Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos reguliariajame sezone užims šeštąją vietą. Tai paaiškėjo ketvirtadienį, po palankiai susiklosčiusių rungtynių.

Žalgiriečių ketvirtfinalyje laukia graikiškas riešutas – Pirėjo „Olympiakos“ arba Atėnų „Panathinaikos“.

Ketvirtadienį pralaimėjo dvi artimiausios „Žalgirio“ persekiotojos – Vitorijos „Saski Baskonia“ ir Maskvos srities „Chimki“.

Ispanijos ekipa namie 79:81 (18:13, 14:20, 19:27, 28:21) neatsilaikė prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

Šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir 11-ąją minutę pirmavo 20:13, bet vėliau iniciatyva priklausė svečiams. Jie 29-ąją minutę buvo pabėgę dviženkliu atstumu – 54:44.

„Saski Baskonia“ kovojo iki galo, bet rungtynių pabaigą geriau sužaidė „Anadolu Efes“.

Ispanijos komanda atliko 21 rezultatyvų perdavimą, Turkijos – 13.

„Saski Baskonia“: Vincentas Poirier 17 (8/9 dvitaškių, 6 atkovoti kamuoliai), Tornike Šengelia 17 (6/11 dvit., 5 išprovokuotos pražangos), Rodrigue’as Beaubois 10, Mattas Janningas 10.

„Anadolu Efes“: Errickas McCollumas 21 (9/10 dvit., 5 klaidos), Brockas Motumas 16, Bryantas Dunstonas 10.

„Saski Baskonia“ (16 pergalių / 14 pralaimėjimų) reguliariajame sezone užėmė septintąją vietą, „Anadolu Efes“ (7/23) – paskutinę, 16-ąją.

„Chimki“ svečiuose 82:86 (18:31, 27:23, 21:18, 16:14) nusileido „Barcelona“.

Šeimininkai pirmavo nuo pirmosios iki paskutinės rungtynių minutės. Didžiausia persvara – 45:25 (14 minutė).

„Barcelona“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 37:29.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 17 (5/11 tritaškių), Thomas Heurtelis 14 (6 kl., 5 rezultatyvūs perdavimai), Petteri Koponenas 12 (5 atk. kam.), Pau Ribas 12, Adrienas Moermanas 11 (5/6 dvit., 5 atk. kam.).

„Chimki“: Anthony Gillas 21 (7/9 dvit., 5 atk. kam.), Aleksejus Švedas 15 (7/7 baudų, 8 rez. perd., 7 išpr. praž.), Charlesas Jenkinsas 15 (5/6 trit., 5 rez. perd.), Malcolmas Thomas 13 (6 atk. kam.).

„Chimki“ (16/14) liko aštunta, „Barcelona“ (11/19) – 12-a.

Rungtynėse, kuriose žaidė trys lietuviai, prireikė pratęsimo. „Panathinaikos“ 96:95 (18:27, 24:28, 19:14, 26:18, 9:8) svečiuose palaužė Milano „AX Armani Exchange Olimpia“.

Šeimininkai 18-ąją minutę pirmavo 47:30, bet svečiai mačo pabaigoje perėmė iniciatyvą. Jie galėjo ir laimėti, tačiau pratęsimą trimis baudų metimais išplėšė Dairis Bertanis.

Iki papildomo laiko likus septynioms sekundėms, Andrew Goudelockas dvitaškiu išvedė šeimininkus į priekį (95:94). Taikliu metimu atsakė Mike’as Jamesas (96:95). „AX Armani Exchange Olimpia“ dar turėjo sekundę, bet tolimas D. Bertanio metimas tikslo nepasiekė.

Milano krepšininkai metė 37 baudas, Atėnų – 22. „Panathinaikos“ mažiau klydo – 12:19.

Nugalėtojams Lukas Lekavičius per šešias minutes taškų nepelnė.

Italijos komandoje rezultatyviausias buvo Artūras Gudaitis, surinkęs 18 taškų. Lietuvis pataikė penkis dvitaškius iš aštuonių ir visas aštuonias baudas. Vidurio puolėjas atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo septynias pražangas bei įsirašė 29 naudingumo balus.

Mindaugas Kuzminskas buvo antras pagal rezultatyvumą – 16 taškų, visos penkios taiklios baudos ir 21 naudingumo balas.

„AX Armani Exchange Olimpia“: Artūras Gudaitis 18 (5/8 dvit., 8/8 baudų, 10 atk. kam., 7 išpr. praž.), Mindaugas Kuzminskas 16 (5/5 baud.), Andrew Goudelockas 13 (5 atk. kam.), Davide Pascolo 11.

„Panathinaikos“: Nickas Calathes 18 (6 rez. perd.), Jamesas Gistas 18 (6/10 dvit., 5 atk. kam.), Mike’as Jamesas 18 (7/14 dvit.), Marcusas Denmonas 12 (6/6 baud.), Chrisas Singletonas 10 (5 atk. kam., 5 pražangos).

„Panathinaikos“ (19/11) kol kas ketvirta. „AX Armani Exchange Olimpia“ (10/20) liks 15-a.