• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulis turi suprasti, kad branduolinis šantažas, kurio Maskva periodiškai griebiasi, jau yra branduolinio ginklo panaudojimas, Ukrainos radijui kalbėjo Tarptautinio Ukrainos pergalės centro įkūrėja, Antikorupcijos centro vadovė Daria Kaleniuk.  

Pasaulis turi suprasti, kad branduolinis šantažas, kurio Maskva periodiškai griebiasi, jau yra branduolinio ginklo panaudojimas, Ukrainos radijui kalbėjo Tarptautinio Ukrainos pergalės centro įkūrėja, Antikorupcijos centro vadovė Daria Kaleniuk.  

REKLAMA

Rusija jau naudoja branduolinius ginklus, viešai sakydama, kad tai daro. Ši įbauginimo priemonė jau yra branduolinio ginklo naudojimas. Visas pasaulis kalba apie branduolinio eskalavimo grėsmę. Tačiau JAV neviešame pranešime rusams aiškiai pareiškė, kad jei jie staiga panaudos branduolinį ginklą prieš Ukrainą, Amerika sunaikins Rusijos kariuomenę Ukrainos teritorijoje. Amerikiečiai bus priversti stoti į šį karą ir sunaikinti Rusijos kariuomenę“, – sako ekspertė.  

D. Kaleniuk teigia, kad pasigenda didesnio pasaulio dėmesio į Rusijos branduolinį terorizmą, kuomet okupantai užminavo Zaporižios branduolinę elektrinę.  

REKLAMA
REKLAMA

„Tai, ką dabar pavojingai naudoja Rusija: tai yra mūsų okupuotos elektrinės, ypač Zaporižios atominė eletrinė. <...> Sprogmenų įrengimas atominėje elektrinėje yra karo nusikaltimas, už kurį nusikaltėliai turi būti nubausti.

REKLAMA

Zaporižios užgrobimą įgyvendinę „Rosatom“ vadovai nebegali būti TATENA nariais. Nes TATENA taip legalizuoja branduolinį terorizmą, užuot pasisakiusi už sankcijas Rusijos valstybinėms įmonėms, kontroliuojančioms atomines elektrines.

Taip pat Rusijos atakos prieš mūsų svarbiausią infrastruktūrą – gresia atominių elektrinių uždarymas. Tačiau pasaulis nekalba apie branduolinį terorizmą“, – savo mintis dėstė ekspertė.  

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kremlius propagandinėje linijoje dažnai naudoja grasinimus branduoliniu ginklu.

Pavyzdžiui, šią savaitę visoje Rusijos Federacijoje buvo surengtos pratybos, kurių metu buvo imituojamas civilių gyventojų evakavimas branduolinio karo metu. 

Apie pratybas antradienį paskelbė rusakalbis „Telegram“ kanalas „Baza“, remdamasis Rusijos Federalinės vartotojų teisių apsaugos ir žmonių gerovės priežiūros tarnybos vadovės Anos Popovos įsakymu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dokumente teigiama, kad „pažeidžiant visuotinai pripažintas tarptautinės teisės normas ir principus“, didėja pavojus, kad ginkluoti konfliktai prie šalies sienų peraugs į „karus, kuriuose dalyvauja branduolinės valstybės“. 

Pratybos buvo surengtos po to, kai Rusijos pirmaujančio branduolinės energetikos tyrimų centro – Kurčatovo instituto – vadovas Michailas Kovalčiukas praėjusią savaitę paragino Kremlių išbandyti atominius ginklus Arkties vandenyne, taip siekiant pademonstruoti jėgą. 

REKLAMA

Ir Jungtinės Valstijos, ir Rusija – iki šiol didžiausios pasaulyje branduolinės valstybės – teigė, kad branduolinio karo niekada nepavyks laimėti ir iki jo niekada negalima prieiti, tačiau konfliktas Ukrainoje pasaulyje sukėlė baimę dėl tiesioginės Maskvos ir Vakarų konfrontacijos. 

Simonian pasiūlė Rusijai nubausti Vakarus: reikia susprogdinti termobranduolinę bombą virš Sibiro 

Vienas iš pagrindinių Rusijos propagandos veidų Margarita Simonian šokiravo net ir pačius rusus, paraginusi „kur nors virš Sibiro susprogdinti termobranduolinę bombą, kad visame pasaulyje elektronika atsijungtų“. Dėl tokių jos viešų pasvarstymų net ir pačioje Rusijoje buvo kreiptasi ir į teisėsaugą. 

REKLAMA

M. Simonian vienoje iš savo televizijos laidų įvardijo „humaniškiausią variantą“: susprogdinti „kur nors šimtuose kilometrų“ virš Sibiro teritorijos termobranduolinę bombą, kuri „išjungtų“ visus palydovus ir, apskritai, visą elektroniką žemėje. „Branduolinės žiemos nebus, niekas nemirs nuo onkologinių ligų, tačiau atsijungtų visa radioelektronika ir palydovai“, – aiškino ji, pripažinusi, jog „šiuose reikaluose nieko nesupranta“, o šią teoriją jai papasakojo „pažįstamas fizikas“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes grįžtume į kokius nors 93-uosius – su laidiniais telefonais. Fantastiškai gyvenome. Aš net apsidžiaugčiau. Bent jau man nereiktų aiškinti savo vaikams, kodėl visi turi mobiliuosius, o jie – ne“, – aiškino propagandininkė. 

Dėl šio M. Simonian pareiškimo turėjo teisintis ir Kremlius, juk teoriniu tokio scenarijaus atveju „atsijungtų“ ne tik pačių rusų radioelektronikos įrenginiai, tačiau ir jų idėjinių sąjungininkų Kinijoje. „Rusija nėra pasitraukusi iš branduolinių bandymų atsisakymo susitarimų. Todėl aš nemanau, kad yra įmanomos tokios diskusijos“, – pareiškė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.Jis taip pat paaiškino, jog M. Simonian nedirba Rusijos valdžios institucijose (nepaisant to, kad M. Simonian yra valstybinės ir valdžios kontroliuojamos informacinės priemonės RT vyr. redaktorė, – red. past.) todėl tariamai „neatspindi oficialios Maskvos pozicijos“. 

REKLAMA

Rusijos Dūmos parlamentarė Marija Prusakova taip pat pasipiktino M. Simonian pareiškimu: „Mažiausiai, ką turėtumėte padaryti, tai atsiprašyti prieš Sibiro gyventojus, o ypač tuos, kurie iki šiol kenčia dėl Semipalatinsko poligone atliktų bandymų pasekmių“. 

Buvęs Maskvos deputato padėjėjas Nikolajus Koroliovas žengė dar toliau ir kreipėsi į Rusijos tyrimų komitetą, kad šis išsiaiškintų, ar „pilietės M. Simonian“ pareiškimai neprieštarauja įstatymams. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų