Duodamas interviu BBC, sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis teigė, kad visos sąlygos, siekiant atsikovoti Bachmuto miestą, yra sukurtos, o nuostoliai gali būti susiduriama su dešimt kartų mažesniais nuostoliais, priešingai negu patyrė rusų okupantai, norėdami užimti šią teritoriją.
Pasak O. Syrskio, Bachmutas yra strategiškai svarbi vieta, kadangi iš čia veda keliai į skirtingomis kryptimis – per miesto teritoriją kertasi kelias iš Debalcevo miesto, Seversko, Gorlovkos, Konstantinovkos ir Slavjansko.
„Naudodamiesi išvystytų kelių tinklu, rusų okupantai gali judėti bent trimis operatyvinėmis kryptimis“, – teigė sausumos pajėgų vadas.
O. Syrskis taip pat pabrėžė, kad šiuo metu rusų okupantai, tebekovojantys dėl Bachmuto miesto, yra beveik apsupti.
„Ką gi, tuo pasinaudoti tiesiog neįmanoma“, – pridūrė O. Syrskis.
Britų žvalgyba: Rusija siekia atgrasyti prekybinę laivininkystę iš Ukrainos uostų
Jungtinės Karalystės gynybos ministerija ketvirtadienį pateiktoje naujausioje žvalgybos informacijoje sako, kad Rusija, liepos 17-ąją neatnaujinusi savo dalyvavimo Juodosios jūros grūdų iniciatyvoje (BSGI), siekia atgrasyti visą prekybinę laivininkystę iš Ukrainos uostų.
Rusijai pasitraukus iš BSGI, iš esmės buvo panaikintas saugumo susitarimas, nepaisant karo užtikrindavęs saugų koridorių laivams su grūdais iš Ukrainos.
Britų gynybos ministerijos pranešime nurodoma, kad Rusija sprendimą pasitraukti iš BSGI prieš kurį laiką priėmė turbūt todėl, jog manė, kad šis susitarimas jai nebenaudingas.
Rusija tai užmaskavo dezinformacija, jog traukiasi susirūpinusi dėl ukrainiečių minų esą keliamos grėsmės civiliniams laivams ir dėl to, kad Ukraina esą kariniais tikslais naudojasi grūdų eksporto koridoriumi. Įrodymų savo teiginiams Rusija nepateikė.
Trečiadienį Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad visi krovininiai laivai, plaukiantys į Ukrainos uostus Juodojoje jūroje, nuo šiol bus laikomi galimai gabenančiais karinius krovinius.
Britų žvalgybos teigimu, Rusijos Juodosios jūros laivynas dabar tikriausiai imsis aktyviau trikdyti tęsiamą prekybą. Tačiau Rusijos laivyno operacijoms pavojų kels ukrainiečių nepilotuojami antvandeniniai laivai ir pakrančių gynybos sparnuotosios raketos, sakoma pranešime.