Pasak buvusio pareigūno, Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino sprendimas pradėti invaziją Ukrainoje parodė ne tik didelį Kremliaus norą rizikuoti, bet taip pat ir padarytas dideles klaidas, planuojant karinius veiksmus.
„Šis rizikos ir apsiskaičiavimo derinys kelia didelį nerimą, ypač kai tai yra derinama su pasikartojančia Rusijos eksalacija dėl branduolinių ginklų panaudojimo <...> NATO vadovybė turi suprasti, kad šie Rusijos pajėgų veiksmai Ukrainoje gali padidinti Rusijos priklausomybę nuo branduolinių ginklų.
Hipotetiniame kare su NATO Rusija, greičiausiai, jaustų poreikį panaudoti branduolinius ginklus jau konflikto pradžioje tam, kad pasiektų pergalę, arba tam, kad išvengtų pralaimėjimo. Tai reiškia, kad sustabdyti ribotą Rusijos branduolinę eskalaciją taptų dar svarbiau, nei sustabdyti Rusijos konvencinę agresiją“, – rašė pareigūnas.
Buvusio Pentagono pareigūno teigimu, branduolinis konfliktas gali kiltuo tuo metu, kai JAV dėmesį sutelks į galimą karo pradžią tarp Kinijos ir Taivano, o JAV pajėgos bus pasiskirstę tarp dviejų karo veiksmų zonų. Tad NATO kyla svarbi užduotis net ir pasibaigus karui Ukrainoje – sustabdyti Rusiją nuo galimo branduolinio ginklo panaudojimo prieš NATO.
V. Putinas: Ukrainoje žuvę kaliniai išpirko savo kaltę visuomenės akyse
Diktatorius Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Ukrainoje žuvę rusų kaliniai išpirko savo kaltę visuomenės akyse.
Kad sustiprintų Ukrainoje kovojančią reguliariąją kariuomenę, kariuomenė ir samdinių grupuotė „Wagner“ gausiai verbuoja karius iš Rusijos įkalinimo įstaigų.
„Jie mirę“, – sakė V. Putinas per televizijos transliuotą susitikimą, turėdamas omenyje Ukrainoje žuvusius kalinius.
„Kiekvienas gali padaryti klaidų, jie kažkada jas padarė. Tačiau jie atidavė savo gyvybes už Tėvynę ir visiškai atpirko savo kaltę“, – sakė V. Putinas per susitikimą su kariais, kovojusiais prie Ukrainos Urožainės pietiniame fronte.
Po trumpo pokalbio su kariais V. Putinas tylos minute pagerbė kovoje žuvusius kalinius.
Rusijos vadovas sakė, kad kariai, kovoję prie Urožainės, kur, gynybos ministerijos teigimu, buvo atremtas ukrainiečių puolimas, yra „simbolinis drąsos ir didvyriškumo pavyzdys“.
Pranešama, kad nuteistieji buvo naudojami kaip patrankų mėsa, be kita ko, Rytų Ukrainos karštajame taške Bachmute.
Tarptautiniai ekspertai teigė, kad kai kuriais atvejais kaliniai buvo verbuojami kovoti Ukrainoje grasinant ar bauginant.
Daugelis ekspertų ir Kremliaus kritikų teigia, kad traumuotų buvusių karių reabilitacija ir reintegracija yra didelis iššūkis Rusijai.
Kai kurie buvę kaliniai, grįžę iš fronto, padaro naujų nusikaltimų.
Rusijos valdžia tradiciškai aukština patriotizmą ir pasiaukojimo kultūrą, dažnai mini sovietų pergalę Antrajame pasauliniame kare.