es
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „es“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „es“.
EK Lietuvai išmokėjo dar 463 mln. eurų RRF subsidijos bei paskolos
Europos Komisija (EK) Lietuvai išmokėjo dar 463 mln. eurų paramos bei paskolos dalį iš Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF).
Apie patenkintą trečiąjį Lietuvos prašymą antradienį pranešė Finansų ministerija.
Kinijos verslininkas, siejamas su princu Andrew, neigia, kad yra šnipas
Kinijos verslininkas, kuris įgijo nepaprastą jaunesniojo karaliaus Charleso III brolio, princo Andrew, pasitikėjimą, pirmadienį paneigė kaltinimus, kad jis yra šnipas.
„Nepadariau nieko blogo ar neteisėto, o Vidaus reikalų ministerijos iškeltos abejonės dėl manęs yra nepagrįstos. Plačiai paplitęs mano, kaip šnipo, apibūdinimas yra visiškai neteisingas“, – sakoma Yang Tengbo pareiškime.
Šadžius: kurdama kapitalo rinkų sąjungą, Europa turi sekti Baltijos šalių pavyzdžiu
Finansų ministras Rimantas Šadžius sako palaikantis idėją kurti bendrą Europos Sąjungos (ES) kapitalo rinkų sąjungą, tačiau pabrėžia, kad prieš tai Europa, o ypač didžiosios valstybės, turi pasidaryti namų darbus ir pasimokyti iš Baltijos šalių patirties.
„Kartu su Baltijos šalimis kuriame vieningą kapitalo rinką.
Kallas: ES dar nepasirengusi skelbti sankcijas Sakartvelui
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Kaja Kallas pirmadienį sakė, kad Briuselis pasiūlė kartvelų, kuriems būtų galima skelbti sankcijas dėl provakarietiškų protestų slopinimo, sąrašą, bet Vengrija ketina blokuoti šias priemones.
„Pasiūlėme sankcijų šiems žmonėms, kurie (...) tikrai naudoja jėgą ir smurtą prieš opoziciją, sąrašą, – prieš ES užsienio reikalų ministrų susitikimą sakė K. Kallas. – Tačiau su sąrašu turi sutikti visi, o to dar nesame pasiekę.
Nausėda: euras saugo Lietuvą nuo pasaulinių finansinių sukrėtimų
Prezidentas Gitanas Nausėda, kalbėdamas apie euro naudą Lietuvos ekonomikai, pabrėžė, jog bendra Europos Sąjungos (ES) valiuta užtikrina stabilumą finansiškai neramiais laikais ir reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos ekonomikos augimo per pastarąjį dešimtmetį.
„Per pastaruosius 23 metus Lietuvos BVP vienam gyventojui išaugo nuo mažesnio nei 40 proc. iki beveik 90 proc.
ES siunčia pasiuntinį pokalbiams su naujaisiais Sirijos lyderiais
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Kaja Kallas pirmadienį pareiškė, kad bloko pasiuntinys Sirijai vyksta į Damaską pasikalbėti su naująja islamistų vadovaujama vadovybe, Vakarų valstybėms pradedant megzti ryšius po Basharo al Assado nuvertimo.
„Mūsų vyriausiasis diplomatas Sirijai šiandien vyks į Damaską. Ten užmegsime ryšius“, – prieš ES užsienio reikalų ministrų susitikimą žurnalistams sakė K. Kallas.
ES ragina Pietų Korėją kuo greičiau išspręsti susidariusią politinę sumaištį
Pietų Korėjos įstatymų leidėjams nubalsavus už prezidento Yoon Suk-yeolo (Jun Sukjolo) apkaltą, Europos Sąjunga (ES) šeštadienį paragino kuo greičiau išspręsti politinę sumaištį šalyje.
„ES atkreipia dėmesį į Nacionalinės Asamblėjos sprendimą apkaltinti prezidentą Yoon Seok-yeolą.
Euro zonos pramonės gamyba spalį nepakito
Euro zonos pramonės gamyba spalį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, įvertinus sezoniškumą, nepakito, o visos Europos Sąjungos – padidėjo 0,3 proc., penktadienį skelbia Eurostatas, remdamasis negalutiniais duomenimis.
Patikslintais duomenimis, rugsėjį ES pramonės gamybos apimtys menko 1,4 proc., o vien tik euro zonos – 1,5 procento.
