Melburne (Australija) sekmadienį baigėsi 16-asis FINA pasaulio plaukimo čempionatas trumpame (25 m ilgio) baseine. Paskutinę dieną sportininkai išsidalino likusius 10 medalių komplektų.

Paskutiniame čempionato finale – vyrų kombinuotoje estafetėje 4x100 m – užfiksuotas itin retas atvejis. Dvi komandos pasidalino ne tik auksą, bet ir pasaulio rekordą.

Australai Isaacas Alanas Cooperis, Joshua Yongas, Matthew Temple‘as ir Kyle‘as Chalmersas bei amerikiečiai Ryanas Murphy, Nicas Finkas, Trentonas Julianas ir Kieranas Smithas distanciją įveikė identišku laiku – per 3 min. 18.98 sek. Abi rinktinės 0.18 sek. pagerino ankstesnį pasaulio rekordą, gyvavusį net nuo 2009 m. Amerikiečiai startavo daug geriau už australus ir turėjo daugiau nei 2 sek. persvarą po 2 etapų, tačiau visą pranašumą išbarstė.

Bronzą laimėjo Italijos rinktinė, finišavusi per 3 min. 19.06 sek. Tai – trečias geriausias rezultatas rungties istorijoje ir naujas Europos rekordas.

Antru pasaulio rekordu Melburne džiaugėsi kanadietė Margaret Mac Neil. Ji 100 m peteliške nuplaukė per 54.05 sek. ir iškovojo dar vieną aukso medalį. Ankstesnis pasaulio rekordas nuo 2021 m. priklausė amerikietei Kelsi Dahliai (54.59). Antra atplaukė amerikietė Torri Huske (54.75), trečia – švedė Louise Hansson (54.87).

Prieš tai M. Mac Neil pagerino pasaulio rekordą ir 50 m plaukime nugara (25.25).

Pasaulio rekordas krito ir moterų kombinuotoje estafetėje 4x100 m. Amerikietės Claire Curzan, Lilly King, Torri Huske ir Kate Douglass distanciją įveikė per 3 min. 44.35 sek. Jos 0.17 sek. pagerino tai pačiai JAV rinktinei nuo 2020 m. priklausiusį rekordą (3:44.52). Australijos ir Okeanijos rekordą pagerino sidabrą pelniusios australės (3:44.92), o bronza atiteko kanadietėms (3:46.22).

Dar vieną emocingą pergalę šventė Chadas le Closas. 30-metis Pietų Afrikos Respublikos plaukikas atsitiesė po sunkaus karjeros laikotarpio ir įrodė, kad ji „nurašinėti“ – dar per anksti. Iš pradžių Melburne jis laimėjo 200 m plaukimą peteliške, o sekmadienį triumfavo ir perpus trumpesnėje distancijoje (48.59 sek.). Antras buvo pasaulio jaunimo rekordą pasiekęs kanadietis Ilya Kharunas (49.03), trečias – vokietis Mariusas Kuschas (49.12).

Kita plaukimo žvaigždė – britas Adamas Peaty – sunkų sezoną užbaigė tik 6-a vieta vyrų 50 m plaukimo krūtine finale (25.99). Čia nugalėjo čempionatų ir Amerikos žemyno rekordus pagerinęs N.Finkas (25.38). Antras buvo italas Nicolo Martinenghi (25.42), trečias – italas Simone Cerasuolo (25.68).

A.Peaty šio sezono planus sujaukė pėdos lūžis. Jis grįžo į baseiną Sandraugos žaidynėse, kur laimėjo 50 m plaukimą krūtine, bet 100 m distancijoje buvo tik 4-as ir patyrė pirmą nesėkmę šioje rungtyje ilgame baseine per 8 metus. Vėliau A.Peaty atsisakė plaukti estafetėse, taip pat nevyko į Europos čempionatą.

Melburne britas laimėjo bronzą 100 m plaukime krūtine, o 200 m distancijoje tebuvo 18-as.