Tradicine tapusi didžiausia Lietuvoje sporto šventė visai šeimai šią vasarą turėjo vykti birželio 13 dieną Vilniuje, tačiau dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos ir karantino nuspręsta renginio atsisakyti.
Vis tik viena tradicija bus išsaugota – vyks virtualus lietuviškos olimpinės mylios bėgimas. Ši distancija sudaro 1988 metrus, simbolizuojančius Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo datą, ir yra neatsiejama Lietuvoje organizuojamo Olimpinės dienos renginio dalis.
„Manau, kad šis atstumas – tikrai visiems yra įveikiamas. Siūlyčiau bėgimui pasirinkti sau malonią vietą, pasigrožėti gamta. Galbūt tai paskatins ir toliau bėgioti ar užsiimti kita aktyvia fizine veikla, nes sportas kelia malonumą, o ir įveikus save, visada jautiesi puikiai, – akcentuoja Viktorija Andrulytė.
Kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes savo kišenėje turinti buriuotoja šiuo metu sportuoja treniruočių stovykloje Nidoje, tad savo bėgimą ketina surengti būtent šiame Baltijos jūros pakrantėje įsikūrusiame kurorte.
„Jau pradėjau treniruotis, – šypsosi LTeam sportininkė. – Šiandien ryte bėgau iki jūros mišku. Atstumas – apie 2 km. Trasų čia tikrai daug, o man labiausiai patinka bėgioti mišku. Nors ir jūros pakrante bėgti yra malonumas. Kur bėgsiu – net nėra svarbu, nes visur aplink yra gražu.“
Lietuviškos olimpinės mylios bėgimą pernai pirmą kartą išbandę lengvaatlečių pora – ieties metikas Edis Matusevičius ir šuolininkė į aukštį Urtė Baikštytė – panoro ir šiemet tapti šio bėgimo dalimi.
Nors abu plačiai šypsodamiesi ir prisipažįsta, kad bėgimas nėra pati mėgstamiausia jų rungtis.
„Dalyvausiu, nes Urtė privertė“, – juokiasi Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą įvykdęs Edis.
„Bėgioti treniruotėse tenka kiekvieną dieną, tačiau labiau mėgstu trumpas, ypač sprinto atkarpas. Bet jau praėjusiais metais su Edžiu dalyvavome Olimpinės dienos šventėje Klaipėdoje ir bėgome lietuvišką olimpinę mylią kartu su būriu žmonių – buvo labai smagu. Nors nemeluosiu, buvo ir nemažas iššūkis“, – prideda Urtė.
O štai olimpiečių šeimai – baidarininkui Ričardui Nekriošiui ir maratonininkei Vaidai Žūsinaitei-Nekriošienei – bėgimas yra neatsiejamas nuo kasdienės veiklos. Tiesa, jeigu Vaidai jis – treniruočių pagrindas, tai Ričardui – aktyvaus laisvalaikio dalis.
„Kai pradėjau užsiimti baidarių sportu, treneris duodavo užduotį kiekvieną dieną bėgti. Bet dabar, kai esu profesionalas, man bėgimas yra labiau aktyvus poilsis, tad nebėgu greitai. Dažniausiai po sezono, kuomet ilsimės nuo irklavimo, pasirenku bėgimą, kad galėčiau palaikyti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą ir pasirengimą kito sezono startui galėčiau pradėti būdamas geresnės formos, – pasakoja 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis ir čia pat pasidalina vertingu patarimu.
– Jeigu nori pajusti malonumą bėgti, reikia nepersistengti ir būti kantriam. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad tikrasis malonumas atsiranda po 1-2 mėnesių, kuomet treniruojiesi protingai, palaipsniui didindamas bėgimo greitį ir atstumą. Svarbiausia – pasirinkti sau tinkamą bėgimo greitį ir nepamiršti pailsėti.“
Be šių penkių atletų virtualiame Olimpinės dienos bėgime sudalyvauti nusprendė ir dar būrys LTeam sportininkų: penkiakovininkai olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir dviejų olimpinių medalių savininkas jos vyras Andrejus Zadneprovskis, dvejų olimpinių žaidynių dalyvė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, tinklininkė Urtė Andriukaitytė, irkluotojos Kamilė Kralikaitė ir Viktorija Senkutė bei baidarininkai broliai Simonas ir Mindaugas Maldoniai ir 2016-ųjų olimpietis Andrejus Olijnikas.
Vieningai ir sportiškai paminėti Tarptautinę olimpinę dieną yra kviečiami viso pasaulio lietuviai. Šis virtualus bėgimas yra nemokamas, nuotolį galima įveikti bet kurioje vietovėje, o bėgimą užfiksavus programėle ir rezultatu su grotažyme #OlimpinėDiena2020 pasidalinus socialiniuose tinkluose – dar galima gauti ir dovanų: vieną iš 15 000 organizatorių paruoštų prizų.