• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės analitinis centras padarė išvadą, jog daugėja dvidešimtmečių, kurie vis dar glaudžiasi šeimos namuose, rašoma BBC.

Jungtinės Karalystės analitinis centras padarė išvadą, jog daugėja dvidešimtmečių, kurie vis dar glaudžiasi šeimos namuose, rašoma BBC.

REKLAMA

Fiskalinių tyrimų instituto (IFS) duomenimis, per beveik du dešimtmečius 25-34 metų amžiaus jaunuolių, vis dar gyvenančių su tėvais, dalis padidėjo daugiau nei trečdaliu.

Tyrėjai nustatė, kad daugiausiai su tėvais gyvena dvidešimtmečiai vyrai.

Svarbiausios šių pokyčių priežastys buvo didelės nuomos išlaidos ir kylančios būsto kainos.

Ši amžiaus grupė pasikeitė

2006 m. nustatyta, kad maždaug 13 proc. 25-34 metų amžiaus žmonių Jungtinėje Karalystėje gyveno su tėvais. IFS duomenimis, pernai šis skaičius išaugo iki 18 proc.

Tyrėjai nustatė, kad tai reiškia, jog maždaug 450 tūkst. daugiau jaunų suaugusiųjų tebegyvena šeimos namuose, tarp jų labiausiai padaugėjo 20-mečių.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp 25-34 metų amžiaus jaunuolių vyrai dažniau nei moterys gyvena su tėvais – 23 proc., palyginti su 15 proc.

IFS teigė, kad ši amžiaus grupė per pastaruosius dešimtmečius pasikeitė, todėl tapo mažiau linkusi tuoktis ir turėti vaikų.

REKLAMA

Be to, jų etninė sudėtis tapo įvairesnė, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje gimę Bangladešo ir Indijos kilmės jaunuoliai dažniau gyvena su tėvais.

Didžiausias namuose gyvenančių suaugusių vaikų skaičius buvo per pandemiją, kai taip gyveno daugiau nei penktadalis 25-34 metų amžiaus jaunuolių.

Finansinė kliūtis

IFS teigė, kad finansai yra svarbi kliūtis, nes šią tendenciją skatina didėjančios nuomos ir būsto kainos.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš 25-mečių, grįžusių į tėvų namus, buvo Zachas Murphy iš Londono, kuris anksčiau gyveno viename bute su dviem draugais.

Aplinkosaugos mokslų magistrantūros studijas baigusį Z. Murphy įkvėpė siekis gauti geresnį darbą, tačiau apie nuosavą būstą „negali būti nė kalbos, nebent norėtum gyventi batų dėžėje“, todėl būsto pirkimas vis dar atrodo nepasiekiamas.

33 metų Danny McGuire‘as su tėvais gyvena Voringtono mieste, Češyro grafystėje.

Anksčiau jis gyveno kitur, taip pat kurį laiką gyveno užsienyje, tačiau pandemijos metu grįžo į šeimos namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš tikrųjų, tai visiškai normali situacija“, – teigė jis.

Vietos taryboje dirbantis D. McGuire‘as sakė, kad norėjo gyventi savarankiškai, tačiau kas mėnesį jam likdavo vis mažiau pinigų, kuriuos jis galėjo taupyti būstui.

Pasak jo, kainos kilo, todėl jam buvo sunku pačiam susitaupyti pakankamai lėšų pradiniam įnašui.

Kai kuriems jo draugams tėvai davė pinigų užstatui, tačiau D. McGuire‘as sakė, kad jo šeima negalėjo jam padėti finansiškai – vietoj to pasiūlė savo būstą, kad jis galėtų susitaupyti.

Jis moka tėvams už nuomą ir maisto produktus, tačiau kas mėnesį sutaupo „nemažą pinigų sumą“ ir tikisi šiais metais nusipirkti nuosavą namą.

Lietuvoj greitai irgi bus tas pats. Nekilnojamojo turto ir nuomos kainos pasiekė kosmosą. Jau kažkur provincijoje už lūšną 50 metų nemačiusią remonto su lauko šikinyku prašo ir 80.000 eurų. O nuomos kainos net mažuose miestuose jau siekia ir 400/mėn.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų