lengvoji atletika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lengvoji atletika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lengvoji atletika“.
Dar viena Latvijos sporto netektis: mirė olimpinis vicečempionas
Anapilin iškeliavo 48-erių Latvijos lengvaatletis Aigaras Fadejevas, paskelbė buvusio sportininko, olimpinio prizininko šeima.
„Su giliu liūdesiu pranešame, kad šiandien, gruodžio 17-ąją, mūsų mylimas tėtis, vyras, sūnus Aigaras Fadejevas mirė. Gruodžio 27-ąją jam būtų sukakę 49-eri. Jo gimtadienis yra tuo metu, kuomet šviesa grįžta į pasaulį. Jo gyvenimas buvo kaip šis laikas – pilnas energijos ir judėjimo. Aigaras mylėjo gyvenimą, sportą, žmones.
Lengvajai atletikai 24 metus vadovaujantis Skrabulis – apie ateities pokyčius, skaudulius ir sporto susiskaldymą
24-eri metai be pertraukų vadovaujant vienos sporto šakos federacijai. Tai – neelinis pasiekimas, kuris, labai tikėtina, jau artimiausiu metu bus dar ir pratęstas, nes nuo 2000 m. Lietuvos Lengvosios atletikos federacijos prezidentu dirbantis Eimantas Skrabulis – vienintelis kandidatas netrukus vyksančiuose naujo šios federacijos prezidento rinkimuose.
24 metus lengvajai atletikai vadovaujantis Skrabulis – vienintelis kandidatas rinkimuose
Lapkričio 15 dieną Palangoje vyks Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinė–rinkiminė konferencija. Jos metu bus pristatyta LLAF veiklos ataskaita, 2023 metų audito ataskaita, keičiami bei tvirtinami LLAF įstatai.
Rinkiminėje dalyje 2025–2028 metų laikotarpiui bus renkamas federacijos prezidentas, o šios pozicijos sieks Eimantas Skrabulis. Nuo 2000 metų šį postą užimantis E. Skrabulis vienintelis pateikė savo kandidatūrą.
Mykolas Alekna – pretendentas į geriausio Europos lengvaatlečio titulą
Europos lengvosios atletikos asociacija kaip ir kasmet renka geriausius Senojo žemyno lengvaatlečius, o pasirodžiusiame balsavime yra ir olimpinio vicečempiono Mykolo Aleknos pavardė. Šiuose rinkimuose olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos sūnus 2022-ais nugalėjo kylančios žvaigždės kategorijoje.
Pabaiga: triskart olimpinėse žaidynėse dalyvavusi Virbalytė paskelbė apie karjeros pabaigą
Lietuvos greitojo ėjimo žvaigždė Brigita Virbalytė socialiniuose tinkluose pranešė apie karjeros pabaigą.
„Neįtikėtinos kelionės PABAIGA, – rašė 39-erių sportininkė. – Galbūt ją reikėjo baigti anksčiau, bet šiandien tikrai nesigailiu. Juk didysis sportas ne tik apie šlovę, pergales, asmeninius rekordus, bet ir vidinę kovą, drąsą eiti į priekį, kai tavimi mažai kas tiki, laukimą ir kantrybę kopiant iš duobių, tikint savimi ir savo kūnu.
Mykolas Alekna sieks triumfuoti „Deimantinėje lygoje“ ir gauti 30 tūkstančių dolerių
Geriausias Lietuvos disko metikas Mykolas Alekna rugsėjo 13 dieną Briuselyje sieks pirmą kartą karjeroje laimėti „Deimantinės lygos“ finalą.
Finale kovos šeši geriausi diskininkai, kurie surinko daugiausia taškų ankstesniuose etapuose. Be lietuvio, Belgijoje startuos beveik visas planetos elitas. Iš pajėgiausiųjų nebus tik olimpinio čempiono jamaikiečio Roje Stonos. Jis šį sezoną neskyrė daug dėmesio „Deimantinei lygai“ ir dalyvavo tik viename etape.
Mirė olimpietės nužudymu įtariamas padegėjas
Vyras, įtariamas Ugandos bėgikės Rebeccos Cheptegei padegimu ir nužudymu, pats neišgyveno patirtų sužalojimų.
R. Cheptegei mirė praėjusį ketvirtadienį, prabėgus kelioms dienoms po kraupaus jos vaikino išpuolio – Dicksonas Ndiema įtariamas apipylęs moterį benzinu ir padegęs. Olimpietė apdegė net 80 proc. kūno.
Pats D. Ndiema į ligoninę buvo atvežtas apdegęs 30 proc. kūno, apie jo mirtį pranešė gydymo įstaigos atstovai.
Baisiausias scenarijus: mirė savo vaikino padegta olimpietė
Savo vaikino po kilusio ginčo padegta Ugnados olimpietė Rebecca Cheptegei neišgyveno.
Bėgikė, užėmusi 44-ąją vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, buvo užpulta savo namuose sekmadienį po apsilankymo bažnyčioje.
Policijos atstovas Jeremiah ole Kosiomas pasakojo, jog sportininkės vaikinas Dicksonas Ndiema atsinešė benzino kanistrą, supylė jį ant R. Cheptegei ir padegė.
Keletą dienų medikai kovojo dėl 75 proc. kūno apdegusios moters gyvybės, tačiau nesėkmingai.
Parodomosiose lenktynėse – švedų superžvaigždės triumfas
Olimpinis šuolių su kartimi čempionas Armandas Duplantis 100 metrų sprinto lenktynėse Ciuriche nugalėjo 400 metrų kliūtinio bėgimo atstovą Karsteną Warholmą.
Švedas A. Duplantis 100 metrų nuskuodė per 10,37 sek., norvegas K. Warholmas fiksavo 10,47 sek. laiką. Abu atletai pasiekė savo asmeninius rekordus.
Tokie laikai abiem jiems būtų leidę patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes 100 metrų sprinte.
„Buvau tikrai užsidegęs.
Žiaurumui nėra ribų: po ginčo dėl žemės – siaubingas išpuolis prieš olimpietę
Kenijoje gyvenanti Ugnados sportininkė buvo padegta savo pačios vaikino. Rebecca Cheptegei nukentėjo smarkiai – jai apdegė net 75 proc. kūno.
Bėgikė, užėmusi 44-ąją vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, buvo užpulta savo namuose.
Policijos atstovas Jeremiah ole Kosiomas teigė, jog sportininkės vaikinas Dicksonas Ndiema atsinešė benzino kanistrą, supylė jį ant R. Cheptegei ir padegė pykčio metu.
Pats užpuolikas taip pat apdegė, tiek jis, tiek R. Cheptegei gydomi ligoninėje Eldorete.
REKLAMA
REKLAMA
Paralimpinėse žaidynėse – pirmoji translytė sportininkė: save vadina „įtraukties simboliu“, bet kiti protestuoja
Valentina Petrillo pirmadienį taps pirmąja atvira translyte paralimpiete. Sportininkė startuos Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse ir atstovaus Italijai lengvosios atletikos rungtyse.
50-metė sprinterė, kuri varžosi moterų T12 klasėje, skirtoje regos negalią turintiems sportininkams, 2019 m. pakeitė savo lytį.
V. Petrillo šiandien varžysis 200 m ir 400 m rungtyse.
Bėgikas Simas Bertašius pagerino net 46 metus gyvavusį Lietuvos rekordą
Šeštadienį Balstogėje (Lenkija) vyko „World Athletics“ kontinentinio turo varžybos „Mityng Ambasadorów Białostockiego Sportu“, daugkartinis Lietuvos čempionas, bėgikas Simas Bertašius pagerino net 46 metus gyvavusį Lietuvos rekordą.
1000 m rungtyje startavęs lengvaatletis distanciją įveikė per 2 min. 19,72 sek. ir užėmė penktą vietą. Kur kas džiugiau buvo tai, kad ankstesnis rekordas dar nuo 1978 metų priklausė Egidijui Petrikui (2 min. 20,1 sek.
Mykolas Alekna bandys revanšuotis jamaikiečiui Romoje
Geriausias Lietuvos disko metikas Mykolas Alekna šį penktadienį per „Deimantinės lygos“ varžybas Italijoje sieks atkeršyti Jamaikos sportininkui Roje Stonai už itin skausmingą pralaimėjimą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
Tuomet favoritu vadintą lietuvį jamaikietis sensacingai aplenkė ir tapo olimpiniu čempionu. M. Aleknai atiteko sidabras. Paryžiuje M. Alekna diską numetė 69 m 97 cm. R. Stona mūsiškį aplenkė 3 centimetrais ir smarkiai pagerino asmeninį rekordą.
Jubiliejiniame pasaulio jaunimo čempionate – devynių Lietuvos lengvaatlečių startai
Antradienį Peru sostinėje Limoje prasidės penkias dienas vyksiantis pasaulio jaunimo (U20) lengvosios atletikos čempionatas. Pastarasis bus rengiamas jau 20-tą kartą, o varžybose dalyvaus daugiau nei 1700 sportininkų iš 134 šalių. Dalyvių sąrašuose ir 9 Lietuvos atstovai, kuriems pavyko įvykdyti čempionato normatyvus. Tai didžiausia Lietuvos delegacija nuo 2014 metų pasaulio jaunimo čempionato, kuriame startavo 11 lengvaatlečių.
Neįtikėtina: Armandas Duplantisas dešimtą kartą pagerino šuolio su kartimi pasaulio rekordą
Sekmadienį Lenkijoje vykusiose „Deimantinės lygos“ varžybose švedas Armandas Duplatisas dar vienu centimetru pagerino pasaulio rekordą, kurį jis pasiekė 2024 m. Paryžiuje – 6,26 m.
Šuolio su kartimi žvaigždė Mondo Duplantis dešimtą kartą pagerino pasaulio rekordą. Taip jis centimetru pagerino rezultatą, kurį užfiksavo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse prieš mažiau nei mėnesį.
Galvydytė iškovojo įspūdingą pergalę Suomijoje, Matusevičius užėmė antrą vietą
Šeštadienį du Lietuvos lengvaatlečiai dalyvavo „Motonet GP“ lengvosios atletikos varžybose Oulu (Suomija), turinčiose WA kontinentinio turo varžybų statusą.
Gabija Galvydytė laimėjo 800 m bėgimą (1:59.89). G.Galvydytė antrą kartą karjeroje įveikė 2 min. ribą.
Sutiko kaip didvyrį – olimpinio čempiono Botsvanoje laukė virš 30 tūkst. sirgalių
Letsile Tebogo įrašė savo vardą į šalies istorijos vadovėlį, kai iškovojo pirmąjį Botsvanos olimpinį aukso medalį, o jo tautiečiai nekantravo švęsti kartu su juo.
Sprinteris rugpjūčio 8 d. vyrų 200 m bėgimo finale įveikė JAV žvaigždes Noah Lylesą ir Kenny Bednareką. Jis distanciją įveikė per 19,46 sekundės – tai ketvirtas greičiausias laikas istorijoje.
Olimpinių žaidynių rezultatus apžvelgęs Eimantas Skrabulis: „Iki labai gero pasirodymo trūko papildomo medalio“
Prieš mažiau nei savaitę Paryžiuje baigėsi 33-ios vasaros olimpinės žaidynės, iš kurių lietuviai parvežė net 4 medalius. Vienas iš jų priklauso ir olimpiniam vicečempionui Mykolui Aleknai, kuris disko metimo finale akimirkai buvo pagerinęs olimpinį rekordą.
Lengvoji atletika – per skaičių prizmę: Paryžiaus žaidynių rekordai, nauji čempionai ir Lietuvos rezultatas
Rugpjūčio 11 dieną baigėsi daugiau nei dvi savaites trukusios Paryžiaus olimpinės žaidynės. 33-iųjų vasaros olimpinių žaidynių programoje lengvoji atletika vyko rugpjūčio 1–11 dienomis, o 2028 metais Los Andžele sporto karalienė vyks žaidynių pradžioje. Nusileidus didžiausio sporto renginio uždangai portalas sportas.lt pateikia lengvosios atletikos varžybų faktus.
Daugiau nei 2000 lengvaatlečių (tarp jų – 11 lietuvių) varžėsi „Stade de France“ stadione, kuris talpina beveik 80 tūkst.
Apie „kaimiškas“ treniruočių sąlygas ir istorinį disko metikų finalą kalbėjęs Skrabulis: „Turime išmokti džiaugtis“
Sulig pirmuoju Mykolo Aleknos olimpiniu medaliu, Paryžiaus olimpinėse žaidynėse baigėsi ir Lietuvos lengvaatlečių pasirodymai. Būtent disko metikai buvo vieninteliai iš 11 lietuvių, kurie prasibrovė kautis aukščiausių vietų.
Mūsų lengvaatlečių pasirodymai buvo tarsi amerikietiški kalneliai. Skaudžias traumas ir neužfiksuotus rezultatus keitė rekordai ir olimpiniai medaliai.
Garsaus trenerio išvarytas iš žaidynių: jam pareikšti rimti įtarimai
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 200 m bėgimo čempiono titulo neapgynė kanadietis Andre De Grasse‘as.
29-erių atletas trečiadienį pusfinalyje finišavo per 20.41 sek. ir liko už finalo borto. Kanadiečiui pritrūko 0.1 sek.
A.De Grasse‘ui žaidynių metu atsinaujino sena šlaunies raumens trauma. Kanadiečiui pusfinalyje teko bėgti jaučiant skausmą.
Tiesa, sveikatos problemos buvo ne vienintelis trikdis.
Pamatykite: užsižiopsojęs operatorius sutrukdė bėgikams – sulaukė ir olimpinio čempiono reakcijos
Trečiadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tęsiasi lengvosios atletikos atrankos, o prie starto linijos rytinėje sesijoje stojo ir 5000 m nuotolyje besivaržantys bėgikai.
Nors įsibėgėjus distancijai sportininkai link finišo judėjo sėkmingai, atrankai persiritus į antrąją pusę įvyko nesusipratimas.
Takelyje buvęs operatorius užsižiopsojo ir pradėjo eiti link stadiono vidurio, o tuo pat metu tą takelio vietą kirto ir 19 sportininkų.
Olimpinėse žaidynėse – Europos čempiono nelaimė ir vėl be medalio likusi pasaulio rekordininkė
Antradienį Paryžiaus olimpiadoje tęsėsi lengvosios atletikos varžybos. Moterų kūjo metimą laimėjo kanadietė Camryn Rogers (76,97), aplenkusi amerikietę Anettę Nneką Echikunwokę (75,48) ir kinę Zhao Jie (74,27).
Vos 4 cm iki medalio trūko legendinei lenkei Anetai Wlodarczyk (74,23). Pasaulio rekordininkė ir triskart olimpinė čempionė užėmė 4-ą vietą.
Prie Mykolo Aleknos jungiasi ir Andrius Gudžius: Lietuvos disko metikai varžysis olimpinių žaidynių finale
Pirmadienį 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startavo dar 3 Lietuvos lengvaatlečiai. Ryte įvykusioje disko metimo atrankoje jau pasirodė Mykolas ir Martynas Aleknos, o per pietus startavo ir Andrius Gudžius.
Disko metimo atrankoje Mykolas bilietą į finalą pačiupo jau antruoju bandymu, kai diską nusviedė 67,47 m. Tiesa, sportininko pirmasis bandymas buvo nesėkmingas ir jis nusprendė paprašyti teisėjų, kad jis nebūtų įskaitytas.
Lengvosios atletikos varžybose Paryžiuje – nestartavusi dukart pasaulio čempionė ir pagerinti asmeniniai bei šalių rekordai
2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse tęsiasi lengvosios atletikos varžybos, kuriose sekmadienį startavo bėgikės, šuolininkai į tolį, kūjo metikės ir barjerinio bėgimo atstovai.
Rytinėse lengvosios atletikos varžybose įvyko moterų 200 m bėgimas, vyrų šuolių į tolį atranka, moterų kūjo metimas, vyrų 110 m barjerinis bėgimas bei moterų 400 m barjerinis bėgimas.
Gabijai Galvydytei paguodos bėgime nepavyko iškovoti bilieto į pusfinalį
Penktadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse debiutavusi Gabija Galvydytė tęsė savo pasirodymą ir šeštadienį. Sportininkė varžėsi 800 m paguodos bėgime, bet į pusfinalį lietuvei nepavyko prasimušti.
Po 400 m G.Galvydytė buvo trečia, užfiksavusi 59.5 sek. laiką. Finišo tiesiojoje lietuvė stengėsi spurtuoti, tačiau nukrito į ketvirtą vietą (2 min. 00.66 sek.
JAV lengvaatlečiai jau atrankoje sumušė pasaulio rekordą
Olimpinės lengvosios atletikos varžybos Paryžiuje prasidėjo neseniai, bet pirmasis pasaulio rekordas jau krito.
Mišrioje estafetėje 4x400 m JAV rinktinė (Vernonas Norwoodas, Shamier Little, Bryce‘as Deadmonas ir Kaylyn Brown) finišavo per 3 min. 7.41 sek. ir jau atrankoje pasiekė planetos rekordą.
Lietuvos lengvaatlečių olimpiniuose startuose – Gabijos Galvydytės asmeninis rekordas ir dužusio finalų viltys
Penktadienio vakarą 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse pasirodė net 4 Lietuvos lengvaatletės. Trišuolio rungtyje pasirodė Dovilė Kilty ir Diana Zagainova, 800 m bėgime dalyvavo Gabija Galvydytė, o diską metė Ieva Gumbs.
Trišuolio atrankos varžybose dalyvaujančioms lietuvėms norint patekti į finalą reikėjo pasiekti bent 14 m 35 cm rezultatą.
Dianai Zagainovai kortas sumaišė neužskaitytas šuolis, bet ji su tuo nesutinka: „Buvau tobulai ant lentelės“
Penktadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse savo pasirodymus pradėjo lengvaatlečiai, o tarp jų i antrose savo olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti trišuolininkė Diana Zagainova.
Emocijų puokštę po ilgai laukto olimpinio debiuto išgyvenanti Dovilė Kilty: „Nerealu“
Penktadienį „Stade de France“ stadione galiausiai įvyko ilgai lauktas olimpinis debiutas. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse pagaliau debiutavo trišuolininkė Dovilė Kilty.
D. Kilty geriausiu – trečiu – bandymu nušoko 13,64 metro (13,63 – 13,51 – 13,64). Nors šiaulietė į finalą neprasibrovė, tačiau patirtis neįkainojama, nes olimpietei prieš tai trejose olimpinėse žaidynėse vis nepavykdavo sudalyvauti dėl vienų ar kitų priežasčių.
Tai po savo pasirodymo pabrėžė ir pati sportininkė.
Pasitvirtino liūdniausias scenarijus: Airinės Palšytės patirta trauma itin rimta – prireiks operacijos
Penktadienį olimpinių žaidynių varžybas „Stade de France“ stadione pradėjo 32 šuolininkės į aukštį, tarp jų ir lietuvė Airinė Palšytė, kuri iš Lietuvos lengvaatlečių komandos pasirodė pirmoji. Norint patekti į finalą, dalyvėms kvalifikacijoje reikėjo įveikti 197 cm aukštį, arba patekti tarp mažiausiai 12 geriausiai pasirodžiusių sportininkių.
197 cm buvo olimpinių žaidynių normatyvas, kurį A.Palšytė įvykdė birželio pabaigoje Palangoje vykusiame Lietuvos čempionate.
Paryžiuje startavusiai Airinei Palšytei žaidynės baigėsi – sportininkei prireikė medikų pagalbos
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse startavo lengvaatlečiai. Pirmoji startavo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, bet jai viskas baigėsi labai nesėkmingai – sportininkė patyrė traumą
A.Palšytė varžėsi atrankos B grupėje, kurioje sėkmingai pirmaisiais bandymais įveikė 1.83 m ir 1.88 aukščius.
