Skrisdamas į Niujorką B. Johnsonas jį lydintiems žurnalistams sakė, kad Britaniją ir Prancūziją sieja „labai draugiškas ryšys“ ir kad jo „svarba yra milžiniška“.
Naujoji saugumo sutartis ir su ja susijęs Australijos sprendimas nutraukti milijardų dolerių vertės povandeninių laivų statybos sandorį su Prancūzija mainais į amerikietiškus povandeninius atomlaivius sukėlė įtūžį Paryžiuje. Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas priėmė beprecedentį sprendimą atšaukti prancūzų ambasadorius iš Kanberos ir Vašingtono.
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas savaitgalį pareiškė, kad Britanija šiame sandoryje yra „penkta koja“, ir apkaltino Londoną „nuolatiniu oportunizmu“.
Paryžius taip pat atšaukė šią savaitę turėjusias įvykti Prancūzijos gynybos ministrės Florence Parly ir Britanijos gynybos sekretoriaus Beno Wallace'o derybas, sekmadienį naujienų agentūrai AFP sakė vienas šaltinis prancūzų Gynybos ministerijoje.
Tačiau B. Johnsonas Prancūzijos susirūpinimo nesureikšmino.
Pasak premjero, naujoji sutartis, žinoma kaip AUKUS, „jokiu būdu nėra suplanuota, kad kiek vieni laimėtų, tiek kiti pralaimėtų“. Anot B. Johnsono, šis paktas taip pat nėra skirtas kitiems partneriams eliminuoti.
„Tai dalykas, dėl kurio niekas neturėtų nerimauti, o juo labiau ne mūsų draugai prancūzai“, – tikino Britanijos lyderis.