D. Žalimo teigimu, tam, kad NATO įsitrauktų į karinę situaciją, Ukrainai nebūtina tapti Aljanso nare, rašo „Ukrinform“.
„Net jei karas užsitęs, neatmesčiau, kad NATO tektų įsitraukti į karą tiesiogiai. Ir tam Ukrainai net nebūtina tapti Aljanso dalimi. Remiantis Šiaurės Atlanto sutartimi, valstybės gali nuspręsti įvesti karines pajėgas už NATO ribų.
Panašus atvejis vyko Jugoslavijoje. Vienintelis skirtumas tas, kad Rusijos atveju turėtumėme reikalų su branduoline valstybe. Tačiau tokio scenarijaus aš neatmesčiau“, – kalbėjo D. Žalimas.
Atsakydamas į žurnalistų užduotą klausimą, kas sutrukdė Ukrainai NATO viršūnių susitikimo metu Vilniuje gauti daugiau konkretumo, suvokiant tolimesnę įstojimo į Aljansą eigą, jis teigė: „Manau, kad viršūnių susitikimo metu dėl Ukrainos galėjo būti rastas geresnis sprendimas. Pavyzdžiui, pakviesti į derybas dėl prisijungimo, nenustatant konkrečios datos. Tokiu atveju būtų aišku, kad derybos prasideda.“
Pasak D. Žalimo, didžiausia problema, kodėl Ukraina nėra vis dar NATO nare, tai karas. Nepaisant to, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas viliasi, kad Ukrainos tapimas Aljanso nare – tik laiko klausimas.
V. Putinas: Ukrainoje žuvę kaliniai išpirko savo kaltę visuomenės akyse
Prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Ukrainoje žuvę rusų kaliniai išpirko savo kaltę visuomenės akyse.
Kad sustiprintų Ukrainoje kovojančią reguliariąją kariuomenę, kariuomenė ir samdinių grupuotė „Wagner“ gausiai verbuoja karius iš Rusijos įkalinimo įstaigų.
„Jie mirę“, – sakė V. Putinas per televizijos transliuotą susitikimą, turėdamas omenyje Ukrainoje žuvusius kalinius.
„Kiekvienas gali padaryti klaidų, jie kažkada jas padarė. Tačiau jie atidavė savo gyvybes už Tėvynę ir visiškai atpirko savo kaltę“, – sakė V. Putinas per susitikimą su kariais, kovojusiais prie Ukrainos Urožainės pietiniame fronte.
Po trumpo pokalbio su kariais V. Putinas tylos minute pagerbė kovoje žuvusius kalinius.
Rusijos vadovas sakė, kad kariai, kovoję prie Urožainės, kur, gynybos ministerijos teigimu, buvo atremtas ukrainiečių puolimas, yra „simbolinis drąsos ir didvyriškumo pavyzdys“.
Pranešama, kad nuteistieji buvo naudojami kaip patrankų mėsa, be kita ko, Rytų Ukrainos karštajame taške Bachmute.
Tarptautiniai ekspertai teigė, kad kai kuriais atvejais kaliniai buvo verbuojami kovoti Ukrainoje grasinant ar bauginant.
Daugelis ekspertų ir Kremliaus kritikų teigia, kad traumuotų buvusių karių reabilitacija ir reintegracija yra didelis iššūkis Rusijai.
Kai kurie buvę kaliniai, grįžę iš fronto, padaro naujų nusikaltimų.
Rusijos valdžia tradiciškai aukština patriotizmą ir pasiaukojimo kultūrą, dažnai mini sovietų pergalę Antrajame pasauliniame kare.