Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), spalvingais kostiumais pasidabinę atlikėjai „Maracana“ stadione šokiais ir tradicinėmis dainomis pristatė brazilų kultūrą ir netrukus į stadioną žengė olimpiečių paradas. Uždarymo ceremonijoje komandų apranga netapo pagrindiniu parado akcentu - dėl pliaupiančio lietaus dauguma jų slėpėsi po celofaniniais lietpalčiais.
Žaidynių uždaryme buvo apdovanoti tos pačios dienos rytą startavę maratono nugalėtojai. Olimpinius medalius sportininkams įteikė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas. Aukso medalį iškovojo Kenijos atstovas Eliudas Kipchoge'as, sidabras atiteko Etiopijos maratonininkui Feyisai Lilesai, o bronza – amerikiečiui Galenui Ruppui.
Paskutinę olimpinių žaidynių dieną TOK pristatė naują, inovatyvią platformą – Olimpinį kanalą. Kompiuterių ir mobiliųjų telefonų ekranuose sporto aistruoliai nuo šiol galės nuolat matyti įdomiausias olimpinių žaidynių akimirkas ir įvairias laidas.
Į žaidynių organizatorius, dalyvius ir savanorius kreipėsi TOK prezidentas Thomas Bachas. Savo kalboje jis dėkojo svetingam Brazilijos miestui.
„Mes atvykome čia kaip svečiai, o išvyksime kaip jūsų draugai. Jūs visam laikui liksite mūsų širdyse“, - sakė TOK prezidentas.
Uždarymo ceremonijoje šiuolaikiškai ir įspūdingai prisistatė 2020 m. olimpinių žaidynių miestas Tokijas. Pasirodymo akcentu tapo kompiuterinio žaidimo „Super Mario“ veikėju virtęs Japonijos Ministras Pirmininkas Shinzo Abe. Vėluodamas į žaidynių uždarymo ceremoniją S. Abe atskubėjo nuo Tokijo iki Rio išraustu tuneliu ir stadiono viduryje atsirado išlindęs iš žalio vamzdžio. Po itin inovatyvaus Tokijo prisistatymo Rio de Žaneiro meras Eduardo Paesas ir TOK prezidentas Thomas Bachas perdavė olimpinę vėliavą Tokijo miesto merei Yuriko Koike.
Šventė baigėsi spalvingu brazilišku karnavalu ir uždegančiu sambos šokėjų pasirodymu.
XXXI olimpiados žaidynės vyko rugpjūčio 5-21 dienomis, jose dalyvavo 205 olimpiniai komitetai ir pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje suformuota pabėgėlių komanda. Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavo Kosovas ir Pietų Sudanas. Po 112 metų pertraukos į žaidynes grįžo golfas, taip į žaidynių programą įtrauktas regbis.
Žaidynėse dalyvavo 11 303 sportininkai, daugiau nei 45 proc. dalyvių – moterys. Medalius iškovojo 87 šalys. Pirmą kartą medalius iškovojo Fidžio, Jordanijos ir Kosovo komandos. Pirmuosius aukso medalius iškovojo Bahreinas, Puerto Rikas, Singapūras, Vietnamas ir Tadžikistanas.
JAV plaukikas Michaelas Phelpsas tapo labiausiai tituluotu olimpiečiu istorijoje ir baigė olimpinę karjerą, savo kolekcijoje turėdamas 23 medalius. Jamaikos sprinteris Usainas Boltas taip pat baigė olimpiečio karjerą Rio žaidynėse savo medalių kolekciją papildęs dar trimis aukso medaliais.
Šiose žaidynėse Lietuvai atstovavo 67 sportininkai. Lietuvos rinktinė namo parvežė 4 medalius. Sidabrą pelnė vyrų irklavimo porinės dvivietės įgula Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis. Bronzą iškovojo porinę dvivietę irklavusios Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, sunkiaatletis Aurimas Didžbalis.
Žaidynių uždarymo ceremonijoje dalyvavo baidarių irkluotojai Aurimas Lankas, Ignas Navakauskas, kanojos irkluotojas Henrikas Žustautas, buriuotoja Gintarė Scheidt ir buriuotojas Juozas Bernotas, lengvaatlečiai Tadas Šuškevičius, Brigita Virbalytė-Dimšienė, Neringa Aidietytė, Eglė Balčiūnaitė, penkiakovininkai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Justinas Kinderis, Ieva Serapinaitė, maratono bėgikai Valdas Dopolskas ir Remigijus Kančys. Su sportininkais šventėje dalyvavo treneriai ir olimpinės rinktinės medikai. Lietuvos vėliavą nešė kartu su Aurimu Lanku bronzos medalį iškovojęs baidarės irkluotojas Edvinas Ramanauskas.
Rugsėjo 7 d. Rio de Žaneire prasidės parolimpinės žaidynės.