Stipriausias augimas spalį per mėnesį užfiksuotas Airijoje (5,7 proc.), Danijoje (5,4 proc.), Lenkijoje (3,5 proc.), o giliausias nuosmukis – Lietuvoje (7,5 proc.
Iš ES narių – žalia šviesa Bulgarijai ir Rumunijai tapti Šengeno erdvės narėmis
Europos Sąjungos (ES) valstybės narės ketvirtadienį uždegė žalią šviesą Bulgarijai ir Rumunijai nuo kitų metų pradžios tapti visateisėmis Šengeno erdvės narėmis, pranešė pareigūnai.
„Tai istorinė akimirka, kai pagaliau galime pasveikinti Bulgariją ir Rumuniją“, – sakė Vengrijos vidaus reikalų ministras Sandoras Pinteris (Šandoras Pinteris), kurio šalis rotacijos tvarka pirmininkauja ES.
Ukraina ir ES susitarė dėl paskolos iki 35 mlrd. eurų iš pajamų už įšaldytą Rusijos turtą
Ukrainos finansų ministerija ir Europos Sąjunga (ES) pasirašė memorandumą ir susitarimą pritraukti iki 35 mlrd. eurų kaip Didžiojo septyneto (G-7) paskolos dalį, trečiadienį paskelbė ministerija.
Europos Komisija šią 35 mlrd. eurų paskolą pristatė rugsėjį, nurodydama, kad tai dalis G-7 50 mlrd. dolerių (47,56 mlrd. eurų) paskolos iš pajamų už įšaldytą Rusijos turtą.
REKLAMA
REKLAMA
ES ragina nutraukti mūšius Sirijoje
Europos Sąjunga (ES) paragino konflikto šalis Sirijoje nutraukti mūšius. „Labai įdėmiai sekame įvykius ir esame labai sunerimę dėl civilių gyventojų saugumo ir gerovės“, – pirmadienį Briuselyje sakė naujosios ES užsienio politikos įgaliotinės Kajos Kallas atstovas.
Įvykiai Sirijoje Europos Sąjungai aktualūs ir todėl, kad nauja pilietinio karo eskalacija gali padidinti pabėgėlių skaičių. Pastaruoju metu Briuselyje net būta lūkesčių, kad ateityje į gimtąją šalį vėl galės grįžti daugiau žmonių.
Naujasis ES Vadovų Tarybos pirmininkas žada Ukrainai sparčią pažangą dėl prisijungimo prie ES
Sekmadienį Kyjive vykusiose diskusijose su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu naujasis ES Vadovų Tarybos pirmininkas Antonio Costa pažadėjo Ukrainai sparčią pažangą stojimo į ES procese.
A. Costa, buvęs Portugalijos ministras pirmininkas, sakė, kad abi pusės bendradarbiaus, idant kitų metų pirmąjį pusmetį būtų pradėtos derybos dėl sąlygų bent dviejose srityse.
Naujieji ES vadovai pirmą savo mandato dieną lankosi Kyjive
Naujoji Europos Sąjungos (ES) vyriausioji diplomatė Kaja Kallas ir naujasis Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Antonio Costa sekmadienį atvyko į Kyjivą pirmąją savo darbo dieną pademonstruoti paramos Ukrainai.
„Atvykome aiškiai parodyti, kad palaikome Ukrainą, ir toliau ją visiškai remiame“, – juos lydintiems žurnalistams sakė A. Costa.
„Padėtis Ukrainoje labai, labai sunki, – sakė buvusi Estijos premjerė K. Kallas. – Tačiau aišku, kad tai taip pat labai brangiai kainuoja Rusijai.
Neramumai Tbilisyje: į protestuotojus paleistos vandens patrankos
Sakartvele Tbilisyje prasidėjo naujas protestas, praneša NEXTA. Prieš protestuotojus pradėtos naudoti vandens patrankos.
Skelbiama, kad į gatves išėjo keli šimtai studentų. Protestuotojai susirinko prie parlamento Rustaveli prospekte ir užblokavo eismą.
Tuo pat metu Respublikos aikštėje vyksta solidarumo mitingas, skirtas paremti žurnalistus, kurie buvo sužeisti nušviečiant vakarykštį protestą.
Pranešama, kad protestai prasidėjo ir kituose Sakartvelo miestuose.
ES rengia naują sankcijų Rusijai paketą
Trečiadienį pirmą kartą buvo svarstomas naujas ES sankcijų Rusijai paketas, apimantis priemones, kurios būtų nukreiptos prieš Kinijos bendroves, gaminančias dronus, skirtus Rusijos karui su Ukraina, pranešė dpa.
27 valstybių narių atstovai aptarė naujus Europos Komisijos pasiūlymus 15-ajam ES sankcijų paketui, praėjus daugiau nei dvejiems metams po plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.
ES teismas atmetė Lietuvos ieškinį dėl 13 mln. eurų sumažintos paramos žemės ūkiui
Europos Sąjungos Bendrasis Teismas (ESBT) atmetė Lietuvos ieškinį Europos Komisijai (EK) dėl jos sprendimo daugiau nei 13 mln. eurų sumažinti paramą šalies žemės ūkiui.
Dėl kompleksinės paramos neatitikties Bendrijos reikalavimams Lietuvai pernai liepą buvo skirta 7,6 mln. eurų sankcija (vadinamoji finansinė pataisa), o dėl savanoriškos susietosios paramos išlaidų už gyvulius neatitikties – 5,5 mln. eurų sankcija.
Tyrimas: viena iš trijų moterų ES vis dar patiria smurtą
Pirmadienį paskelbtoje plataus masto tyrimo, kurio metu buvo bandoma nustatyti smurto prieš moteris Europos Sąjungoje apimtis, ataskaitoje teigiama, kad per pastarąjį dešimtmetį padėtis nė kiek nepasitaisė, o smurto apimtys yra „pribloškiančios“.
„Europoje gyvena apie 229 milijonai moterų“, – kalbėdama Briuselyje surengtoje spaudos konferencijoje sakė Pagrindinių teisių agentūros – vienos iš tyrimą užsakiusių ES organizacijų – vadovė Sirpa Rautio.
COP 29 derybininkai: ES siūlo skurdesnėms šalims kasmet skirti iki 300 mlrd. JAV dolerių
Europos Sąjunga (ES) yra pasirengusi iki 300 mlrd. JAV dolerių (288 mlrd. eurų) padidinti klimato kaitos finansavimą skurdesnėms šalims, siekdama išeiti iš aklavietės Azerbaidžane vykstančioje Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijoje COP 29, pranešė du derybininkai.
Anksčiau turtingos šalys pasiūlė iki 2035-ųjų kasmet skirti po 250 mlrd. dolerių (237,51 mlrd. eurų) skurdesnėms šalims kovai su klimato kaita. Tačiau šį siūlymą sukritikavo besivystančios šalys.
Apklausa: ES piliečiai didžiausiomis grėsmėmis laiko sienų saugumą ir terorizmą
Europos Sąjungos (ES) piliečiai Rusijos karą prieš Ukrainą laiko didele grėsme, tačiau dar didesnį susirūpinimą kelia neteisėta migracija ir terorizmas.
Tai rodo trečiadienį paskelbti vienos apklausos rezultatai.
Ši „Bertelsmann“ fondo užsakymu atlikta apklausa, apimanti visas 27 ES šalis nares, atskleidė regioninius skirtumus, susijusius su grėsmių taikai vertinimu.
Iš daugiau nei 26 000 dalyvių 25 proc.
ES pareigūnas: turime padvigubinti pagalbą Ukrainai, nepriklausomai nuo JAV sprendimų
Europos Sąjunga (ES) turėtų padvigubinti savo pagalbą Ukrainai, ypač karinę, nepriklausomai nuo to, kokių iniciatyvų imsis išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo būsima administracija.
Tai penktadienį Briuselyje pareiškė aukštas ES pareigūnas, atsakydamas į klausimą, ką bendrija darys, jei naujoji JAV administracija sumažins arba visiškai nutrauks pagalbą Ukrainai.
ES teismas: nešvankaus ukrainietiško lozungo negalima registruoti prekyženkliu
Ukrainiečių lozungo „Rusų karo laive, eik ******“ negalima registruoti prekyženkliu – tokį sprendimą trečiadienį Liuksemburge priėmė Europos Sąjungos Generalinis teismas.
Frazė, „tapusi Ukrainos kovos prieš rusų agresiją simboliu“, nėra laikoma komercinės kilmės nuoroda, teigiama teismo pranešime apie sprendimą.
Borrellis: ES ruošia 15-ąjį sankcijų Rusijai paketą
Europos Sąjunga (ES) ruošia 15-ąjį sankcijų Rusijai paketą, kuris padės sustiprinti prieš sankcijų vengimą nukreiptas priemones – šiomis siekiama atkirsti Rusijos pramonę nuo importo.
Apie tai šeštadienį Ukrainos sostinėje Kyjive pranešė ES užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis.
Jis sakė, kad ES turi sustiprinti prieš vengimą nukreiptas priemones, nes Rusija negali vykdyti gamybos be importuojamų atsarginių dalių, lustų ir kitų komponentų.
Europos Sąjunga po Trumpo pergalės žada tvirtą paramą Ukrainai
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis – pirmasis po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose Kyjive apsilankęs Briuselio aukšto rango pareigūnas – šeštadienį pažadėjo tolesnę tvirtą paramą Ukrainai.
Neprognozuojamu dažnai vadinamo respublikono pergalė Jungtinių Valstijų rinkimuose Ukrainoje ir Europoje sukėlė nerimą, kad D. Trumpas gali nutraukti Vašingtono paramą Kyjivo kovai su Rusijos invazija.
Apklausa: 9 iš 10 gyventojų teigia, kad Lietuvoje gyvenantys imigrantai privalo mokėti valstybinę kalbą
Kone absoliuti šalies gyventojų dauguma mano, kad leidimą gyventi Lietuvoje gavę imigrantai valstybinę kalbą išmokti privalo, atskleidė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos inicijuota visuomenės apklausa.
Anot apklausos, tokios nuostatos laikosi 91 proc. joje dalyvavusių respondentų.
Pasak tarnybos, panašios tendencijos vyrauja ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse.
„Politico“ apie Kubilių: mes irgi Jus mylime!
Buvęs Lietuvos premjeras Andrius Kubilius vadinamas pionieriumi – jis yra pirmasis kandidatas į ES gynybos ir kosmoso komisaro postą. Naujas komisaras, tikimasi, padės įvesti tvarką Europos šalių gynybos pramonės srityje.
ES lyderiai ragina Sakartvelą ištirti rinkimų pažeidimus
Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos lyderiai ketvirtadienį paragino Sakartvelą greitai ištirti „įvairius pažeidimus“ per neseniai vykusius parlamento rinkimus, kuriuos laimėjo prorusiška valdančioji partija ir kuriuos užginčijo provakarietiška opozicija.
Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai bendrame pareiškime pažymėjo, kad yra „labai susirūpinę dėl įvairių pažeidimų ir rinkėjų bauginimo“ – reiškinių, apie kuriuos buvo pranešta per rinkimus.
Karas Ukrainoje. Zelenskis neslepia nusivylimo: Kurske jau 11 tūkst. korėjiečių, o Vakarų reakcijos – nėra
Rusijos Kursko srityje jau yra 11 tūkst. Šiaurės Korėjos karių, pirmadienį paskelbė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Svarbiausios dienos naujienos:
23:25 | Ukrainoje moteris nuteista 15-ai metų kalėjimo už pagalbą Rusijai
Kijevas pirmadienį pranešė, kad viena moteris iš rytų Ukrainos Sloviansko miesto buvo nuteista 15-ai metų kalėjimo dėl kaltinimų valstybės išdavyste ir pagalba įsiveržusioms Rusijos pajėgoms.
Japonija ir ES pasirašė naują saugumo ir gynybos paktą
Japonija ir Europos Sąjunga (ES) penktadienį Tokijuje paskelbė apie naują plataus masto saugumo ir gynybos partnerystę, kurią bloko užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis pavadino istoriniu ir savalaikiu žingsniu.
J. Borrellis ir jo kolega iš Japonijos Takeshi Iwaya pristatė šį paktą, kuriame, pasak vietos žiniasklaidos, numatyta rengti daugiau bendrų karinių pratybų, vesti aukšto lygio dialogą ir plėtoti bendradarbiavimą gynybos pramonės srityje.
Įspėja – būtina ruoštis blogiausiam scenarijui dėl galimų grėsmių: ataskaitoje įvardijo, ką privalu padaryti jau dabar
Europos Sąjungoje (ES) gyvenantys asmenys turėtų rimtai apsvarstyti skubių atsargų kaupimą, kad būtų pasiruošę galimam karui ar kitoms didelėms nelaimėms, teigiama naujausioje analizėje apie Europos civilių ir kariuomenės pasirengimą.
Lenkija ketina surengti ES ir JK viršūnių susitikimą
Kitą pusmetį Europos Sąjungai (ES) pirmininkausianti Lenkija turi naujų prioritetų ir vienas jų yra ES ir Didžiosios Britanijos santykių atkūrimas.
„Britų vyriausybė taip pat siekia perkrauti santykius su ES“, - ketvirtadienį sakė Lenkijos europarlamentaras Michalas Szczerba, Europos liaudies partijos narys.
Pasak politiko, Londonas santykiuose su Briuseliu turėtų turėti ypatingą statusą.
Briuselis kitąmet tikisi proveržio derybose su Ukraina ir Moldova dėl narystės ES
Europos Komisija (EK) trečiadienį išreiškė viltį, kad derybos su Ukraina ir Moldova dėl įstojimo į Bendriją 2025 metais kuo greičiau pereis į kitą etapą.
Kasmet atnaujinamoje Europos Sąjungos (ES) plėtros proceso ataskaitoje EK taip pat dar kartą patvirtino, kad Sakartvelo stojimo į bloką procesas yra de facto sustabdytas, jei kartvelų valdančioji partija nepakeis savo kurso po to, kai buvo apkaltinta tuo, kad ji grąžina šalį į Kremliaus orbitą.
Policija likvidavo kenkėjišką programinę įrangą platinusią ir „milijonus aukų“ turėjusią grupuotę
Per visame pasaulyje įvykdytą policijos operaciją buvo išjungti vienos iš didžiausių pasaulyje kenkėjiškos programinės įrangos platformos, visame pasaulyje turėjusios milijonus aukų, serveriai, antradienį pranešė ES teismų agentūra.
„Informacijos vagys, kurių tinklas šiandien buvo likviduotas, visame pasaulyje turėjo milijonus aukų, tai buvo viena iš didžiausių kenkėjiškos įrangos platformų pasaulyje“, – teigiama Hagoje įsikūrusios agentūros „Eurojust“ pranešime.
Sakartvelas atsigręš į Rusiją? Opozicija pasmerkė rinkimų rezultatus
Sakartvelo parlamento rinkimus aptemdė spaudimas rinkėjams ir nelygios konkurencinės sąlygos, sekmadienį pareiškė tarptautiniai stebėtojai, po to, kai valdančioji partija paskelbė tvirtą pergalę.
Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos, Europos Tarybos, Europos Parlamento ir NATO jungtinės stebėjimo misijos pareiškime teigiama, kad balsavimą „lydėjo nelygios konkurencinės sąlygos, spaudimas ir įtampa“, ir išreiškiamas susirūpinimas dėl rezultatų patikimumo.
Borrellis: lenktyniaujame su laiku, kad išvengtume gaisro Artimuosiuose Rytuose
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis penktadienį pareiškė, kad tarptautinė bendruomenė turi paspartinti pastangas rasti politinį sprendimą Libane, kad kovos tarp Izraelio ir „Hezbollah“ neperaugtų į plataus masto regioninį konfliktą.
„Šiuo metu lenktyniaujame su laiku, kad galėtume pradėti politinį procesą Libane ir išvengtume visuotinio gaisro, kurio pasekmės būtų nesuskaičiuojamos“, – pareiškime teigė J. Borrellis.
ES paskelbė sankcijas Iranui dėl balistinių raketų perdavimo Rusijai
Europos Sąjunga (ES) pirmadienį įvedė sankcijas kai kuriems Irano pareigūnams ir subjektams, įskaitant tris oro linijas, reaguodama į Teherano raketų ir bepiločių orlaivių perdavimą Rusijai naudoti prieš Ukrainą.
Užsienio reikalų ministrai patvirtino sankcijas 14 subjektų ir asmenų, įskaitant „Iran Air“, „Saha Airlines“ ir „Mahan Air“, į sąrašą įtrauktas ir gynybos viceministras bei Revoliucinės gvardijos „Quds“ pajėgų aukšti pareigūnai, sakoma ES pranešime.
