• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Italijos gynybos ministras pareiškė, jog Rusija perkelia karinę techniką iš Sirijos į Libiją, taip sukeldama grėsmę saugumui centrinėje Viduržemio jūros dalyje, rašoma „Defense News“.

Italijos gynybos ministras pareiškė, jog Rusija perkelia karinę techniką iš Sirijos į Libiją, taip sukeldama grėsmę saugumui centrinėje Viduržemio jūros dalyje, rašoma „Defense News“.

REKLAMA

„Maskva perkelia išteklius iš savo Sirijos bazės Tartuse į Libiją“, – sakė Italijos gynybos ministras Guido Crosetto.

„Tai nėra geras dalykas. Rusijos laivai ir povandeniniai laivai Viduržemio jūroje visuomet kelia susirūpinimą, vietoj to, kad jie būtų už 1 tūkst. kilometrų, jie yra už dviejų žingsnių nuo mūsų“, – pridūrė jis.

Palydovinės nuotraukos rodo, kad anksčiau Tartuse prisišvartavę Rusijos karo laivai išplaukė į jūrą, o tai skatina spėliones, kad jie gali vykti į Tubruką Libijos rytuose, kur Maskva derasi su vietos lyderiu generolu Khalifa Haftaru dėl oficialaus susitarimo naudotis miesto uostu.

Nuo to laiko, kai Sirijos diktatorius Basharas Assadas pabėgo, jį remiančios Rusijos pajėgos perkėlė karius ir techniką į dvi savo valdomas bazes šalyje: vieną Tartuso uoste, kitą – Chmeimimo oro pajėgų bazėje.

REKLAMA
REKLAMA

Jei Rusija netektų galimybės naudotis Tartusu, ji prarastų uostą Viduržemio jūroje, kuriame laikytų karinius laivus, todėl Libija galėtų tapti alternatyva.

REKLAMA

Analitikas Jalelis Harchaoui sakė, kad nors kol kas nėra įrodymų, kad į Libiją plauktų kariniai laivai, tačiau akivaizdu, kad „pastaruoju metu Rusijos veikla Libijoje tapo intensyvesnė“.

Maskva jau turi karinių bazių Libijos rytuose, kuriose yra karių ir technikos, siunčiamų Afrikos karinių perversmų lyderiams paremti, sustojimo punktai.

„Nežinome, ar karo laivai iš Tartuso pasirodys Libijoje, bet jau dabar atrodo, kad Rusija didina savo buvimą šioje šalyje“, – teigė analitikas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai „įžūlus iššūkis NATO ir JAV“

„Jei jie persikels į Tubruką (Libija), tai bus vertinama kaip įžūlus NATO ir JAV gestas, kad K. Haftaras jau net nebesistengia apsimesti, jog klauso Vakarų“, – pridūrė J. Harchaoui.

Vašingtono Artimųjų Rytų politikos instituto mokslininkas Benas Fishmanas sakė: „Visiškai nenustebčiau, jei Rusija perkeltų savo turtą į Libiją.“

Pastaraisiais mėnesiais K. Haftaras buvo susitikęs su JAV pareigūnais, kurie norėjo aptarti jo kontroliuojamos rytinės Libijos dalies sujungimą su vakarine Libijos dalimi, kurią valdo JT pripažinta administracija Tripolyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bengazyje (Libija) įsikūrusios konsultacinės bendrovės „Libya Desk“ vadovaujantis partneris Mohamedas Eljarhas sakė: „Priešingai nei Sirijos atveju, nėra jokių įrodymų, kad K. Haftaras ir Rusija būtų oficialiai susitarę dėl jos karinių pajėgų buvimo Libijoje.“

M. Eljarhas pridūrė: „Jaučiu, kad dabar gali būti sudarytas laikinas susitarimas su Rusija priimti kuo daugiau jos karinės technikos. Tačiau K. Haftaras jau anksčiau yra sakęs rusams „ne“, kai buvo peržengtos tam tikros ribos.“

Kalbėdama apie tai, kad Rusija perkelia savo techniką ir karius į Libiją, analitikė Claudia Gazzini teigė, kad pamirštama viena valstybė – Turkija, kuri teikia karinę paramą Tripolio vyriausybei. Todėl šioje vietoje „reikėtų tikėtis Turkijos sutikimo“.

Tai tau galas, pydere ateina
Unitaz, vokzal, minsk
Kas pirmi pradejo Rusija ar u'kraina???.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų