Kai prieš 27-erius metus Ronaldas Reaganas ir Michailas Gorbačiovas pasirašė vidutinio nuotolio branduolinių ginklų nenaudojimo sutartį. Pasaulis džiaugėsi, kad dviejų supervalstybių santykiai šyla.
Sutartyje buvo numatyta, kad abi šalys nenaudos vidutinio nuotolio raketų, kurios branduolinį ginklą gali nuskraidinti pusšešto tūkstančio kilometrų.
Šiandien dėl karo Ukrainoje Maskvos ir Vašingtono santykiai vėl atšalo. Jungtinės Valstijos kaltina Rusiją pažeidus 1987-aisiais pasirašytą susitarimą, kai Rusija išbandė raketą, galinčią nešti branduolinį ginklą.
Rusijos gynybos ministro pavaduotojas sakė, kad Maskva pasiryžusi laikytis šio susitarimo, tačiau šalies vadovas Vladimiras Putinas abejoja, ar ši sutartis atitinka dabartinius Rusijos interesus. Jos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vašingtonas nuolat pažeidinėja šią sutartį, kai karinėse operacijose naudoja bepiločius lėktuvus.
Sutarties peržiūrėjimą gali apsunkinti tai, kad atsakydamas į neva NATO išprovokuotą krizę Rytų Ukrainoje ir į didėjančias aljanso pajėgas Rytų Europoje, Vladimiras Putinas žada stiprinti Rusijos ginkluotę, visų pirma branduolinę.
Trečiadienį Rusijos vadovas taip pat pasirašė dekretą, perimdamas vadovavimą Rusijos karo pramonės komisijai, nes Maskva dėl Rusijai taikomų sankcijų siekia sumažinti priklausomybę nuo vakarietiškos technikos.