Eurolygos čempionė Stambulo „Anadolu Efes“ du kartus išvaistė dviženklį pranašumą, bet galiausiai palaužė Milano „AX Armani“ ir žengė į finalo ketvertą, kuriame gins čempionų titulą.

Ergino Atamano auklėtiniai namie 75:70 (19:11, 23:32, 20:15, 13:12) įveikė Italijos klubą ir ketvirtfinalio seriją laimėjo 3-1.

Šiose rungtynėse teisėjavo ir lietuvis Gytis Vilius.

Kiek anksčiau į finalo ketvertą žengė Madrido „Real“. „Anadolu Efes“ pusfinalyje susitiks su „Monaco“ ir Pirėjo „Olympiakos“ poros nugalėtoju.

Finalo ketvertas vyks Belgrade, gegužės 19-21 d.

Turkijos klubas sėkmingiau pradėjo rungtynes, jau pirmame kėlinyje įgydami dviženklę persvarą ir varžovams leisdami pelnyti tik 11 taškų. Vis tik antrajame „dizainerių“ rankos jau atsirišo – varžovams jie atseikėjo net 32 taškus ir į pertrauką išėjo pirmaudami vienu tašku.

Trečio kėlinio pabaigoje „Anadolu Efes“ vėl susikrovė dviženklį pranašumą – 62:52, bet nuo šios akimirkos krito į duobę.

Trečio ketvirčio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje „AX Armani“ susmeigė net keturis tritaškius – du Shavonas Shieldsas, po vieną Sergio Rodriguezas ir Luigi Datome, o svečiai spurtavo 14:0 ir išsiveržė 66:62.

Po Vasilje Micičiaus prasiveržimo tarp ekipų įsivyravo lygybė – 68:68. Kol „AX Armani“ toliau strigo puolime, Chrisas Singletonas realizavo tris baudų metimus ir išvedė čempionus į priekį 71:68.

Likus žaisti 30 sek. Shane’as Larkinas prametė iš toli, bet „AX Armani“ pro šalį sviedė du tritaškius  ir nesugebėjo išlyginti rezultato. Sh. Larkinas realizavo baudas ir nutolino „Anadolu Efes“ iki 73:68.

Po minutės pertraukėlės L. Datome pataikė dvitaškį po ilgiau nei penkias minutes trukusio „AX Armani“ taškų bado, bet V. Micičius taikliais baudos metimais įtvirtino turkų pergalę.

„Anadolu Efes“ į finalo ketvertą ištempė du žaidėjai. Vokietis Tiboras Pleissas pelnė 25 taškus (5/6 dvit., 3/3 trit., 6/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 37 naudingumo balus. Buvęs žalgirietis V. Micičius pridėjo 20 taškų (5/6 dvit., 2/7 trit., 4/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus.

„Anadolu Efes“: T. Pleissas 25, V. Micičius 20, Sh. Larkinas 8 (0/6 trit.).

„AX Armani“: L. Datome 21, K. Hinesas 10 (12 atk. kam.), D. Hallas 9, Sh. Shieldsas 8.