ES ragina laikytis santūrumo po to, kai Kinija pradėjo karines pratybas aplink Taivaną
Europos Sąjunga (ES) pirmadienį paragino visas šalis laikytis santūrumo po to, kai Kinija pradėjo karines pratybas aplink Taivaną, kartu perspėdama nesiimti jokių „vienašališkų veiksmų“, keičiančių status quo, ir taip netiesiogiai užsimindama apie Pekiną.
ES užsienio reikalų ministrai įves naujas sankcijas Iranui
Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitikime Liuksemburge ketina paskelbti apie naujas sankcijas Iranui. Baudžiamosiomis priemonėmis norima reaguoti į Teherano vykdomą balistinių raketų tiekimą Rusijai. Šis žingsnis dėl besitęsiančio Rusijos karo prieš Ukrainą laikomas tabu sulaužymu.
Nauja sistema leis ES taikyti sankcijas asmenims, vykdantiems sabotažą Rusijos vardu
Europos Sąjunga antradienį pristatė sistemą, pagal kurią bus taikomos sankcijos asmenims, kaltinamiems kibernetinėmis atakomis, manipuliavimu informacija ar sabotažo veiksmais Rusijos vardu, siekiant pakenkti bloko paramai Ukrainai.
ES užginčys Kinijos įvestas antidempingo priemones brendžiui PPO
Europos Sąjunga antradienį pareiškė, kad Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) užginčys Kinijos žingsnį įvesti antidempingo priemones iš ES importuojamam brendžiui.
„Manome, kad šios priemonės nepagrįstos, ir esame pasiryžę ginti ES pramonę nuo piktnaudžiavimo prekybos apsaugos priemonėmis“, – sakė Europos Komisijos (EK) atstovas prekybos klausimams Olofas Gillas.
Pekinas įvedė antidempingo priemones po to, kai ES nustatė importo muitus Kinijoje pagamintiems elektromobiliams.
Aukščiausiasis ES teismas nusprendė, kad Afganistano moterys gali siekti pabėgėlių statuso pagal pilietybę ir lytį
Europos Teisingumo Teismas (ETT) penktadienį nusprendė, jog pilietybės ir lyties „pakanka“, kad Europos Sąjungos (ES) šalis suteiktų prieglobstį Afganistano moterims, kurių teisės pažeidžiamos valdant Talibanui.
„Valstybių narių kompetentingos institucijos turi teisę manyti, kad nebūtina nustatyti, ar yra pavojus, jog prašytoja iš tikrųjų bus persekiojama, jei grįš į savo kilmės šalį“, – nusprendė ETT.
Kinija griežtai nepritaria ES planui dėl papildomų muitų kiniškiems elektromobiliams
Pekinas penktadienį pareiškė, kad griežtai nepritaria Europos Sąjungos planui nustatyti papildomus muitus kiniškiems elektromobiliams.
„Kinija griežtai prieštarauja nesąžiningai, reikalavimų neatitinkančiai ir nepagrįstai ES protekcionistinei praktikai šiuo atveju ir griežtai priešinasi tam, kad ES nustatytų antisubsidijų muitus kiniškoms elektrinėms transporto priemonėms“, – sakoma Kinijos prekybos ministerijos pareiškime, kuriuo pasidalijo valstybinis transliuotojas CCTV.
ES balsuos dėl ginčijamų didelių muitų tarifų kiniškiems e. automobiliams
Europos Sąjungos šalys penktadienį turėtų balsuoti dėl ginčijamų papildomų tarifų iš Kinijos importuojamoms elektrinėms transporto priemonėms.
Europos Komisija paskelbė apie papildomus iki 35 proc. tarifus po to, kai atlikus tyrimą Pekinas buvo apkaltintas vietinių elektromobilių gamintojų subsidijavimu ir ES rinkos iškraipymu.
Siūlomi tarifai, kurie galėtų būti taikomi penkerius metus kartu su standartiniu ES 10 proc.
ES kreipiasi į Teisingumo Teismą dėl Vengrijos užsienio įtakos įstatymo
ES ketvirtadienį pranešė, kad kreipsis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl Budapešto priimtų įstatymų, kuriais siekiama apriboti užsienio įtaką šalyje ir, pasak kritikų, nutildyti vyriausybės oponentus.
