• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak naujausio tyrimo, futbolininkai turi daug panašumų su ne tokia garbinama visuomenės dalimi – bankininkais, rašo CNN. Žmonės piktinasi bankų atstovais, kurių atlyginimai kiekvienais metais vis auga, tačiau dabar pastebima, kad ir futbolo žaidėjai atitolsta nuo fanų, kurie moka, kad juos pamatytų.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo Anglijos „Premier“ lygos pradžios 1992 m. bilietų kainos išaugo 1 508 proc., o JK darbininkų algos tik 186 procentus. Ar sutapimas, kad „Premier“ lygą remia bankas?

REKLAMA

Kadaise į Liverpulio rungtynes būdavo galima nueiti už 4 svarus, dabar pigiausios vietos kainuoja 45 svarų sterlingų. „Arsenalo“ bilietų kainos pakilo nuo 5 iki 51 svaro.

Dabar žaidėjų algos sudaro 70 proc. klubo išlaidų, 1997 metais jos sudarė 48 procentus. Nenuostabu, kad didėja komandų skolos.

REKLAMA
REKLAMA

„Bankininkai ir įmonių vadovai dažnai lygina savo algas su profesionalių futbolininkų užmokesčiu“, - sako Nickas Islesas, „High Pay Center“ pirmininkas.

„Panašumų yra. Abiejų atlyginimai yra labai dideli, per daug sudėtingi ir, daugeliu atveju, slapti. Futbole kaip ir versle pinigai gali būti gerai investuoti į apmokymus ir infrastruktūrą, o ne nesustabdomus atlyginimų didinimus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažnai žaidėjams mokami nemenki pinigai ir už tai, kad jie nežaidžia. Pavyzdžiui, už kiekvieną nežaistą sezoną, „Chelsea“ mokėjo Winstonui Bogarde po 2 mln. svarų, o nežaisti olandas sugebėjo visus tris metus.

Tiesa, kai kurie futbolininkai grąžina kai ką visuomenei. Craigas Bellamy galbūt geriausiai žinomas už tai, kad savo komandos draugui grasino su golfo lazda, tačiau Anglijos puolėjas įkūrė labdaros fondą Siera Leonėje, į kurį investavo daug savų pinigų.

REKLAMA

Žaidėjų atlyginimai gali netilpti galvoje, ypač „Manchester City“ buhalterių komandai, tačiau kiekvienas turi pragyventi – ir kas atsisakytų tokių sumų?

Kaip ir bankininkai bei įmonių vadovai, kurie dedasi į kišenes vis didėjančius uždarbius, taip ir geriausi futbolininkai gali siekti vis didesnių užmokesčių, nes pinigai atrodo nesibaigia.

REKLAMA

Kol transliuotojai moka milijardus už transliavimo teises, o fanai pripildo stadionus, ši tendencija turėtų nesibaigti netgi dabar, kai visas likęs pasaulis veržiasi diržus.

Panašu, kad revoliucija prieš stambiuosius bankininkus prasidėjo, klientai perkelia savo sąskaitas į mažesnes institucijas, kurios negarsėja pinigų plovimo ir palūkanų klastojimo skandalais. Tačiau dar neaišku, kaip visuomenė reaguos į futbolininkų finansus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anglijos ir Ispanijos futbolo sezonai jau prasidėjo, tačiau juos vis dar temdo daug futbolininkų skandalų. Laikraščiuose mirga istorijos dėl jų neištikimybės, pasilinksminimų naktiniuose klubuose ar gaisrų vonios kambariuose. Jau „Arsenal“ komandos legionierius iš Brazilijos Andre Santosas dieną prieš pirmąjį klubo mačą buvo suimtas dėl pavojingo vairavimo.

REKLAMA

Žinoma, tikėkimės, kad futbolo aikštėje bus matyti ir daug magiškų momentų, kitaip lauktų ilgas ir nuobodus sezonas, kurio metu žmonės nuspręstų savo sunkiai uždirbtus pinigus išleisti kitur.

Taip pat kaip žmonės keičia bankus, taip pat galima neužsisakyti brangios kabelinės televizijos ir galbūt eiti stebėti vietinės žemesnės lygos varžybų.

Gal tada klubai pasvarstys dukart prieš išleisdami per savaitę šimtus tūkstančių dolerių vienam žaidėjui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų