• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak naujausios ataskaitos, praėjusiais metais Somalyje per ilgiausią istorijoje sausrą gyvybių neteko apie 43 000 žmonių, iš kurių pusė greičiausiai buvo vaikai. 

Pasak naujausios ataskaitos, praėjusiais metais Somalyje per ilgiausią istorijoje sausrą gyvybių neteko apie 43 000 žmonių, iš kurių pusė greičiausiai buvo vaikai. 

REKLAMA

Tai pirmasis oficialus pranešimas apie žuvusiuosius dėl sausros, nusiaubusios didelę Afrikos Kyšulio dalį. 

Prognozuojama, kad per pirmuosius šešis šių metų mėnesius dėl krizės mirs mažiausiai 18 000 asmenų. 

„Dabartinė krizė toli gražu nesibaigė“, – teigiama pirmadienį paskelbtoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) ataskaitoje, kurią parengė Londono higienos ir tropinės medicinos mokykla. 

Somalis ir kaimyninės Etiopija bei Kenija susiduria su šeštuoju iš eilės nesėkmingu liūčių sezonu kai kritulių kiekis gerokai mažesnis už normą, o didėjančios pasaulinės maisto kainos apsunkina bado krizę.

REKLAMA
REKLAMA

JT ir partneriai anksčiau šiais metais pareiškė, kad kol kas neprognozuoja oficialaus bado paskelbimo Somalyje, tačiau šią situaciją įvardijo kaip „itin kritišką“, nes vien šioje šalyje badauja daugiau kaip 6 mln. asmenų. 

REKLAMA

Badas – tai itin didelis maisto trūkumas ir didelis mirčių skaičius dėl paprasčiausio maisto stygiaus arba nepakankamos mitybos bei tokių ligų kaip cholera. Oficialus bado paskelbimas reiškia, kad, remiantis duomenimis, daugiau nei penktadaliui namų ūkių labai trūksta maisto, daugiau nei 30 proc. vaikų susiduria su dideliu neprievalgiu ir kasdien miršta daugiau nei du žmonės iš 10 000.

Šiemet kai kurie humanitarinės pagalbos ir klimato pareigūnai perspėjo, kad situacija yra blogesnė nei per 2011-ųjų badą Somalyje, per kurį žuvo ketvirtis milijono žmonių. 

REKLAMA
REKLAMA

Milijonai gyvulių nugaišo per dabartinę krizę, kurią apsunkina klimato kaita ir nesaugumas, kadangi Somalyje vyksta kovos su tūkstančiais kovotojų,  su iš su „al Qaeda“ susijusios grupuotės „al Shabab“. Pasak JT migracijos agentūros, 3,8 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus – tai rekordinis skaičius. 

Praėjusį mėnesį paskelbtoje aprūpinimo maistu vertinimo ataskaitoje teigiama, kad šiais metais Somalyje beveik pusė milijono vaikų greičiausiai patirs itin smarkų neprievalgį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak daugelio humanitarinės pagalbos pareigūnų, dabar pasaulis žvelgia kitur.

„Daugelis tradicinių paramos tiekėjų nusiplovė rankas ir sutelkė dėmesį į Ukrainą“, – sausį Mogadiše surengtame pasitarime JAV ambasadorei prie JT Lindai Thomas-Greenfield teigė JT nuolatinis koordinatorius Somalyje Adamas Abdelmoula.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų