Po savaitgalio dramos, kai 37 metų J.Kervielis grasino likti Italijoje, bandydamas išprovokuoti prezidentą Francois Hollande'ą (Fransua Holandą) įsikišti į jo bylą, jis vidurnaktį pagaliau pasidavė prancūzų policijai, kirtęs sieną ties Žydrojo Kranto miestu Mantonu.
Praleidęs naktį Mantono policijos nuovadoje, pirmadienį ryte jis buvo pervežtas į kalėjimą netoliese esančioje Nicoje.
Šis buvęs makleris 2008 metais itin rizikingais sandėriais, kurie nulėmė 4,9 mlrd. eurų nuostolius, prie bankroto ribos privedė vieną didžiausių Europos bankų.
2010 metais J.Kervielis buvo nuteistas už piktnaudžiavimą pasitikėjimu, klastojimą ir netikrų duomenų suvedimą ryšium su nesankcionuotais sandėriais.
Jo nuosprendis ir trejų metų kalėjimo bausmė kovo mėnesį buvo palikti galioti, bet apeliacinis teismas panaikino nurodymą jam sumokėti kompensaciją, prilygstančią banko patirtiems nuostoliams.
Nicos prokuroras Ericas Bedos (Erikas Bedo) AFP sakė, kad J.Kervielis „laikomas kalėjime Nicoje iki atskiro pranešimo“.
J.Kervielis Prancūzijoje sukėlė daug triukšmo, jį parėmė garsios kairiojo sparno ir Katalikų Bažnyčios figūros, kurios mano, kad jis neteisingai buvo paverstas atpirkimo ožiu dėl visos bankininkystės sistemos bėdų.
Neseniai J.Kervielis ėmė vaizduoti save paprastu žmogumi, įtrauktu į godumo orgiją, o dabar pripažinusiu, kad klydo.
„Visiems įgriso ši sistema, – savaitgalį sakė jis. – Esu čia tam, kad pasmerkčiau sistemą ir ... daug žmonių nori prie manęs šiuo klausimu prisidėti“.
J.Kervieliui buvo nurodyta iki sekmadienio prisistatyti į kurią nors Prancūzijos policijos nuovadą ir pradėti savo laisvės atėmimo bausmę.
Galiausiai jis pakluso šiam įsakymui, nors savaitgalį sakė, kad liks Italijoje, kol gaus prezidento F.Hollande'o atsakymą į jo prašymą įsikišti.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.