J. Borrellis savo komentaruose leidinyje „Journal Du Dimanche“ pakartojo praėjusią savaitę savo išsakytas pastabas, kai jis pabrėžė, kad Taivanas yra labai svarbus Europai.
Taivanas „mums rūpi ekonominiu, komerciniu ir technologiniu požiūriu“, sakė ES diplomatijos vadovas.
„Todėl raginu Europos karinius laivynus patruliuoti Taivano sąsiauryje ir taip parodyti Europos įsipareigojimą užtikrinti laivybos laisvę šioje itin svarbioje teritorijoje“, – pareiškė jis.
Prieš dvi savaites Kinija surengė tris dienas trukusias karines pratybas aplink Taivaną, imituodama tikslinius smūgius ir salos blokadą, reaguodama į Taivano prezidentės Tsai Ing-wen ir JAV Atstovų Rūmų pirmininko Kevino McCarthy susitikimą.
Antradienį, pradėdamas diskusijas apie Kiniją Europos Parlamente, J. Borrellis sakė: „Taivanas neabejotinai yra mūsų geostrateginio perimetro, skirto taikai užtikrinti, dalis.“
„Veiksmai prieš Taivaną turi būti atmesti ne tik dėl moralinių priežasčių. Taip pat ir dėl to, kad ekonominiu požiūriu mums tai būtų labai rimta, nes Taivanas atlieka strateginį vaidmenį gaminant pažangiausius puslaidininkius“, – sakė jis.
J. Borrellio komentarai pasirodė po to, kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad kalbant apie Taivaną Europa neturėtų sekti JAV ar Kinijos pavyzdžiu.
Šie E. Macrono komentarai, išsakyti po vizito Kinijoje, sukėlė kai kurių politikų kritiką tiek Jungtinėse Valstijose, tiek Europos Sąjungoje.
Pekinas savarankišką ir demokratinį Taivaną laiko savo teritorija ir žada kada nors ją susigrąžinti, jei prireiks – jėga.