Universiteto bei farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vystoma vakcina šiuo metu yra finalinėje stadijoje ir išbandoma su žmonėmis.
Tačiau procesas priverstas daryti pauzę, mat vienas iš bandomųjų Jungtinėje Karalystėje sulaukė priešiškos vakcinos reakcijos.
Farmacininkai tai vadina „rutinine“ pauze dėl „nepaaiškinamo negalavimo“.
Kol nepriklausomų ekspertų tyrimas išsiaiškins šio sutrikimo aplinkybes ir nenuspręs, ar proceso tęsimas saugus, stabdomi ir kitų pasaulyje kuriamų vakcinų bandymai. Tik paskelbus tyrėjų išvadas bus nuspręsta, ar tyrimus atnaujinti.
„Didžiulės apimties bandymuose negalavimai yra atsitiktiniai ir privalo būti kruopščiai ištiriami nepriklausomų ekspertų“, – sakė Oxfordo universiteto atstovas spaudai.
Manoma, kad vakcinos bandymų procesas gali būti atnaujintas jau per artimiausias kelias dienas.
Be to, tai jau antras kartas, kai Oxforde stabdomi bandymai.
Pirmą kartą tai atsitiko po to, kai vienas savanoris atsidūrė ligoninėje, o jo sveikatos sutrikimo priežasties nebuvo galima nustatyti iš karto – kol tai išsiaiškinta, tyrimai sustojo.
Tarp daugybės pasaulyje esančių vakcinos kūrėjų Oxfordo universiteto ir „AstraZeneca“ komanda buvo viena iš pirmaujančių lyderių, jų bandymų procesą atidžiai stebi visos planetos mokslo bendruomenė.
Viltys, kad jų kuriama vakcina greitai pasirodys rinkoje, sustiprėjo po pirmųjų dviejų bandymo fazių.
3-iojoje fazėje pastarosiomis savaitėmis bandymuose dalyvauja apie 30 000 žmonių JK, JAV, Brazilijoje ir Pietų Afrikos Respublikoje.
Trečioji fazė, priklausomai nuo rezultatų, gali užsitęsti net iki kelių metų.
Šaltinis: www.anglija/today