Iš Alytaus kilusiais olimpietei stipriausiųjų aštuntukas nėra naujiena – pernai Pekine vykusiose planetos lengvosios atletikos pirmenybėse ji finišo liniją kirto septinta. „Nežinau, ką reiškia pasaulio ar Europos čempionate iškovoti medaliai, tai man ta septinta vieta prilygo medaliui, o ir jausmas nenusakomas. Tai mane motyvavo eiti toliau ir galbūt olimpiniais metais drąsiau svajoti nei iki šiol“, - komentavo ji.
Dienos darbas – treniruotė
Ėjikė tvirtino, kad olimpinis sezonas niekuo nesiskiria nuo tų, kai tenka ruoštis Europos ar pasaulio čempionatams. Išskyrus atsakomybe. „Šiais metais didesnė atsakomybė, nes visų akys nukreiptos į mus, visi tikisi, laiko kumščius ir nori, kad parvežtume kuo geresnius rezultatus. O šiaip nieko per daug nekeičiame. Tiesiog norisi eiti ta įprasta linkme link olimpinių žaidynių“, - kalbėjo B. Virbalytė-Dimšienė.
Kalbėdama apie kasdienybės rutiną sportininkė akcentavo, kad svarbiausias dienos darbas yra treniruotė: „Po treniruotės reikia kūnui poilsio. Atsisakai tokių pašalinių dalykų, be kurių įmanoma gyventi. Galbūt tas gyvenimas ne toks linksmas, kaip normalių žmonių, bet iš tikrųjų dėl to nesiskundžiame. Žinome, kad esame profesionalai, ir visos ėjimo trasoje pasiektos pergalės man atperka visas tas aukas“, - atviravo olimpietė.
Apskaičiuota iki sekundės
Galbūt prisijaukinti sėkmę padeda tam tikri ritualai ar prietarai? „Neturiu kažkokių prietarų, tiesiog viską darau mažais žingsneliais. Minutė į minutę yra suplanuota: kada keliamės, valgome, išvažiuojame į varžybas, kada pradedam apšilimą. Viskas yra iki smulkmenų jau išbandyta per tiek daug metų, tai tiesiog viską darome pagal įprastą rutiną. Kartais tas nepavykęs ritualas gali pakišti koją pasitikėjimui, o tada tiesiog galvosi: „oi, dabar varžybos man nepasiseks“, - dalinosi mintimis ėjikė.
Į sportinį ėjimą nuo mažens aktyvi mergaitė atėjo išbandžiusi turbūt visas įmanomas sporto šakas. „Mane pastebėjęs treneris pakvietė iš pradžių bėgioti. Atrodė, kad mano gyvenimo aistra gali būti bėgimas, bet po kelių savaičių jis man tiesiog pasiūlė pabandyti sportinį ėjimą. Jam trūko vaikų vienoms varžyboms ir prašė kelias savaites pasitreniruoti, sudalyvauti varžybose ir toliau bėgioti. Tai mano tos kelios savaitės jau trunka 18 metų“, - juokėsi B. Virbalytė-Dimšienė.
Rio de Žaneiro olimpiada vyks rugpjūčio 5–21 dienomis. Oficialus Rio 2016 olimpinių žaidynių transliuotojas „Viasat“ rodys visas žaidynes nuo pradžios iki pabaigos per „Viasat Sport Baltic“ ir 6 papildomus olimpinius kanalus, o olimpinį krepšinio turnyrą bus galima stebėti per TV3 ir tv3.lt.