Agentūra pridūrė, kad 21 iš šių atvejų buvo nustatyti Bristolyje, kuriame per pastaruosius metus iš viso užregistruoti 57 atvejai, rašoma „Daily Mail“.
Glosteršyre nuo 2024 m. sausio užfiksuoti 23 nauji atvejai, o Somersete – 11.
UKHSA daktaras Alasdairas Woodas teigė, kad didėjantis užsikrėtusiųjų skaičiaus regione kelia nerimą.
„Tymai yra labai užkrečiami ir kai kuriais retais atvejais gali sukelti sunkią ligą ar net mirtį“, – perspėjo jis.
Daktaras paaiškino, kad per pastaruosius metus tymai „cirkuliuoja visoje šalyje“. Naujausiais duomenimis, visoje šalyje vien per pastarąjį mėnesį buvo beveik 100 patvirtintų atvejų. Beveik pusė šių atvejų užregistruota Londone, 19 proc. atvejų užregistruota Vakarų Midlandse, o 9 proc. atvejų – Rytų Anglijoje.
Duomenys taip pat rodo, kad per praėjusius metus šalies pietvakariuose buvo 115 patvirtintų ligos atvejų.
Veiksmingiausias būdas apsisaugoti – pasiskiepyti
Tymai, kurie sukelia į gripą panašius simptomus ir išbėrimą, gali sukelti labai rimtų ir net mirtinų sveikatos komplikacijų.
Apskaičiuota, kad 1 iš 5 užsikrėtusių vaikų patenka į ligoninę, o 1 iš 15 vaikų išsivysto gyvybei pavojingos komplikacijos, pavyzdžiui, meningitas ar sepsis.
„Jei įtariate, kad jūs arba jūsų šeimos narys serga tymais, svarbu, kad kreiptumėtės į gydytoją ir, kol esate užsikrėtę, neateitumėte į mokyklas, didelius susibūrimus ir darbo vietas“, – sakė daktaras.
Ir pridūrė: „Niekada nevėlu pasiskiepyti, todėl jei anksčiau negavote dviejų vakcinos dozių arba nesate tikri, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Jei kyla neaiškumų, papildoma dozė nepakenks.“
A. Woodas teigia, jog vakcina nuo tymų (MMR) yra saugi ir bene labiausiai padeda apsaugoti save ir aplinkinius.
„Prašome visų išlikti budriems dėl tymų simptomų, kurie gali būti panašūs į peršalimo simptomus: raudonos perštinčios akys, temperatūra, atsiranda raudonai rudas dėmėtas bėrimas“, – aiškino jis.
Pranešama, kad dvi MMR vakcinos dozės suteikia iki 99 proc. apsaugą nuo tymų, kiaulytės (epideminio parotito) ir raudonukės.
Pagal visuomenės sveikatos rekomendacijas, siekiant išvengti protrūkių, turi būti paskiepyta ne mažiau kaip 95 proc. gyventojų.
Sveikatos apsaugos tarnyba teigia, kad žmonės turėtų pasitikrinti savo skiepų istoriją ir pasiskiepyti pas savo šeimos gydytoją arba klinikose.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!