Savo pasirodymą Europos dvidešimtmečių čempionate tęsia Lietuvos rinktinė (1/1). Pergalingai D grupėje startavę lietuviai antrajame mače 62:69 (17:12, 20:16, 11:24, 14:17) nusileido bendraamžiams iš Slovėnijos (2/0).

Rytoj mūsiškių laukia dvikova su Juodkalnijos (0-2) rinktine. Rungtynių pradžia 20.30 val.

Rungtynių pradžioje abiem komandoms užtruko laiko pelnyti taškus. Sužaidus daugiau nei dvi minutes rezultatą atidarė slovėnai, tačiau lietuviai iškart atsakė trimis taikliais tritaškiais. Vedami Motiejaus Krivo, mūsiškiai pirmąjį kėlinuką laimėjo 17:12. Per pirmas dešimti minučių Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas pelnė 7 taškus, atkovojo 5 kamuolius bei blokavo vieną varžovų metimą.

Antrąjį ketvirtį mūsiškiai atidarė spurtu 4-0, iškart priversdami varžovų trenerius prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau po jo vaizdas aikštelėje nesikeitė. Puikiai kovodami dėl atšokusių kamuolių puolime (9-3), lietuviai vienu metu buvo susikrovę ir dviženklį pranašumą, tačiau į didžiąją pertrauką išėjo turėdami devynių taškų persvarą (37:28).

Tačiau po didžiosios pertraukos vaizdas saikštelėje pasikeitė. Slovėnai pamažu tirpdė deficitą ir, neįpusėjus ketvirčiui, sumažino atsilikimą iki minimumo, o po lietuvių paprašytos minutės pertraukėlės ir jį persvėrė (43:44). Sėkmingiau atakuodami iš toli Slovėnijos rinktinės krepšininkai susikūrė keturių taškų pranašumą prieš lemiamą dvikovos atkarpą (48:52).

Ketvirtajame kėlinuke kova vyko taškas į tašką. Likus žaisti šiek tiek daugiau nei 3 minutes, rezultatas dar buvo lygus – 57:57. Tačiau ir vėl sėkmingiau iš toli atakuoja slovėnai, o lietuviai nesugeba atsakyti tuo pačiu ir finalinė sirena skelbia apie mūsiškių pralaimėjimą rezultatu 62:69.

Į kitą etapą patenka visos grupės komandos, tačiau aukštesnė vieta leistų išvengti pajėgių varžovų jau aštuntfinalyje. Gretimoje C grupėje ispanai startavo net 93:38 nušluodami Šiaurės Makedoniją ir 81:45 sutriuškindami Belgiją.

Lietuva: Matas Vokietaitis 14 (5/5 dvitaškių, 8 atk. kam., 2 blokai), Motiejus Krivas 13 (4/7 dvitaškių, 11 atk. kam., 4 blokai), Kajus Kublickas 12 (2/6 tritaškių, 4 klaidos), Vytautas Žygas (6 atk. kam., 4 klaidos) ir Rokas Jocys (1/5 tritaškių, 4 klaidos) po 7, Modestas Babraitis (4 per. kam.) ir Paulius Murauskas (6 atk. kam., 1/8 tritaškių) po 4, Gediminas Alisas 1, Laurynas Klimas ir Domantas Šarauskas nepasižymėjo, Kristupas Keinys ir Rytis Šakaitis nerungtyniavo.

Slovėnija: Domenas Petrovičius 14 (2/6 tritaškių), Urbanas Klavžaras 12 (8 atk. kam.), Arne Osojnikas 10, Matija Samaras 9.

Primename, kad šeštadienį Lietuvos U20 rinktinė 93:63 nušlavė Islandijos rinktinę. Mūsiškių vedlys į pergalę buvo iš žaidimo be klaidų mėtęs Paulius Murauskas, kuris pelnė 19 taškų ir surinko 33 naudingumo balus.