Ramūnas Šiškauskas ir Maskvos CSKA klubas pergale baigė pasirodymą šio sezono Eurolygos turnyre. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Rusijos čempionai po permainingos kovos ir pratęsimo 90:88 (25:20, 22:24, 14:18, 17:16, 12:10) palaužė be pergalių finalo ketverto turnyre likusią Belgrado „Partizan“ komandą.

Rungtynės prasidėjo Trajano Langdono šou. Maskvos CSKA ekipoje rungtyniaujantis amerikietis pelnė pirmuosius aštuonis savo komandos taškus, dvitaškį pridėjo Viktoras Chriapa ir maskviečiai iškart atitrūko – 10:4. Nors Serbijos čempionams buvo pavykę beveik panaikinti visą deficitą (8:10), iš toli pataikė Ramūnas Šiškauskas, dar penkis taškus pridėjo T. Langdonas, o CSKA persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 18:8.

Ketvirčio pabaigoje „Partizan“ ekipai pavyko truputį priartėti, tačiau po pirmųjų dešimties minučių Maskvos ekipa ir toliau buvo priekyje – 25:20.

Antrajame kėlinyje situacija aikštelėje nesikeitė. T. Langdonas ir toliau siuntė vieną po kito kamuolius į „Partizan“ ekipos krepšį, o Rusijos klubas ilgą laiką išsaugojo pakankamai saugią persvarą. Tiesa, sužaidus šešias minutes Lawrence'as Robertsas dėjimu buvo sumažinęs „Partizan“ deficitą iki keturių (37:41), o netrukus – dviejų (42:44) taškų ribos. Nors Š. Šiškauskas buvo šiek tiek nutolinęs Rusijos čempionus (47:42), ketvirtį tiksliu metimu baigė „Partizan“ krepšininkai, kurių atsilikimas įpusėjus susitikimui siekė tris taškus – 44:47.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą perėmė Serbijos ekipa, kuri trijų minučių atkarpą laimėjo 9:3 ir po Alekso Maričiaus dvitaškio įgijo trijų taškų pranašumą – 53:50. Tritaškį pataikęs R. Šiškauskas netruko atstatyti pusiausvyrą (53:53), o Johnas Hobertas Holdenas tolimu metimu vėl išvedė į priekį CSKA ekipa – 60:57. Visgi prasidėjus paskutinei trečiojo ketvirčio minutei serbai pelnė tris taškus be atsako ir Branislavas Djevičius besibaigiant kėlinio laikui vėl grąžino pranašumą „Partizan“ komandai – 62:61.

Atkakli kova aikštelėje vyko ir ketvirtajame kėlinyje. Po Dušano Kečmano tritaškio serbų persvara buvo pasiekusi keturis taškus (65:61), tačiau įpusėjus ketvirčiui analogišką pranašumą jau turėjo CSKA krepšininkai – 73:69. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei CSKA pranašumas buvo minimalus (73:72), o V.Chrapa jį dar šiek tiek padidino (78:76). Visgi paskutinę sekundę Bo McCalebbas įspūdingu prasiveržimu pelnė du taškus ir privertė komandas žaisti pratęsimą – 78:78.

Pratęsimą sėkmingiau pradėjo Serbijos klubas (81:78), tačiau CSKA atsakė keturias taškais iš eilės ir T. Langdonas tritaškiu persvėrė rezultatą Rusijos ekipos naudai – 82:81. „Partizan“ komanda vėl išsiveržė į priekį (86:82), bet rusai dar kartą atsakė penkiais taškais iš eilės su susigrąžino persvarą – 87:86. Nors Aleksandras Rasičius pelnė du taškus ir serbai buvo priekyje (88:87), J.R. Holdenas likus žaisti 2,4 sekundės pataikė iš toli ir CSKA šventė dramatišką pergalę 90:88.

31 minutę aikštelėje praleidęs R. Šiškauskas surinko 13 (dvitaškiai 1/2, tritaškiai 3/5, baudos 2/4) taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles.

CSKA: T. Langdonas 32 (10 išprov. praž.), V. Chriapa 17, R. Šiškauskas 13, J.R. Holdenas 12, A. Vorontsevičius 10, A. Kaunas ir N. Kurbanovas – po 3 taškus.

„Partizan“: L. Robertsas 16 (8 atk. kam.), A. Maričius ir D. Kečmanas – po 15, J. Vesely ir B. McCalebbas – po 12, A. Rasičius 10, P. Božičius 6, B. Djekičius 2.