• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Kiekvienas asmuo turi teisę sportuoti be diskriminacijos“, – tokia citata savo pranešimą apie pasipiktinimą sukėlusią situaciją pradeda Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

„Kiekvienas asmuo turi teisę sportuoti be diskriminacijos“, – tokia citata savo pranešimą apie pasipiktinimą sukėlusią situaciją pradeda Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

REKLAMA

Primename, kad ketvirtadienį olimpinėse žaidynėse įvyko bokso kova tarp italės Angelos Carini ir Alžyro boksininkės Imane Khelif, kuri teigiama, kad nepraėjo testosterono ir lyties atitikimo testo.

Pati kova truko vos keletą minučių ir Angela Carini nuolat vengė aukštesnės varžovės smūgių bei pati nesiėmė iniciatyvos puolant. Po vieno Imane Kheli smūgio italė pakėlė ranką ir atsisakė toliau kovoti. 

Po teisėjų sprendimo, kad kovą laimėjo interlytė alžyrietė, italė pravirko.

Į šią internetą sudrebinusią situaciją ketvirtadienio vakarą sureagavo ir TOK, kurie paneigė apie Alžyro ir Taivano sportininkes paplitusią informaciją.

REKLAMA
REKLAMA

„Visi 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių bokso turnyre dalyvaujantys sportininkai laikosi varžybų tinkamumo ir dalyvavimo taisyklių, taip pat visų taikomų medicininių taisyklių, kurias nustatė Paryžiaus 2024 m. olimpinių žaidynių bokso skyrius (PBU) (visas taikomas taisykles rasite čia). Kaip ir ankstesnėse olimpinėse bokso varžybose, sportininkų lytis ir amžius nustatomi pagal jų pasus.

REKLAMA

Šios taisyklės taip pat buvo taikomos atrankos laikotarpiu, įskaitant 2023 m. Europos žaidynių, Azijos žaidynių, Panamerikos žaidynių ir Ramiojo vandenyno žaidynių bokso ir kitus bokso turnyrus, kuriuose iš viso dalyvavo 1471 skirtingas boksininkas iš 172 nacionalinių olimpinių komitetų, bokso pabėgėlių komandos ir atskirų neutralių sportininkų, ir kuriuose įvyko daugiau kaip 2000 atrankos kovų.

Rengiant 2024 m. Paryžiaus taisykles, PBU rėmėsi 2020 m. Tokijo bokso taisyklėmis. Taip buvo siekiama kuo labiau sumažinti poveikį sportininkų pasirengimui ir užtikrinti nuoseklumą tarp olimpinių žaidynių. Šios Tokijo 2020 m. taisyklės buvo pagrįstos taisyklėmis, galiojusiomis po Rio 2016 m., kurios galiojo iki 2019 m. MOK sustabdė Tarptautinės bokso federacijos veiklą, o vėliau 2023 m. panaikino jos pripažinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešimuose matėme klaidinančią informaciją apie dvi sportininkes, dalyvausiančias 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Šios dvi sportininkės jau daugelį metų dalyvauja tarptautinėse bokso varžybose moterų kategorijoje, įskaitant 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes, Tarptautinės bokso asociacijos (IBA) pasaulio čempionatus ir IBA sankcionuotus turnyrus.

Šios dvi sportininkės tapo staigaus ir savavališko IBA sprendimo aukomis. Baigiantis 2023 m. IBA pasaulio čempionatui, jos buvo staiga diskvalifikuotos be jokio tinkamo proceso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remiantis IBA protokolu, kurį galima rasti jos interneto svetainėje, šį sprendimą iš pradžių priėmė tik IBA generalinis sekretorius ir generalinis direktorius. IBA valdyba jį ratifikavo tik vėliau ir tik po to paprašė nustatyti procedūrą, kurios būtų galima laikytis panašiais atvejais ateityje, ir atspindėti ją IBA nuostatuose. Protokole taip pat teigiama, kad IBA turėtų „nustatyti aiškią procedūrą dėl lyties testavimo“.

Dabartinė agresija prieš šiuos dvi sportininkes grindžiama tik šiuo savavališku sprendimu, kuris buvo priimtas be jokios tinkamos procedūros – ypač atsižvelgiant į tai, kad šie sportininkės daug metų rungtyniavo aukščiausio lygio varžybose.

REKLAMA

Toks požiūris prieštarauja geram valdymui.

Tinkamumo taisyklės neturėtų būti keičiamos vykstant varžyboms, o bet koks taisyklių pakeitimas turi būti atliekamas laikantis tinkamų procedūrų ir pagrįstas moksliniais įrodymais.

TOK yra įsipareigojęs saugoti visų olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių sportininkų žmogaus teises pagal Olimpinę chartiją, TOK etikos kodeksą ir TOK strateginę žmogaus teisių programą. MOK liūdi dėl prievartos, kurią šiuo metu patiria šie du sportininkai“, – oficialiai išplatintame pranešime rašo IOC.

Dėl tų transseksualų
Dėl tų transseksualų
kad tai ne moterys,o diedai,mato visi,kaip juos leist į varžybas su moterimis,o dar bokse ??? Kažkokia čia prievarta,bet kokio velnio jie patys ten lenda,į vyrų varžybas tokių nenuvarysi .Išėjo ta vargšė italė ir pamatė prieš save kažkokį monstrą,vyriško snukio ir raumenų.Ne apie diskriminaciją čia,bet apsaugokim sportą nuo visokių išsigimimų
„Sportininku amzius ir lytis nustatomi pagal pasus“. Tai jeigu koks 30metis diedas tures irasa pase, kad jis yra 14 metu mergaite - tai teisetai gales vaiku varzybose mergaites dauzyt, nes juk kiekvienas urodas turi teise pasireiksti be diskriminacijos…..
dar leiskit ir zirgu lenktynese prasilekti, gal koks iskrypelis sugalvos, kad jis yra arklys!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų