Prieš tris mėnesius D. Cameronas atsisakė pasirašyti naująją ES fiskalinės drausmės sutartį, o ketvirtadienį iš ES viršūnių susitikimo išvyko su dirbtine šypsena veide ir vos pora žodžių žurnalistams.
„Labai patenkintas“, – atsakė jis, žurnalistų paklaustas, ar susitikime mano pasiekęs savo tikslus.
Tačiau prieš susitikimą D. Cameronas žurnalistams sakė atvykęs su „daugybe priemonių“, skirtų paskatinti augimą.
„Mano tikslas yra pasiekti, kad kuo daugiau šių priemonių būtų patvirtinta“, – pridūrė jis.
D. Cameronas kartu su Italijos, Ispanijos, Nyderlandų, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Suomijos, Airijos, Čekijos, Slovakijos ir Švedijos lyderiais parašė bendrą laišką Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Hermanui Van Rompuy, kuriame ragino stiprinti prekybos ryšius su Jungtinėmis Valstijomis, Rusija ir Kinija.
Vis dėlto nė vienas iš laiške pateiktų su prekyba susijusių tikslų, įskaitant Laisvosios prekybos sutarties pasirašymą su Japonija „iki vasaros“, ES lyderių susitikimo ataskaitoje nebuvo pabrėžtas, o tai, anot diplomatų, supykdė Britanijos premjerą.
Raginimai užbaigti Europos energetikos rinkos ir skaitmeninės ekonomikos integraciją atitinkamai iki 2014 ir 2015 m. buvo įtraukti į ataskaitą, tačiau siūlymo atsisakyti lengvų valstybinių garantijų Europos bankų sistemai joje nebuvo.
ES lyderiai net neatsisakė savo ketinimų dėl Prancūzijos pasiūlyto finansinių sandorių mokesčio įvedimo, kuriam D. Cameronas aršiai nepritaria.
Naujoji ES fiskalinės drausmės sutartis, prieš kurią pasisakė tik Didžioji Britanija ir Čekija, bus oficialiai pasirašyta penktadienį.