Remiantis karinio portalo „Augen geradeaus!“ turima informacija, į Siriją plaukusį Rusijos tanklaivį lydėjo Rusijos karo laivas „Merkurij“. Kai Vokietijos fregatos „Nordrhein-Westfalen“ borto sraigtasparnis priartėjo prie ginkluoto rusų laivo, iš tanklaivio buvo paleisti keli šūviai.
„SeaLion“ jūriniam sraigtasparniui esant 1 tūkst. pėdų (apie 300 metrų) aukštyje ir artėjant prie tanklaivio maždaug 4 jūrmylių (apie 7 km) atstumu, iš tanklaivio buvo paleistos signalinės raketos. Kulkosvaidžio šūviai taip pat buvo paleisti iš laivo šono, nukreipto į sraigtasparnį – į vandenį“, – rašoma „Augen geradeaus!“.
Pranešama, kad Rusijos pusė esą atsiprašė už incidentą. „Ar tai tiesa, ar tik bandymas interpretuoti situaciją gynybos ministerijos pastate Bendlerstrasse (Vokietijos gynybos ministerija), lieka neaišku“, – pažymi „Augen geradeaus!“ redaktorius Thomas Wiegoldas.
Vokietijos kariuomenė įslaptino „raudonąjį atvejį“
Tuo tarpu Vokietijos gynybos ministerija incidentą įslaptino. „Karinio saugumo sumetimais iš principo ir nepriklausomai nuo atskirų atvejų negalime teikti informacijos apie operatyvinius aspektus“, – leidiniui „Bild“ sakė ministerijos atstovė spaudai.
Remiantis vidiniais pranešimais, incidentas klasifikuojamas kaip „raudonasis atvejis“ ir laikomas itin slaptu (Bundesvero kariuomenėje įslaptinti duomenys vadinami „raudonaisiais“).
Todėl incidento detalės nėra žinomos, tačiau „Bild“ tyrimas atskleidė, kur ir kada incidentas galėjo įvykti.
Fregata „Nordrhein-Westfalen“ lapkričio 25 d. rytą po „istorinio vizito“ išvyko iš Lenkijos miesto Gdansko. Iš pradžių ji plaukė į Riugeno salą, kur vyko planuotos šaudymo pratybos, kuriose turėjo dalyvauti ir korvetė „Magdeburg“.
Tačiau įvyko kai kas neįprasto. 11:22 Vokietijos laiku vokiečių karo laivas išjungė savo atsakiklį. Tai galėjo reikšti, kad fregata vyko į karinę misiją. Tik po 30 valandų, lapkričio 26 d. apie 17 val. fregata „Nordrhein-Westfalen“ vėl įjungė atsakiklį ir iš pradžių labai lėtai, o paskui įprastu greičiu pajudėjo Riugeno link.
Naujoji jo buvimo vieta buvo už 40 km į šiaurės vakarus nuo Danijos Bornholmo salos. Būtent šiuo rajonu Rusijos tanklaiviai kasdien gabena naftą ir dujas, apeidami ES sankcijas ir siųsdami žaliavas į Aziją ir Artimuosius Rytus. Kas įvyko per tas 30 valandų, neaišku, tačiau negalima atmesti ryšio su „raudonojo“ Rusijos apšaudymo atveju.
Šaltinis vyriausybiniuose sluoksniuose patvirtino „Bild“, kad incidentas iš tiesų įvyko Bornholmo rajone, „į pietus nuo Bornholmo“. Tačiau neaišku, ar tai reiškia Vokietijos laivo, ar Vokietijos sraigtasparnio padėtį atakos metu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Ar nesmogė ,nespejo ,nes į kelnes privarė ?