Trečiadienį Briuselyje pradėdamas Europos Parlamento plenarinę sesiją, jo pirmininkas Hans-Gert Pöttering pasveikino Europos žmones Lietuvos Sąjūdžio įkūrimo dvidešimtmečio proga. EP pirmininkas pažymėjo, kad Sąjūdžio įkūrimas žymėjo ne tik Lietuvos nepriklausomybės, bet ir Sovietų Sąjungos griūties pradžią, o tai galiausiai leido „senajai“ ir „naujajai“ Europai susivienyti.
EP pirmininkas taip pat prisiminė „Žaliąsias savaites“, šį mėnesį rengiamas Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre. Esminis jų tikslas – skatinti europiečius tausiai naudoti išteklius bei informuoti visuomenę apie anglies dvideginio išlakų įtaką klimato kaitai. Ta proga H.-G. Pöttering priminė Europos Parlamento įsipareigojimą iki 2020 m. 30 proc. sumažinti anglies dvideginio išlakas savo veikloje – pastatuose, automobiliuose ir kitur.
Trečiadienį Briuselyje prasidėjusioje dviejų dienų EP plenarinėje sesijoje svarstomi užsienio politikos, saugumo ir gynybos, žemės ūkio bei žvejybos klausimai.
Trečiadienį Parlamentas svarsto dvi ataskaitas apie ES užsienio ir saugumo politiką, taip pat artėjantį ES ir JAV vadovų susitikimą. Vėliau numatoma aptarti jaunų ūkininkų sunkumus, finansinių paslaugų sektoriaus padėtį, kovą su neteisėta žvejyba, jūrų ekosistemų apsaugą bei priverstinės prostitucijos pažabojimą artėjant Europos futbolo čempionatui.
Tuo tarpu ketvirtadienį deputatai apsvarstys ES ir Viduržemio jūros šalių bendradarbiavimą bei maisto produktų higieną. 11 val. bus balsuojama dėl minėtų klausimų, taip pat dėl tarptautinių vežimų autobusais tvarkos bei padėties Gruzijoje.
Sesijos dienomis Europos Parlamente taip pat vyksta parlamentarų konferencija, skirta ES kaimynystės politikai Rytų Europos bei Kaukazo šalyse. Joje dalyvauja europarlamentarai, Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Armėnijos ir Azerbaidžano parlamentų nariai, taip pat Baltarusijos opozicijos atstovai.