Jis netiesiogiai leido suprasti, kad gali sutrikdyti krovinių srautus, einančius per Baltarusiją.
„Tos sankcijos, kuriomis jūs, europiečiai, mojuojate mums prieš nosį, jūs supraskite – mes kol kas pakenčiame. Tačiau jei jūs tik peržengsite raudonąją liniją, mes atsakysime labai griežtai“, – pareiškė A. Lukašenka grupei naujųjų ambasadorių, kurių tik vienas buvo iš Europos Sąjungos valstybės.
Kaip praneša vyriausybinė naujienų agentūra „BelTA“, savo skiriamuosius raštus A. Lukašenkai įteikė Argentinos, Izraelio, Kinijos, Liuksemburgo, Norvegijos, San Marino, Japonijos ambasadoriai bei Šventojo Sosto atstovas.
„Mes – Europos viduryje, per mus iš Rytų į Vakarus keliauja, ir visiškai saugiai, 100 milijonų tonų krovinių. Mes prie sienos statome terminalus, praleidžiame jūsų krovinius pirmyn ir atgal, užtikriname jų saugumą. Nė vieno skundo nebuvo per tuos metus, kai aš prezidentas“, – sakė A. Lukašenka.
„Aš nesuprantu, ko dar reikia europiečiams? Reikia nestabilios Baltarusijos? Nereikia. Jums nepatinka Lukašenka ir tas kursas, kurį jis įgyvendina? Tačiau mes nuo jo nesitrauksime, kol mane išrenka prezidentu. Jei liaudis balsuoja už tokį prezidentą, vadinasi, ji remia jo kursą. Mano kursas vienas – aš ištikimas savo liaudžiai“, – sakė A. Lukašenka.
Jis teigė, kad jei Baltarusija liks „viena be Rusijos, Kinijos, be kitų mūsų draugų, patikėkite, mes iki mirties čia stovėsime, kaip kažkada 1941-1945-aisiais, gindami savo nepriklausomybę ir suverenitetą“.
Pasak A. Lukašenkos, „Baltarusija nesudaro problemų nei kaimynams, nei tolimojo užsienio šalims. Aš negaliu suprasti, kokių mums gali būti pretenzijų“.
„Pažvelkite atidžiai į mūsų šalį ir Baltarusijos atžvilgiu nekrėskite kiaulysčių. Mes juk to nenusipelnėme. Mes juk dar ikikarinio gyventojų lygio neatkūrėme. Mes juk tris milijonus gyvybių padėjome ant mūsų bendros pergalės altoriaus“, – sakė A. Lukašenka. Dėl rinkimų klastojimo ir politinių oponentų persekiojimo sankcijas Minskui paskelbė Europos Sąjunga ir JAV.