Vėliau bandė peršokti 1.92 m, bet pirmasis bandymas nebuvo sėkmingas. Bet antrą kartą bandant peršokti šį aukštį jau buvo matyti, kad sportininkei kažkas negerai.
Lietuvos lengvaatlečių galimybėmis Paryžiuje tikinti LLAF generalinė sekretorė: „Tikimės aukštų vietų“
Nors Paryžiaus olimpinės žaidynės jau vyksta beveik savaitę, lengvosios atletikos žvaigždės dar tik atkeliauja į Prancūzijos sostinę. Šios sporto šakos programa prasidėjo ketvirtadienį (rugpjūčio 1 d.) ir vyks iki rugpjūčio 11 d. Olimpinėse žaidynėse startuos daugiau nei 2000 lengvaatlečių, kurie kovos dėl 144 medalių. Dalyvių sąrašuose – net 36 Tokijo olimpinių žaidynių čempionai.
Į 80 tūkst.
Nuopuolį po Tokijo olimpinių žaidynių prisiminusi Diana Zagainova: „Pažadėjau sau, kad turėsiu kitokią patirtį“
„Į antras olimpines žaidynes aš važiuoju šiek tiek su kita mąstysena, bet su ta pačia meile, atsidavimu, aistra.“ Taip prieš Paryžiaus olimpinių žaidynių startą kalbėjo trišuolininkė Diana Zagainova, kuri intensyviai ruošiasi pasirodymui svarbiausiose varžybose.
27-erių lengvaatletė kelialapį į olimpines žaidynes užsitikrino paskutinioji iš visų 50-ies Lietuvos rinktinės narių, o užtikrintai jaustis ji negalėjo iki pat reitingų sistemos uždarymo.
Europos jaunių čempionate startuos 11 Lietuvos lengvaatlečių
Ketvirtadienį 76 tūkst. gyventojų turinčiame Banska Bistrica (Slovakija) mieste prasidės Europos jaunių (U18) lengvosios atletikos čempionatas. Pastarasis vyks keturias dienas, o ketvirtą kartą rengiamame čempionate varžysis 11 Lietuvos lengvaatlečių. Iš viso stadione startuos beveik 1200 sportininkų.
Ietį Paryžiuje sviesiantis Edis Matusevičius: „Atėjo laikas pakovoti“
Paryžiaus olimpinėse žaidynėse netrukus startuosiantis ieties metikas Edis Matusevičius sportininko karjerą pradėjo ne asmeninėje, o komandinėje sporto šakoje.
Dabar Lietuvos sporto universiteto (LSU) alumnas yra geriausias šalies ietininkas, nors anksčiau ta pačia dešine ranka jis mėtydavo ne ietį, o beisbolo kamuoliuką.
Alytuje Kulpavičius ir Perveneckaitė įvykdė pasaulio jaunimo čempionato normatyvus
Penktadienį ir šeštadienį Alytuje vyko Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo (U20) čempionatas, kuriame rungtyse startavo apie 400 lengvaatlečių. Dalyviai turėjo bene paskutinę galimybę iškovoti kelialapį į pasaulio jaunimo čempionatą, kuris šiemet rugpjūčio 26–31 dienomis bus rengiamas Limoje (Peru). Normatyvus pavyko įvykdyti 18-mečiui Gediminui Kulpavičiui (110 m barjerinis bėgimas) ir 17-metei Justei Perveneckaitei (10000 m sportinis ėjimas).
Penktadienį 110 m b/b atranką per 14,39 se...
Lietuvos lengvosios atletikos federacija pristatė naujas rinktinės aprangas
Lietuvos lengvosios atletikos federacija tęsia 2019 metais prasidėjusį bendradarbiavimą su sportinės aprangos gamintojais „4F“ ir pristato naujas Lietuvos nacionalinės rinktinės aprangas. Su jomis lengvaatlečiai jau spėjo startuoti birželio 7–12 d. vykusiame Europos čempionate Romoje (Italija), o netrukus (rugpjūčio 1–11 d.) startuos ir olimpinėse žaidynėse Paryžiuje (Prancūzija).
