Antradienį Paryžiaus olimpinių žaidynių teniso turnyre ukrainietė Marta Kostiuk (WTA-19) pragariškame karštyje per 2 valandas 47 minutes 4:6, 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo graikę Marią Sakkari (WTA-8) ir pateko į ketvirtfinalį. Tai buvo antra ukrainietės pergalė prieš graikę per keturias tarpusavio dvikovas.

M.Kostiuk pirmajame sete išbarstė 3 geimų persvarą (3:0, 3:5) ir vėliau varžovės nepavijo. Antrajame sete ukrainietė net 3 kartus laimėjo varžovės padavimų serijas ir visus 3 sykius neišlaikė persvaros. Pratęsime M.Kostiuk buvo atsilikusi 3:4 ir M.Sakkari stojo atlikti dviejų padavimų. Ukrainietė laimėjo abu tuos taškus (5:4), bet tada pati prastai sužaidė paduodama kamuoliuką (5:5). Visgi, lemiamu metu M.Kostiuk persvėrė rezultatą ir realizavo pirmąjį „set pointą“ paduodant graikei.

Dramatiškas buvo ir trečiasis setas. M.Kostiuk iš pradžių pralaimėjo savo padavimų seriją, tada atsakė spurtu 3:0, šeštajame geime prarado persvarą, septintajame neutralizavo „break pointą“, o aštuntajame vėl atitrūko nuo graikės (5:3). Devintajame geime M.Kostiuk pralaimėjo savo padavimų seriją, bet dešimtajame geime įtvirtino pergalę paduodant varžovei.

Abi tenisininkės šiame mače laimėjo net po 10 varžovių padavimų serijų. M.Kostiuk padarė 13 dvigubų klaidų ir po antrųjų savo padavimų pelnė vos 23 proc. galimų taškų.

„Laimėjau mačą be padavimo. Nežinau, kaip man tai pavyko. Buvo labai sunku su tuo susitvarkyti psichologiškai, nes įprastai padavimas yra pagrindinis mano ginklas. Nežinau, kaip man pavyko atlaikyti tokį karštį – pažiūrėsime, kaip jausiuosi rytoj. Tiesą pasakius, vakar korte karštis mane labiau vargino. Šiandien jau žinojau, kad bus labai karšta ir tam iš anksto nusiteikiau. Tikiuosi, kad dabar organizatoriai mano mačą nukels į vakarą. Aš bent jau svajoju apie tai, nes kol kas turnyro tvarkaraštis tikrai neidealus“, - sakė M.Kostiuk.

Turnyras baigėsi ir italei Jasminei Paolini (WTA-5), kuri 5:7, 6:3, 5:7 neatsilaikė prieš slovakę Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA-67). Ukrainietė Elina Svitolina (WTA-31) 6:7 (5:7), 6:2, 4:6 pralaimėjo čekei Barborai Krejčikovai (WTA-10), o favoritė lenkė Iga Swiatek (WTA-1) 6:3, 6:4 pranoko kinę Xiyu Wang (WTA-52).