Penktadienį tęsėsi Paryžiaus olimpiados buriavimo regata, kurios ILCA 6 klasėje varžosi Viktorija Andrulytė. Penktadienį buvo suplanuoti 3 plaukimai, bet pavyko užbaigti tik 2 iš jų.

Antrąsias olimpinių žaidynių lenktynes V.Andrulytė pradėjo sėkmingai ir pirmąją atžymą pasiekė 6-a. Vėliau lietuvę aplenkė šveicarė Maud Jayet ir mūsiškė nukrito į 7-ą poziciją. Ties trečiąja atžyma lietuvė laikėsi 7-a. Vėliau V.Andrulytė aplenkė italę Chiarą Benini Floriani ir pakilo į 6-ą poziciją. Priešpaskutinėje atžymoje lietuvė buvo jau 5-a, aplenkdama brazilę Gabriellą Kidd.

Plaukimą laimėjo visų spalvų olimpinius medalius turinti olandė Marit Bouwmeester (49:26 min.). Ji 1 min. 1 sek. aplenkė suomę Moniką Mikkolą ir 1 min. 12 sek. – norvegę Linę Flem Hoest. V.Andrulytė finišavo 5-a (+1:51) ir bendroje įskaitoje pakilo į 22-ą poziciją.

Trečiųjų lenktynių startas lietuvei buvo labai nesėkmingas. V.Andrulytė pirmąją atžymą pasiekė tik 41-a. Lietuvės pozicija nepagerėjo ties antrąja ir trečiąja atžymomis. Vėliau lietuvei pavyko pakilti iki 36-os vietos. Tokioje vietoje lietuvė ir finišavo, pralaimėdama 4 min. 52 sek. ispanei Anai Moncadai Sanchez (49:18). Antra buvo M.Bouwmeester (+0:12), trečia – M.Jayet (+0:33). V.Andrulytė, išbraukus blogiausią rezultatą, vis tiek krito į 27-ą vietą (41 baudos balas).

Ketvirtųjų lenktynių starte lietuvė buvo paskutinė (43-ia). Ties antrąja atžyma lietuvė pakilo į 35-ą poziciją. Visgi, įveikus apie pusę distancijos, buvo pranešta, kad lenktynės stabdomos. Galiausiai šis plaukimas buvo nukeltas į kitą dieną.

Bendroje įskaitoje po 3 plaukimų lyderiauja tituluotoji M.Bouwmeester (3 baudos balai). Antra rikiuojasi prancūzė Louise Cervera (5), trečia – M.Mikkola (5). V.Andrulytę nuo 10-uko ir Medalių lenktynių šiuo metu skiria 20 baudos balų, bet visa kova – dar prieš akis.

ILCA 6 jachtų klasei lenktynės rengiamos rugpjūčio 1-6 dienomis. Rugpjūčio 6 dieną numatomos Medalių lenktynės, kur susirungs dešimt geriausiai iki tol pasirodžiusių sportininkių. Iš viso šioje klasėje varžosi 43 sportininkės.

V.Andrulytė yra viena tituluočiausių Lietuvos buriuotojų.

2021 m. ji iškovojo pasaulio čempionato bronzą, šiemet tapo Europos vicečempione, taip pat yra laimėjusi pasaulio taurę. 2021 m. Tokijo olimpiadoje V.Andrulytė „Laser Radial“ klasėje buvo 25-a.