„Europos Komisija nusprendė perduoti Vengriją... Teisingumo Teismui, nes mano, kad jos nacionalinis įstatymas dėl „suvereniteto gynimo“ pažeidžia ES teisę“, – pareiškė aukščiausioji ES vykdomosios valdžios institucija.
ES siekia išsiaiškinti, kaip skaitmeninės platformos rekomenduoja turinį vartotojams
Europos Sąjunga (ES) išreiškė susirūpinimą dėl „Snapchat“, „TikTok“ ir „YouTube“ skelbiamo žalingu laikomo turinio ir trečiadienį paprašė šių skaitmeninių platformų pateikti daugiau informacijos apie tai, kaip jos rekomenduoja turinį vartotojams.
Europos Komisija teigė, kad šios trys platformos turi „pateikti daugiau informacijos apie savo rekomendavimo sistemų struktūrą ir veikimą“.
Šias sistemas platformos naudoja siekdamos pateikti asmeniškai vartotojui pritaikytą turinį.
ES smerkia Irano atakas prieš Izraelį
Europos Sąjunga (ES) pasmerkė Irano atakas prieš Izraelį.
„Pavojingas atakų ir atsakomųjų priemonių ciklas gresia tapti nekontroliuojamas“, – tinkle X rašė ES užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis. Jis pabrėžė, kad visame regione būtinos neatidėliotinos paliaubos.
Panašią poziciją išsakė ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis.
ES rengia skubų pasitarimą dėl eskalacijos Libane
Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį surengs skubų pasitarimą dėl padėties Libane, paskelbė Briuselis.
Pranešimas pasirodė Izraeliui tęsiant oro smūgius Libane po to, kai buvo nukautas Irano remiamos libaniečių grupuotės „Hezbollah“ lyderis Hassanas Nasrallah.
ES užsienio politikai vadovaujantis Josepas Borrellis15 val. Grinvičo (18 val. Lietuvos) laiku šaukia susitikimą vaizdo ryšiu „ES atsakui į naujausią eskalaciją Libane aptarti“, sakė atstovas.
Ukraina turi leisti ekshumuoti Voluinės žudynių aukas, kad galėtų įstoti į ES, rodo apklausa
Ukraina turi leisti ekshumuoti Voluinės žudynių aukas, jei nori įstoti į Europos Sąjungą, rodo visuomenės nuomonių apklausa.
Sekmadienį paskelbtoje naujienų svetainės rp.pl apklausoje nurodoma, kad taip mano 52,6 proc. respondentų. Priešingai manė 19,6 proc. apklaustųjų, o likę 27,8 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Trišalė taryba kol kas neturi bendros pozicijos MMA formulės keitimo: prie klausimo ketina grįžti vėliau
Trišalei tarybai priklausantys socialiniai partneriai kol kas neturi bendros pozicijos dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) formulės keitimo, į ją įtraukiant perkamosios galios, darbo užmokesčio augimo ir produktyvumo kriterijus. Į diskusiją įsitraukę darbuotojų, darbdavių ir institucijų atstovai sutarė, kad prie klausimo reikės sugrįžti po platesnio aptarimo.
Dėl „auksinių vizų“ – skirtingi ES šalių sprendimai: jas drausti skuba ne visos
Vis daugiau Europos Sąjungos (ES) šalių stabdo „auksinės vizos“ programą arba keičia jos gavimo sąlygas, informuoja „Business Standart“. „Auksinės vizos“ suteikia galimybę ne ES gyventojams „nusipirkti“ teisę gyventi vienoje iš bloko šalių, įsigijus joje nekilnojamojo turto ar investavus didelę sumą pinigų.
EK viceprezidentas: ES jau suteikė Ukrainai pagalbos už 118 mlrd. eurų
Europos Sąjunga Ukrainai iki šiol suteikė pagalbos už 118 mlrd. eurų, antradienį pranešė Europos Komisijos (EK) viceprezidentas Valdis Dombrovskis.
„Iki šiol visa pagalba Ukrainai ir jos žmonėms iš ES ir jos valstybių narių siekė 118 mlrd. eurų“, – nurodoma V. Dombrovskio pranešime, paskelbtame EK svetainėje.
Ši suma apima 25,2 mlrd. eurų vertės makrofinansinės pagalbos paketus, 17 mlrd. eurų ES valstybėms narėms padėti Ukrainos pabėgėliams, 14 mlrd.