Dienraščio „The Daily Mail“ žurnalistė su vienos graužikų naikinimo firmos vadovu pasivaikščiojo po Birmingemą tikėdamasi pamatyti nors vieną žiurkę milžinę. Nors tokios pamatyti jai nepavyko, iš firmos savininko ji sužinojo daug naujos ir bauginančios informacijos.
Prieš penkerius metus su tėvu graužikų naikinimo firmą atidaręs 47 metų Adrian'as sakė, kad vietos taryba per praėjusius penkerius metus sulaukė 5100 skambučių dėl žiurkių. Dalis žmonių sakė, kad matė gatvėmis šmirinėjančių katės dydžio žiurkių, plačių „kaip plyta“. Vyras sakė savo akimis matęs maždaug 43 centimetrų ilgio žiurkę.
Warwick'o universiteto evoliucinės genetikos profesoriaus Robin'o Allaby'io teigimu, yra pakankamai mokslinių įrodymų, kad žiurkės tikrai didėja. Jis pažymėjo, kad po pramoninės revoliucijos žmonės taip pat padidėjo, nes ėmė valgyti daugiau mėsos. Tą patį galima pritaikyti ir žiurkėms. Jo nuomone, žiurkės didėja, nes ėda žmonių išmetamą saldų ir riebų maistą.
Specialistai sako, kad dėl žiurkių plitimo iš dalies kalta ir vietos valdžia, kuri nusprendė gyventojų buitines atliekas išvežti kartą per dvi savaites. Pavyzdžiui, Birmingemo miesto taryba yra nurodžiusi per savaitę iš vienų namų išvežti tik vieną šiukšliadėžę, todėl išvežimo laukiantys pilni šiukšlių maišai ištisas dienas guli gatvėse. O žiurkėms tai garantuota puota.
„Bet koks gyvis augs, jei jį pastoviai šersi“, – konstatavo Adrian'as.
Šiuo metu JK yra daugiau nei 80 mln. žiurkių, o tai reiškia, kad vienam žmogui tenka 1,2 žiurkės. Lyginant su 2000 metais, jų skaičius padidėjo beveik 40 proc.