Prieš paskutines Europos čempionato E grupės rungtynes sekmadienį su Ukrainos nacionaline ekipa Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Gintaras Krapikas atkreipė dėmesį, kad Mike'o Fratello auklėtiniai demonstruoja dvejopą krepšinį.
Rungtynės Ukraina - Lietuva kviečiame gyvai sekti ir komentuoti portale Balsas.lt šįvakar nuo 18.45 val. Po dvikovos – aktualūs trenerių ir žaidėjų komentarai iš Liublianos.
„Prieš čempionatą Ukrainos komanda buvo viena iš tų, kur specialistai sakė, kad ji neišeis iš grupės. Patekimu tarp 12 komandų jie savo pagrindinį uždavinį jau įvykdė, dabar žaidžia be didelio spaudimo ir demonstruoja dvejopą krepšinį - vienose rungtynėse stipriai nusileido latviams, kitose - įveikė serbus. Įdomu, kokios formos bus ir kokį žaidimą demonstruos su lietuviais“, – po šeštadienio vakarinės treniruotės apie būsimus varžovus kalbėjo G. Krapikas.
– Treneris Mike'as Fratello dirbo NBA, ar tai jaučiasi aikštėje?
– Pridedant, kad komandoje yra ir natūralizuotas amerikietis įžaidėjas Eugene'as Jeteras, tiesiogiai dešinioji trenerio ranka, vykdanti visus jo sumanymus, jaučiasi amerikietiškas stilius aikštėje.
– Treneris Jonas Kazlauskas nedalyvavo vakarinėje treniruotė. Kodėl?
– „Stožice“ arenoje vyksta kitos grupės rungtynės. Ta grupė suvelta ir paini, yra galimybė stebėti kovas tiesiogiai, todėl treneris liko ten stebėti galbūt būsimų priešininkų.
– Žiūrint į pretendentus, su kuo būtų neparankiausia žaisti ketvirtfinalyje?
– Apie tai kalbėjome. Dabar rūpinamės tik savo komandos žaidimu, stabilizavimu, kad žaidimas būtų toks, kaip pirmąsias 35 minutes, o ne paskutines su belgais. Tai mūsų pirminis uždavinys. Prognozuoti yra sunku. Nesirenkame, pamatysime, kaip viskas susiklostys.
– Pagal tvarkaraštį turėsite arba dvi laisvas dienas iki ketvirtfinalio, arba tris. Kaip jums parankiau?
– Būtų geriau, kad trijų dienų pertraukos nebūtų. Krepšininkai įeina į ritmą, kur organizmas pasirengęs kiekvieną ar kas antrą dieną žaisti. Jie turi tokią kaip spyruoklę viduje įtempę. Jei būtų trys dienos pertraukos, organizmas jau siųstų signalą, kad gali pailsėti ir tą spyruoklę atleisti. Paskui ją įtempti vėl gana sudėtinga. Čia nepasirinksi. Jei užimsime pirmą arba trečią vietas, žaisime po dviejų dienų, jei antrą - ketvirtą – tuomet trys dienos pertraukos, kas nebūtų gerai. Turime planą nugalėti priešininkus ir žiūrėti, kaip kiti žais. Jei laimėsime, žemiau antros vietos E grupėje nebūsime ir padėsime galbūt broliams latviams jų sėkmės atveju pasiekti ketvirtfinalį.
– Gal su latvių treneriu Ainaru Bagatskiu buvote susitikę?
– Nieko prieš juos neturime. Žaisime, kad laimėtume, o jei padėsime, irgi neblogai.
– Gali būti, kad iš B grupės į ketvirtfinalį išeis trys komandos. Tai dar kartą patvirtina, kad buvome „mirtininkų“ grupėje?
– Prasidedant čempionatui visi taip kalbėjo. Nežaidėme taip gražiai ir atsirado kritikos. Iš tikrųjų grupė buvo labai sudėtinga ir klampi - keturios komandos iš buvusios Jugoslavijos su panašia sistema, pasiruošimu, gynyba, varžovų analize, kur neleidžia varžovui žaisti, įvelia į klampų žaidimą. Net ir geros sportinės formos esant būtų sunku demonstruoti gerą žaidimą. Visos iš tos grupės išėjusios komandos parodė, kad gali gražiau ir rezultatyviau žaisti. Norėjosi lengviau išeiti iš tos grupės, bet dvi laimėtos rungtynės vėl atstatė mūsų neblogą vardą.
– 2003 metais rinktinei užteko šešių rungtynių, kad taptų čempionais. Ar sutiktumėte, kad dabar laimėti sunkiau nei prieš 10 metų?
– Sudėtinga tuos laikus lyginti. Sako, kad tuomet buvo visos žvaigždės ir čempionatas labai stiprus, dabar - kad silpnas, nebuvo tokio silpno 15 metų. Aš sutikčiau, kad visos šalys atsiųstų dublerių komandas ir mes laimėtume šį Europos čempionatą.
– Ar Šarūno Jasikevičiaus žodžiai apie silpną čempionatą užgavo?
– Čia ne tik Šarūnas. Visi, kurie taip sako, jų nė vieno nėra čia, čempionate. Jūs paklauskite tų, kurie dalyvauja. Jie nepasakys, kad čempionatas yra lengvas, neįdomus ir panašiai.