„Pratęsta sutartis, sukurta nauja kolekcija nacionalinei rinktinei.
Individualius prizus susišlavę Lietuvos lengvaatlečiai Baltijos čempionate liko treti
Sekmadienį Valmieroje (Latvija) baigėsi Baltijos šalių suaugusiųjų komandinis lengvosios atletikos čempionatas, kartu ir 30-ą kartą vykusios Latvijos Prezidento taurės varžybos. Antrąją varžybų dieną lietuviai iškovojo 11 medalių, 5 iš jų – aukso, o individualiai geriausią čempionato rezultatą tarp moterų pasiekė Greta Karinauskaitė 3000 m kliūtiniame bėgime (9 min. 41,35 sek. – 1140 „World Athletics“ taškų), tarp vyrų – Gediminas Truskauskas 200 m bėgime (20,68 sek.
Baltijos šalių čempionate Lietuvos lengvaatlečiai startavo su septyniais aukso medaliais
Šeštadienį Valmieroje (Latvija) vyko pirma Baltijos šalių suaugusiųjų komandinio čempionato diena. Lengvaatlečiai iš viso startavo 22-ose rungtyse, o lietuviai iškovojo 20 medalių. Po pirmosios varžybų dienos pirmavo Estijos komanda (173 taškai), antri buvo lietuviai (141), o treti žengė latviai (126).
Antrą kartą karjeroje Baltijos čempionate aukso medalį laimėjo sprinterė Modesta Justė Morauskaitė. Pastaroji 400 m distanciją įveikė per 52,95 sek.
Ukrainietės šuolis pribloškė pasaulį: pagerino 37 metus gyvavusį rekordą
Paryžiuje (Prancūzija) surengtame „Deimantinės lygos“ etape sekmadienį visus pribloškė ukrainietė Jaroslava Mahučich.
Ukrainos lengvosios atletikos žvaigždė šuoliuose į aukštį pagerino 37 metus gyvavusį pasaulio rekordą! J.Mahučich įveikė 2,10 m aukštį ir 1 cm pagerino 1987 m. bulgarės Stefkos Kostadinovos pasiektą rekordą (2,09).
Iki starto Paryžiuje J.Mahučich karjeros rekordas buvo 2,06 m, o geriausias sezono rezultatas – 2,04 m. Ukrainietei prireikė antrųjų bandymų įveikiant 1,95 m, 2,01 m...
Martynas Alekna pirmą kartą tapo Lietuvos disko metimo čempionu
Palangoje penktadienį prasidėjo Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame disko metimo rungtį laimėjo Martynas Alekna.
23-ejų sportininkas geriausiu – šeštuoju – bandymu diską numetė 63,59 metro (59,57 – 62,09 – X – 59,59 – X – 63,59). Martynas įtikinamai aplenkė Armandą Miliauską (58,94) bei Aleksą Abromavičių (56,25).
Lietuvos čempionatą šį kartą praleido abu favoritai – Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius.
Martynas Alekna Lietuvos čempionu tapo pirmą kartą.
Airinė Palšytė nugriebė kelialapį į ketvirtąsias karjeroje olimpines žaidynes
Penktadienį prasidėjusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate olimpinį normatyvą sėkmingai įvykdė Airinė Palšytė.
Šuolininkė į aukštį pirmuoju mėginimu įveikė 1,97 m aukštį ir garantavo sau vietą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, kurios prasidės liepos 26 d.
A. Palšytė iš pirmo karto peršoko visus aukščius čempionate. Antroji liko Urtė Baikštytė, kuri įveikė 1,83 m aukštį.
Sportininkei tai bus jau ketvirtosios žaidynės.
Lietuvos lengvosios atletikos čempionate – dramatiškos kovos dėl olimpinių kelialapių
Birželio 28–30 dienomis (penktadienis–sekmadienis) Palangoje vyksta svarbiausios metų lengvosios atletikos varžybos Lietuvoje – nacionalinis čempionatas. Rungtyse startuos apie 450 lengvaatlečių, o varžybų reikšmė – milžiniška. Jau liepos 1 d. užsidarys Paryžiaus olimpinių žaidynių kvalifikacijos sistema, todėl karščiu alsuojančioje Palangoje dalyviai turės paskutinę galimybę įvykdyti normatyvą arba gauti reitingo taškų.
