų pagrindinių britų partijų lyderiai antradienį paskelbė bendrą pažadą suteikti Škotijos parlamentui daugiau galių, jei rinkėjai atmes nepriklausomybę, taip paskutinę minutę bandydami užkirsti kelią Jungtinės Karalystės skilimui. Šis pažadas, kuriuo pakartojami ankstesni įsipareigojimai, pasirodė pagrindinio Škotijos laikraščio „Daily Record“ pirmajame puslapyje, su antrašte „Priesaika“. Ji paskelbta likus dviem dienoms iki Škotijos ketvirtadienio referendumo dėl nepriklausomybės.
2014-09-16

Europos Sąjunga mirė! Arba nauja prarastų iliuzijų pradžia

Gerai žinoma Frydricho Nietzsche‘s frazė – Dievas mirė! - neturėtų mūsų klaidinti savo išoriniu paprastumu: po ja nesislepia faktas, jog kas nors sunaikino fantaziją apie Dievą arba kad mirė pati religija. Nereikėtų jos suprasti ir kaip katalikų Bažnyčios sunykimo fakto, greičiau ji sako kur kas svarbesnį dalyką: mirė pats tikėjimas, kad Dievas vis dar gyvas, kad jis, kaip toks, yra įmanomas. Kitaip sakant, suabejota pamatine tikėjimo aksioma: kad jo niekaip neįmanoma patirti.

J. Stiglitzas: Graikija ir Ispanija ne recesijoje, o depresijoje

Nobelio ekonomikos premijos laureatas Josephas Stiglitzas mano, kad Graikija ir Ispanija skendi „ne recesijoje, o depresijoje“ ir dėl jų ekonominio nuosmukio kaltina griežtas taupymo priemones, informuoja AFP. J. Stiglitzas taip pat sakė, kad Tarptautinio valiutos fondo(TVF) prognozės dėl euro zonos ūkio augimo yra pernelyg optimistiškos. Fondas numato, kad euro zonos ūkis šiemet susitrauks 0,4 proc., o kitąmet išaugs 0,2 proc.
2012-10-17

J. Stiglitzas: žlugs ar nežlugs, bet kokiu atveju teks sumokėti

Savaitgalį pasaulį apskriejo žinia apie 100 mlrd. eurų paskolų paketą, skirtą Ispanijos bankų gelbėjimui, rašo „The Wall Street Journal“. Pirmadienio rytą finansų rinkas apėmė trumpalaikė ekstazė, pasaulio biržose akcijų indeksai džiugiai stiebėsi į viršų, deja, antradienį emocijos drastiškai pasikeitė. Rinka išklausė ekspertų vertinimus ir nutarė, kad parama Ispanijai buvo sumodeliuota netinkamai. Netrukus Ispanijos skolinimosi kaina pakilo iki naujų aukštumų.
2012-06-13

Ar iš tiesų JAV dolerio hegemonijai artėja pabaiga?

Besitęsiančios ekonominės krizės ir nemažėjančios JAV valstybės skolos akivaizdoje galėtume pagrįstai iškelti klausimą, koks šiuo metu yra svarbiausios pasaulio valiutos – dolerio – vaidmuo. Pastaruoju metu prasidėjusi Kinijos juanio internacionalizacija sukelia įtarimų, jog greitu metu galime laukti pokyčių visoje globalioje monetarinėje sistemoje.
2011-11-30

Garsūs ekonomistai prognozuoja Europos ateitį

Trys garsūs ekonomistai, iš kurių du yra gavę Nobelio premiją, tvirtina, kad finansinės Europos problemos 2011 metais neišnyks. Paulas Krugmanas, Josephas Stiglitzas ir Nourielis Roubini perspėja Europos Sąjungos (ES) šalių vyriausybes, kad jų priemonės nėra veiksmingos. Kai kurios Vidurio Europos šalys praėjusiais metais džiugino rinkas savo rezultatais. Vokietijoje, pavyzdžiui, antrąjį praėjusių metų ketvirtį užfiksuoti sparčiausi ūkio augimo tempai nuo 1990 metų.
2011-01-07

Pelnas ant krūvos griuvėsių

Pasaulinę krizę sukėlę JAV finansų milžinai baigia atsistoti ant kojų ir net skaičiuoja rekordinį pelną. Nobelio ekonomikos premijos laureatai Paulas Krugmanas ir Josephas Stiglitzas konstatuoja, kad iš ankstesnių klaidų nepasimokyta. Nors apie pasaulinės krizės pabaigą dar ankstoka kalbėti, vis dėlto mažiausiai vienai finansų sektoriaus bendrovei - visai neseniai valstybės lėšomis gelbėtam investiciniam bankui "Goldman Sachs" - sunkmetis oficialiai jau baigtas.
2009-07-29

Tiems, kuriuos šokiruoja A. Kubilius ir Seimas

Ką tik lietuviškai pasirodęs Naomi Klein bestseleris „Šoko doktrina“ (leidykla „Kitos knygos“, 2009) – apie tai, kaip šokas paverčia mus mulkiais. Autorė parodo, kaip gimė ir brendo tie ekonominio šoko ir pelningo krizių valdymo metodai, kuriais šiandien sėkmingai naudojasi ir A.Kubiliaus Vyriausybė. Visose šalyse, kuriose per pastaruosius tris dešimtmečius buvo diegiama Čikagos ekonominė programa, tarp jų – ir Lietuvoje, padariniai buvo panašūs.
2009-07-11

Penktosios JAV nesėkmės metinės Irake

Prabėgus 5 metams nuo JAV invazijos į Iraką, niekas šioje šalyje nesiilgi diktatoriaus Saddamo Husseino, tačiau dalis sostinės Bagdado gyventojų jaučia nostalgiją tai santykinei laisvei bei stabilumui, kuris buvo Irake prieš čia įsiveržiant JAV kariams, skelbia „Spiegel Online“. 24 metus trukęs S. Husseino teroras baigėsi 2003 metų pavasarį. Po to, pasak irakiečių, sekė trumpas laisvės bei klestėjimo periodas, tačiau netrukus šalis nugrimzdo į visišką chaosą.
2008-03-18
REKLAMA
REKLAMA

Nobelio premijos laureatas: karas Irake kainuos 6 trilijonus dolerių

Josephas Stiglitzas – ekonomikos Nobelio premijos laureatas, buvęs Billo Clintono ekonominės politikos patarėjų komandos narys bei Pasaulio banko vyriausiasis ekonomistas, globalizacijos kritikas parašė studiją apie Irako karą, kurioje atskleidžia, kiek iš tiesų kainuos George‘o W.Busho nepamatuota politika šioje šalyje, rašo „The Guardian. Irako karo pasekmės bus jaučiamos visur: tiek Wall Streete, tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek Irako civilių ar Afrikos valstybių tarpe.
2008-02-28

Davosas: pasaulio ekonomikai – niūrios pranašystės

Ekspertų teigimu recesija JAV užsitęs ilgiau, nei buvo prognozuojama, o jos pasekmės paveiks visą pasaulį, rašo Šveicarijos dienraštis „Le Temps“. „JAV pasigavo ne slogą, o plaučių uždegimą“. Nourielis Roubinis, kurio kalbos Davose antradienį sausakimša salė laukė tarsi orakulo pranašystės, nenorėjo atimti iš savęs tokio malonumo, pastebi dienraštis. Pasak jo, Niujorko universiteto ekonomikos profesorius tapo savotiška įžymybe.
2008-01-25
Į viršų