• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva žengia drąsiausią žingsnį Europoje. Šalyje dings žmoniu skirstymas į neįgaliuosius ir sveikuosius.

21

Lietuva žengia drąsiausią žingsnį Europoje. Šalyje dings žmoniu skirstymas į neįgaliuosius ir sveikuosius.

REKLAMA

Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) ir Lietuvos paralimpinis komitetas (LPAK) ketvirtadienį pasirašė sutartį, kuri nurodo, kad Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas bent artimiausius ketverius metus visiems sportininkams vyks kartu, tuo pačiu metu ir tokiomis pačiomis sąlygomis.

Sutartis ketvirtadienį Vilniuje pasirašyta kartu su plačiomis šypsenomis ir minimaliu nežinojimo prieskoniu – šis ėjimas yra toks drąsus, kad iki šiol Europoje tokių parašų nesuraitė nė viena šalis, o pasaulyje Lietuva tapo trečiąja.

Palangoje šiais metais vyksiantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas sulauks pasaulinio dėmesio. Niekur kitur Europoje visi, ir neįgalūs, ir sveiki, sportininkai nesivaržo vienu metu.

REKLAMA
REKLAMA

„Esame pirmieji Europoje, tretieji Pasaulyje. Visame pasaulyje bus paskleista žinia, kad mes pasirašėme tokią sutartį. Čia yra tas dalykas, kuris vieną dieną įvyks – kažkada ateityje žmonės nebus skirstomi į sveikuosius ir neįgaliuosius. Visi bus tiesiog žmonės. Techniškai tai nebus jokių sunkumų, čempionatas bus įspūdingas“, – pažadėjo LPAK vadovas Mindaugas Bilius.

REKLAMA

Sutartis pasirayša ketveriems metams, tačiau akivaizdu, kad tai – tik viso judėjimo pradžia. Nuo šiol lengvosios atletikos čempionate bus galima išvysti, kaip sunkiu darbu ir dideliu ryžtu neįgalieji patys kuo puikiausiai atsakys: „Viskas yra įmanoma“. 

„Didžioji žinia – mes esame kartu. Lietuva žengia teisinga linkme. Kol kas turime laikotarpį olimpinam ciklui, kas yra lygu ketveriems metams, bet neabejojame, kad bus ir pratęsimas“, – sako LLAF vadovas E. Skrabulis.

REKLAMA
REKLAMA

„Lengvosios atletikos čempionatas yra šaunus renginys, bet dabar žiūrovams bus dar įdomiau pamatyti – kaip gali neįgalus žmogus daryti tą patį, kaip ir sveikas. Tai yra puikus žingsnis, mes turime parodyti, kas ir kaip vyksta.

Turime daug problemų, nes neįgalieji ir patys užsidaro, ir kiti juos uždaro. Daug kas net nežino kaip elgtis su neįgalisiais. Duoda aklam žmogui ranką ir stebisi, kad jis neduoda atgal. Tai ir edukacinis judėjimas, kuris leis suprasti, kad mes visi – žmonės“, – tvirtina M. Bilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir viena geriausių Lietuvos lengvaatlečių, 27-erių Airinė Palšytė. Šuolininkė į aukštį neabejojo, kad toks Lietuvos ėjimas yra tik pradžia ir pavyzdys likusiam pasauliui.

„Man net keista, kad kažkam kyla abejonių dėl šio susivienijimo. Man yra labai smagu, būtų net įdomu ir smagu susirungti su parolimpiete šuolyje į aukštį“, – sako A. Palšytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų