• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Egipto sostinės Kairo policija naudoja ašarines dujas ir vandens patrankas, siekdama numalšinti šalyje itin retus antivyriausybinius protestus, pranešė BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Protestų Tunise paskatinti egiptiečiai taip pat surengė demonstracijas. Protestuotojai žygiuoja Kairo gatvėmis, skanduodami antivyriausybinius šūkius. Raginimas surengti protestus visų pirma pasirodė internete. Internetiniame pranešime buvo raginama surengti „maišto dieną“.

REKLAMA

Protestai Egipte labai reti. Nuo 1981 metų šalį valdantis prezidentas Hosnis Mubarakas (Hosni Mubarak) toleruoja mažus nuomonių skirtumus.

Įvykiai Kaire buvo koordinuojami per socialinį tinklą „Facebook“, kur dešimtys tūkstančių egiptiečių pareiškė būtinai dalyvausiantys protestuose. Taip pat pranešama, kad Kaire buvo užblokuotas kitas socialinis tinklas „Twitter“ bei ribojamas mobilusis ryšys.

REKLAMA
REKLAMA

BBC korespondentas Kaire Džonas Leinė (Jon Leyne) teigė, kad vyksta keli protestai keliose Kairo dalyse, o juose jau dabar dalyvauja kur kas daugiau egiptiečių nei tikėjosi organizatoriai.

Iš pradžių policija leido protestuotojams pasiekti parlamento rūmus, tačiau prie parlamento protestuotojus pasitiko apsiginklavusi riaušių policija, kuri prieš minią panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas. Protestuotojai policininkus apmėtė akmenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat gauta pranešimų, kad protestai kilo ir Aleksandrijoje bei Ismailijoje.

JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton (Hillary Clinton) ir jos administracija pareiškė remianti „vieną esminių susirinkimo ir nuomonės reiškimo teisių“, tačiau ragina visas šalis „susilaikyti nuo radikalių veiksmų“.

REKLAMA

H. Klinton pridūrė, kad Vašingtonas tiki, jog Egipto vyriausybė yra „stabili“ ir „ieško būdų kaip patenkinti visų egiptiečių interesus“.

Egiptas susiduria su panašiomis socialinėmis ir politinėmis problemomis kaip ir Tunisas – kylančiomis maisto kainos, dideliu nedarbu ir pasipiktinimu pareigūnų korupcija. Tačiau Egipto žmonių išsimokslinimo lygis yra kur kas žemesnis nei Tunise. Egipte labai didelis neraštingumas bei palyginti mažai žmonių naudojasi internetu.

REKLAMA

Egipte juntamas didelis nepasitenkinimas valdžia, tačiau egiptiečiai yra beveik taip pat nusivylę opozicija, kaip ir vyriausybe.

BBC korespondento Dž. Leinės teigimu, per tris dešimtmečius trunkantį H. Mubarako valdymą Egiptas prarado didžiąją dalį savo galios, statuso ir prestižo, kuriuo mėgavosi anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų