Liepos 13-oji – džiugi diena Lietuvos dviračių sporto bendruomenei. Kotbuse (Vokietija) vykstančiame Europos jaunių (17-18 m.) ir jaunimo (iki 23 m.) dviračių treko čempionate šeštadienį Lauryna Valiukevičiūtė iškovojo bronzos medalį. 18-metė dviratininkė trečia finišavo jaunių merginų keirino rungties pagrindiniame finale. Tai – pirmasis Lietuvos dviratininkų medalis Senojo žemyno čempionato jaunių grupėje nuo 2018 metų.

Europos jaunių keirino čempione tapo britė Viorica Rand, kuri prieš tai laimėjo ir sprinto lenktynes. Sidabrą iškovojo vokietė Anastasia Kuniss. Pagrindiniame finale dar dalyvavo Italijos, Lenkijos ir Čekijos dviratininkės.

Penktoje pozicijoje rungtį pradėjusi L. Valiukevičiūtė, likus ratui iki finišo, išsiveržė į priekį, tačiau kiek vėliau ją aplenkė Didžiosios Britanijos ir Vokietijos atstovės.

„Jei stengiesi, tai ir pasiseka. Įspūdžiai tikrai nepakartojami ir nepamirštami. Dar tik pirmus metus rimtai sportuoju treke ir jau pasiekiau tiek daug. Didžiuojuosi savimi. Esu dėkinga visiems savo treneriams, tėvams, draugams. Prieš čempionatą psichologiškai pasirengti labai padėjo Simona Krupeckaitė“, – po apdovanojimų ceremonijos sakė L. Valiukevičiūtė.

18-metė dviratininkė mano, kad finale ji atakavo ne per anksti. Anot Laurynos, jeigu ji būtų laukusi momento atakai ilgiau, tai favorite laikyta britė jau būtų spurtavusi anksčiau ir galbūt kartu į finišą „nusivežusi“ daugiau varžovių. Tokiu atveju lietuvė galėjo likti ketvirta ar penkta.

Jaunių merginų keirino rungtyje dalyvavo 18 dviratininkių. Pirmojo etapo pirmajame važiavime Lauryna finišavo antra ir iškart pateko į pusfinalį (tarp 12-os stipriausiųjų). Lietuvė nusileido tik britei V. Rand. L. Valiukevičiūtė laimėjo antrąjį pusfinalio važiavimą ir pateko į pagrindinį finalą.

Paskutinę čempionato dieną – sekmadienį – sprinto lenktynėse ketvirtą vietą iškovojusi L. Valiukevičiūtė dar dalyvaus 500 m asmeninėse lenktynėse laikui.

L. Valiukevičiūtė dviračių sporto treniruotes pradėjo lankyti būdama 12-os metų Naujojoje Vilnioje pas trenerius Gediminą Kastanauską ir Velentiną Toguzajevą-Pokladok. 2022 m. rugsėjį Lauryna išvyko į Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnaziją, kur ją treniravo Aleksandras Mitunevičius. Nuo praėjusių metų rugsėjo Lauryną treniruoja D. Leopold.

„Labai džiaugiamės, kad turime jaunimo ir kad galime parodyti, jog jis yra stiprus. Visi dar alkani, labai nori laimėti ir jie – stebuklingi. Įrodėme, kad pasiekti rezultatų galime ir per gana trumpą laiką. Turime ir trenerių, bet šalyje neturime reikiamos finansavimo sistemos“, – pažymėjo D. Leopold.

Jaunimo vaikinų omniume (20 dalyvių) Rokas Adomaitis (–11 tšk.) užėmė 18-ą vietą. 19-metis klaipėdietis skreče buvo 17-as, tempo lenktynėse – 18-as, o eliminavime – 16-as. Rokas po trijų rungčių su 24 taškais buvo 17-as. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų – R. Adomaitis  pelnė 5 taškus, tačiau gavo ir –40 taškų, nes du kartus pagrindinės grupės buvo aplenktas ratu.

Čempionatas, kuriame dalyvauja 10 Lietuvos dviratininkų, rengiamas 333,33 m ilgio atvirame treke su epoksidinės dervos danga.

Lietuvos dviratininkų pasirodymai šiame čempionate iki sekmadienio:

3 vieta – Lauryna Valiukevičiūtė (keirinas, jaunės, 18 dalyvių);

4 vieta – Lauryna Valiukevičiūtė (sprintas, jaunės, 18 dalyvių);

6 vieta – Laurynas Vinskas (sprintas, jaunimas, 22 dalyviai);

6 vieta – Matas Sakavičius, Laurynas Vinskas, Eimantas Vadapalas (komandų sprinto lenktynės, jaunimas, 7 komandos);

8 vieta – Nikolas Klimavičius (skrečas, jauniai, 28 dalyviai);

8 vieta – Nikolas Klimavičius (eliminavimas, jauniai, 27 dalyviai);

8 vieta – Titas Laurinavičius (omniumas, jauniai, 27 dalyviai);

8 vieta – Nikolas Klimavičius, Titas Laurinavičius, Dovydas Bružas, Arnas Bilertas (4 km komandų persekiojimo lenktynės, jauniai, 10 komandų);

9 vieta – Titas Laurinavičius (3 km asmeninės persekiojimo lenktynės, 26 dalyviai);