Per centimetrą nuo svajonės išsipildymo finišavusi Jogailė Petrokaitė: „Lengvai galėjau būti aštuntuke“
Trečiadienį, paskutinę Europos čempionato dieną, šuolio į tolį finale dalyvavo Jogailė Petrokaitė. Trečiame Senojo žemyno čempionate startavusi daugkartinė Lietuvos čempionė pirmą kartą pasiekė finalinį etapą, o jame užfiksavo geriausią sezono rezultatą (6.68 m) bei užėmė rekordinę sau dešimtą vietą. Iki aštuntuko, kuriame būtų atlikti dar 3 šuoliai, pritrūko vos 1 centimetro.
Edis Matusevičius Europos lengvosios atletikos čempionate užėmė rekordinę sau 4-ą vietą
Romoje (Italija) antradienį nusileidžia Europos lengvosios atletikos čempionato uždanga. Paskutinį vakarą savo rungties finale varžėsi ir Edis Matusevičius, kuris užėmė ketvirtąją vietą.
E. Matusevičius geriausiu – penktu – metimu ietį nusviedė 83,96 metro (79,54 – 80,12 – 82,81 – 82,76 – 83,96 – 77,35). Lietuviui iki medalio pritrūko kiek mažiau nei 2 m.
Nepaisant to, jam tai buvo aukščiausia užimta vieta tokio lygio varžybose per karjerą.
Europos lengvosios atletikos čempionate – didžiausia esto karjeros pergalė ir vienas bėgti turėjęs prancūzas
Romoje (Italija) tęsiasi Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame antradienį Edgaras Benkunskas užbaigė dešimtkovės varžybas.
Antrosios dešimtkovės dienos pradžioje lietuvis 110 m barjerinio bėgimo distanciją baigė per 14.70/1.3 sek. ir po 6 rungčių liko 16 vietoje (4958 taškai).
Diską numetęs 45.02 m savo pozicijas pagerino viena vieta. Šuolio su kartimi sektoriuje įveikęs 4.60 m aukštį, likus dviems rungtims, buvo 17-as.
Dar nematytas vaizdas Europos čempionate: disko metimo sektoriuje – basas atletas
Romoje (Italija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate dešimtkovininkas Darko Pešičius iš Juodkalnijos atkreipė į save dėmesį disko metimo rungties metu.
Sektorių išbandęs juodkalnietis nusprendė, kad varžytis su sportiniais bateliais būtų per slidu, tad batelius jis paprasčiausiai nusiavė ir metimus atliko...basas.
Šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė įskriejo į Europos čempionato finalą
Romoje (Italija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate antradienį puikiai pasirodė lietuvė Jogailė Petrokaitė. Moterų šuolio į tolį atrankoje lietuvė geriausiu – antru – bandymu nušoko 6,65 metro (X – 6,65 – 6,49). J.Petrokaitė A grupėje buvo 5-a, o bendroje įskaitoje – 10-a tarp 28 dalyvių.
To užteko, kad lietuvė patektų į finalą, kuriame varžysis 12 sportininkių. J.Petrokaitė pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.
Lengvosios atletikos federacijos prezidentas – apie perdėtą optimizmą ir neįgyvendintus tikslus: „Apmaudu, kai pagrįstai tikiesi“
Romoje (Italija) link pabaigos persirito Europos lengvosios atletikos čempionatas. Beveik visa gausi 23 Lietuvos atletų komanda jau išbandė olimpinį stadioną, tačiau tenka pripažinti, kad startai daugeliui buvo ne tokie, kokių būtų galima tikėtis.
Didžioji dauguma atletų savose rungtyse nepasiekė finalo, o visų favoritu laimėti aukso medalį laikytas Mykolas Alekna į Lietuvą parskrido su bronza.