„Azov“ batalionas, kažkada buvę savanorių būriai, dabar integruoti į Ukrainos nacionalinę gvardiją, tapo pasipriešinimo Rusijos kariuomenei veidu Mariupolyje, kur vyko vienos aršiausių Rusijos invazijos kovų, skelbia „Reuters“.
Maskva šio bataliono narius vaizduoja kaip pagrindinius, jų teigimu, radikalaus antirusiško nacionalizmo ar net nacizmo vykdytojus. Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas sakė, kad jo nariai yra „nacių nusikaltėliai“, kurie neturėtų būti įtraukti į kalinių mainus.
„Jie yra karo nusikaltėliai ir mes turime padaryti viską, kad jie būtų patraukti atsakomybėn“, – sakė jis.
Tuo metu Dūmos narys Leonidas Sluckis siūlė „Azov“ bataliono kariams pritaikyti mirties bausmę, nors tokiai bausmei Rusijos Federacijoje paskelbtas moratoriumas.
UNIAN teigimu, būtent ketvirtadienį Rusijos parlamentas turėtų spręsti, ar drausti mainyti nelaisvėn paimtus rusų karius į „Azov“ bataliono karius. Rusijos teisingumo ministerija taip pat paprašė Aukščiausiojo Teismo pripažinti „Azov“ batalioną teroristine organizacija.
Antradienį žurnalistų paklaustas, ar ukrainiečių kariai bus laikomi karo nusikaltėliais, ar karo belaisviais, prezidento Vladimiro Putino atstovas atsakymo nepateikė. V. Putinas „užtikrino, kad su jais bus elgiamasi pagal atitinkamus tarptautinius įstatymus“, nurodė Dmitrijus Peskovas.
Atskirai Rusijos parlamento žemųjų rūmų pirmininkas V. Volodinas sakė, kad apsikeitimas belaisviais neturėtų apimti „nacių nusikaltėlių“.
Nors jis „Azovstal“ nepaminėjo, Maskva ne kartą yra sakiusi, kad tarp gamykloje įstrigusių karių yra „Azov“ bataliono narių, Rusijos valdžios vadinamų „naciais“.
Ukrainos gynybos ministerija vėlai pirmadienį informavo, kad į Rusijos kontroliuojamą teritoriją buvo evakuoti 264 ukrainiečių kariai, įskaitant 53 „sunkiai sužeistus“. Jie šiuo metu yra Rusijos kontroliuojamose Ukrainos teritorijose.