Fantastiško Sylvaino Francisco lemiamu metu užkurtas Kauno „Žalgiris“ puikia pergale startavo naujame Eurolygos sezone, kai pilnoje arenoje namuose 74:67 (21:14; 22:17; 7:17; 24:19) pranoko „Barcelona“ krepšininkus.

44

Mačas prasidėjo apylygiai, bet žalgiriečiai į priekį pabėgo po kelių tritaškių 21:14. Šeimininkai gana gerai dalinosi kamuoliu, o katalonai strigo, niekaip atrišti krepšio negalėjo ir jų lyderiai.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ geros  gynybos dėka dar labiau pabėgo, o po Arno Butkevičiaus tritaškio pirmavo jau 37:26.

Katalonų žvaigždė K.Punteris per pirmąją mačo pusę buvo pelnęs vos šešis taškus, o geras I. Brazdeiko reidas su sirena ir taiklus metimas antrojo kėlinio pabaigoje reiškė, kad šeimininkai po pirmosios mačo pusės pirmavo 43:31.

Bet trečiasis kėlinys jau buvo visai kitoks. Katalonams atsirišo krepšys ir po spurto 11:2 jie jau buvo visai šalia. Prabudusi „Barcelona“ visiškai priartėjo, kauniečių puolimas buvo bedantis ir jų persvara sumažėjo iki 50:48.

Vis dėlto lemiamu metu žalgiriečiai įrodė savo pranašumą.

Ypač kai užsikūrė vijurkas S.Francisco. Jo tritaškiai metimai užkūrė pilnutėlę Kauno areną ir „Žalgiris“ atsilaikė sunkiose rungtynių atkarpose ir išsaugojo pergalę.

Įžaidėjas iš viso pelnė 19 (4/6 tritaškių) taškų ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Net 15 taškų jis pelnė lemiamame mačo kėlinyje.

„Tiesiog žaidžiau ir mačiau, kas mane dengia iš varžovų. Visi padarė savo darbą ir tai leido man žaisti dar geriau. Įgavau pasitikėjimo, kai pataikiau tritaškį greitame puolime. Po to jaučiausi karštas bei stengiausi žaisti komandai. Aišku, taip pat dėl savęs“, – po mačo šypsodamasis sakė S. Francisco.

„Nuostabus jausmas. Sirgaliai mums įpūtė geros energijos ir mačo pabaigoje turime pergalę. Žaidėme pirmąsias rungtynes ir laimėjome“, – pridūrė jis.

„Svarbiausia buvo būtų agresyviu, kad mane dvgubintų, vadinasi, kažkas iš mano komandos draugų tada yra laisvas. Turėjau žaisti savo žaidimą ir jį žaidžiau. Pradžioje nebuvau pakankamai agresyvus, bet vėliau ėmiau tą daryti ir galėjau sukurti daugiau metimų“, – rungtynes aptarė krepšininkas.

Komandoje šiemet daugiau pavojingų žaidėjų

26-erių prancūzas Eurolygoje debiutavo praėjusį sezoną, kai vilkėjo Miuncheno „Bayern“ spalvas. Po neblogo sezono šiemet jis papildė žalgiriečių gretas.

„Dabar svarbiausia žengti žingsnį po žingsnio. Pirmi mano metai buvo adaptacijos. Dabar noriu kurti gerą ryšį su komandos draugais ir žaisti savo žaidimą. Juk tai komandinė sporto šaka. Bet kokiu atveju, tai buvo tik pirmos sezono rungtynės.

Paklaustas apie darbą su Andrea Trinchieri, prancūzas komandos treneriui negailėjo pagyrų.

„Fantastika. Man labiausiai patinka tai, kad jis adaptuojasi prie žaidėjų. Jis mums sako, ką turime daryti ir kaip. Kol kas viskas gerai. Žengėme žingsnį, bet galima būti geresni. Jis suteikia žaidėjams pasitikėjimo. Treneris nori sustatyti žaidėjus taip, kad išnaudotume savo sipriąsias puses.

(...)Laimingas ir dėl Iggy, kuris turėjo sunkų sezoną Pirėjuje ir ten nevisiškai buvo atradęs savo žaidimą. O čia jis juo mėgaujasi ir tai džiugina“, – kalbėjo S. Francisco.

„Žalgiris“ vasarą prarado Keenaną Evansą, bet komandą papildė septyni nauji žaidėjai. A. Trinchieri kalbėdamas apie sudėtį jau kiek anksčiau yra sakęs, kad klubas turės gilesnę rotaciją ir tai bus viena iš stiprybių.

„Dabar turime daugiau ginklų. Kai K. Evansas patyrė tą sunkią traumą, bemaž pusę žaidėjų turėjo žengt žengį į priekį ir jų vaidmuo pasikeitė. Dabar yra Iggy, aš, Tyrone'as ir kt.. Turime daugiau ginklų arsenale. Tereikia visiems dar labiau būti komanda“, – sakė krepšininkas.