Lietuvos U20 merginų rinktinė (0-2) Europos čempionato grupės etape patyrė antrąjį pralaimėjimą paeiliui. Viliaus Stanišausko auklėtinės Klaipėdoje 53:85 (17:19, 13:24, 17:18, 6:24) krito prieš Prancūzijos ekipą (2-0) ginančią čempionių titulą.

Grupės etapą lietuvės užbaigs antradienį (liepos 9 d.) 18 val. prasidėsiančiu maču su Slovėnijos rinktine (0-2). Nugalėtojos grupėje liks trečios, pralaimėtojoms teks tenkintis ketvirtąja vieta žengiant į atkrintamąsias.

Kiek sėkmingesnė susitikimo pradžia buvo prancūzėms, kurios pirmavo didžiąją dalį pirmojo kėlinio. Nepaisant to, lietuvių atsilikimas po dešimties minučių nebuvo didelis – 17:19. Antrasis ketvirtis varžovėms jau buvo kur kas sėkmingesnis. Jos per kelias minutes susikrovė dviženklę persvarą (31:21) ir į antrąją mačo dalį nusinešė solidų pranašumą – 43:30.

Lietuvių tai nepalaužė ir trečiajame kėlinyje mūsiškės sugebėjo gerokai sumažinti atsilikimą – 47:54. Visgi keli nesėkmingi epizodai ir sudėtingas prancūzių tritaškis ketvirčio pabaigoje šeimininkes vėl kiek nubloškė atgal – 47:61. Prasidėjus paskutinei rungtynių atkarpai priešininkės tęsė savo spurtą, gilindamos lietuvių duobę (50:74). Per likusį laiką stebuklo sukurti nepavyko ir teko pripažinti Prancūzijos krepšininkių pranašumą.

Lietuvėms po 10 taškų surinko Sintija Aukštikalnytė bei Viltė Andrunavičiūtė.

Lietuva: Viltė Andrunavičiūtė ir Sintija Aukštikalnytė po 10, Rusnė Augustinaitė 9, Ugnė Sirtautaitė 8.

Prancūzija: Marine Dursus 13, Daniela Dibanzilua ir Fatoumata Toure po 12, Jess-Mine Zodia ir Ramouna Vitta po 9, Manoe Cisse ir Rosanne Le Seyec po 7, Elena Zemoura 6.